in

Hakan: Muhafız 3. Sezon Bölümleri Netflix’te

Hakan: Muhafız 3. sezon Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Netflix Türkiye yapımı dizinin yeni bölümlerinde İstanbul, salgın bir hastalığın pençesinde!

Hakan: Muhafız 3. Sezon Netflix

Netflix Türkiye’nin ilk orijinal yapımı olan Hakan: Muhafız 3. sezon bölümleri ile Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Dizinin yeni sezonu 6 Mart 2020 itibarıyla yayınlandı.

Global adı The Protector olan Hakan: Muhafız, 3. sezonu bir süredir yeni fragmanlarıyla gündemdeydi. Geçen günlerde ise yapımın senaryosuna dair, “Çalıntı mı?” soru işaretleri çıktı. Konuya dair dava ise henüz devam ediyor.

[Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi için tıklayın!]

Çağatay Ulusoy’un ve Hazar Ergüçlü’nün başrollerini üstlendiği yapımın 10 bölümden oluşan ilk sezonu 2018’de yayınlanmıştı. Dizinin 8 bölümlük 2. sezonu ise geçen yıl nisan ayında paylaşıldı. The Protector 3. sezon ise 7 bölümden oluşuyor.

Hakan: Muhafız 3. Sezon Netflix

Yapımın 1. sezonu ilk 4 haftada 10 milyon izleyiciye ulaşmıştı. Yapım bunun üzerine 2, 3 ve 4. sezon onaylarını bir çırpıda aldı.

Hakan: Muhafız 3. Sezon Konusu ve Oyuncuları

Dizinin yeni sezonu, şu sıralar tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 (Corona Virüsü) ile de örtüşüyor. Hakan, yine İstanbul’u korumakla yükümlü. Şehrin başında ise bu defa Ölümsüzlerin yaymaya çalıştığı bir virüs var. Muhafız, bir yandan panzehiri ararken bir yandan da Vezir’i bulmak zorunda kalacaktır. Feysal ve Rüya ise hedeflerine giderek yaklaşmaktadır.

Dizinin başrolünde yine Hakan Demir rolünde Çağatay Ulusoy (Medcezir, İçeride) yer alıyor. Ona eşlik eden isim ise Zeynep Erman rolüyle Hazal Ergüçlü (Medcezir, Ahlat Ağacı, Kar).

Hakan: Muhafız 3. Sezon Netflix

Okan Yalabık (Av Mevsimi, Muhteşem Yüzyıl), Faysal Erdem rolüyle karşımıza çıkıyor. Burçin Terzioğlu (Poyraz Karayel, Ezel) ise Rüya karakteriyle bizlerle olacak.

Dizinin yeni sezonunda yer alacak diğer isimler ise şu şekilde: Taner Ölmez, Ergin Öztürk, Saygın Sosyal, Çiğdem Selisik Onat, Kubilay Karslıoğlu, Miray Daner ve Ayşe Melike Çerçi.

Hakan: Muhafız Dizisinin Uyarlandığı Kitap Serisi

Netflix, orijinal yapımlarında en sık tercih ettiği yöntemlerinden birisi olarak bu yapımda da “uyarlama” yoluna gidiyor. Dizi, N. İpek Gökdel’in Karakalem adlı kitap serisinden uyarlanıyor. Serinin ilk kitabının adı Karakalem, ikincisi ise Kayıpbey Efsanesi.

The Protector Netflix

Netflix’in 2. Türk yapımı dizisi olan Atiye de Şengül Boybaş tarafından yazılan Dünyanın Uyanışı adlı eserden uyarlanmıştı.

Hakan: Muhafız 4. sezon onayını çoktan almış olsa bile, çekim takvimi ve yeni sezonun yayın tarihine dair henüz bir açıklama yapılmış değil.

Peki siz 3. sezonu nasıl buldunuz? Yorum ve eleştirilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz!

* * *

* Hakan: Muhafız 2. Sezon İncelemesi

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

bloodroots inceleme

Bloodroots İncelemesi: Kurdun Önlenemez İntikamı!

Thor: Love and Thunder Christian Bale

Thor: Love and Thunder Filminde Christian Bale’in Olacağı Kesinleşti