Kralkatili Güncesi Filminin Yönetmeni Sam Raimi Olabilir

İlk Spider-man üçlemesinin ünlü yönetmeni Sam Raimi, Kralkatili Güncesi dizisinin yapımcılarıyla görüşmelere başladı.

Patrick Rothfuss‘un Hollywood rüyası bir peri masalı tadında gelişmeye devam ediyor. Her yazar gibi eserini beyazperdede görmek istediğini sık sık belirten ama bunun nasıl olacağını bilemediğini söyleyen Rothfuss, yine çok büyük ve bir o kadar yetenekli bir isimle çalışmak üzere: Sam Raimi.

Hatırlayacağınız gibi bundan iki yıl kadar önce Kralkatili Güncesi üçlemesinin hem dizi hem de film haklarını Lionsgate adlı medya devi satın almış, daha sonrasında yapımcı koltuğuna son yılların en başarılı isimlerinden Lin-Manuel Miranda geçmişti. Şimdi de bir başka ünlü isim, Sam Raimi üçleme olarak düşünülen filmlerin kadrosuna yönetmen olarak katılmanın eşiğinde!

Raimi’yi çoğumuz Tobey Maguire’in oynadığı Spider-man üçlemesinin ve Evil Dead adlı ünlü korku serisinin yönetmeni olarak tanıyoruz. Ancak kendisi zamanında ülkemizde oldukça popüler olan Xena ve Hercules dizilerinin yanı sıra Spratacus‘ün de yapımcısıydı. Şu sıralar Lionsgate ile görüşme hâlinde olan Raimi’nin çok büyük ihtimalle Kralkatili Güncesi filmlerinin yönetmenliğini kabul edeceği bekleniyor. Bununla birlikte Raimi’nin şu sıralar birkaç farklı projeyi değerlendirdiği ve son kararını henüz vermediği de gelen bilgiler arasında.

Kralkatili Güncesi ilk olarak Showtime kanalında dizi film olarak boy gösterecek ve kitaplardan çok daha önce geçen bir zaman dilimini konu alacak. Dizinin ardından asıl kitapların üçleme şeklinde sinemaya uyarlanması bekleniyor. Rothfuss üçüncü kitabı yazmayı o zamana kadar bitirir herhalde?

Güncelleme: Önceki haberimizde yabancı kaynaklardaki belirsizlikten ötürü Raimi’nin dizinin yönetmenliğini yapacağını yazmıştık. Ancak daha sonra kendisiyle filmler için görüşüldüğü anlaşıldı, düzeltildi.

GÖZ ATIN  En Kötüsünden En İyisine Tüm Spider-Man Filmleri
Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Kralkatili Güncesi Filminin Yönetmeni Sam Raimi Olabilir için 9 yorum

 1. sadaret dedi ki:

  O evreni ve atmosferi nasıl yansıtacaklar merak ediyorum. Bir yandan da dizi tutarsa Pat Rothfuss bu işlerle(film, dizi, oyun…) uğraşıp üçüncü kitabı yazamaz diye endişeleniyorum. Hadi hayırlısı…


 2. O zaman… KG sevenler, ufaktan endişelenmeye başlasın derim; Raimi gönlüne göre çekmeye yatkın biri.


 3. Canina dedi ki:

  Rothfuss’a kitap üzerinde çalışmamak için bir bahane daha çıktı sanırım. Dizi senaryosu üzerinde çalışıyorum diye iki üç sene daha bekletir bu adam bizi.


 4. BrokseA dedi ki:

  Bana bir şeyler oluyor. Su falan yok mu?.. Ah kalbim!


 5. muaet dedi ki:

  İnşallah tutmaz diyerek tüm samimiyetimle kara büyümü projenin üzerine salıyorum. Kitap yaz kitap!


Kralkatili Güncesi Filminin Yönetmeni Sam Raimi Olabilir

İlk Spider-man üçlemesinin ünlü yönetmeni Sam Raimi, Kralkatili Güncesi dizisinin yapımcılarıyla görüşmelere başladı.

Başa dönün