in

Mr. Robot Yaratıcısından Yeni Dizi: Gaslit

Mr. Robot dizisinin yaratıcısı Sam Esmail; Julia Roberts ve Sean Penn’li kadrosuyla ışıldayan Gaslit dizisi ile geliyor.

Gaslit - Mr. Robot
- Reklam -

2015 – 2019 yılları arasında yayınlanan ve oldukça sevilen Mr. Robot dizisinin yaratıcısı Sam Esmail yepyeni bir yapımla izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gaslit adını taşıyan bu dizi, kadrosunda barındırdığı Julia Roberts ve Sean Penn gibi isimlerle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Bohemian Rhapsody filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kucaklayan Rami Malek’in başrolünde oynadığı Mr. Robot dizisi, yayında kaldığı dönemde kendisine has bir kitle edinmişti. Sam Esmail’in yaratıcıları arasında yer aldığı bir başka proje olan Homecoming de dikkatleri üzerine çekmeye başarmıştı.

Esmail, Homecoming dizisinde birlikte çalıştığı Julia Roberts’ı şimdi yeni bir yapıma taşıyor: Gaslit.

- Reklam -

Sean Penn - Gaslit

Tıpkı Homecoming gibi (o da Micah Bloomberg ile Eli Horowitzw’in podcast’inden uyarlanmıştı) bir podcast uyarlaması olacak Gaslit, hem konusu hem de kadrosuyla şimdiden izleyicileri meraklandırmayı başarıyor.

Julia Roberts ve Sean Penn’li Gaslit Dizisinin Konusu

Gaslit’e kaynak olacak materyal ise Slow Burn adındaki bir başka kurmaca podcast serisi olacak.

1972 yaşanan Watargate Skandalı’nı konu alacak dizi, istifa eden ilk ve tek ABD başkanı olma unvanını elinde tutan Richard Nixon’a odaklanacak ve skandalın perde arkasını konu alacak.

Gaslit dizisinde Julia Roberts (August: Osage County, Erin Brockovich, Pretty Woman) ve Sean Penn (Mystic River, 21 Grams, Milk, Dead Man Walking) ile birlikte yer alacak pek çok kıymetli isim var.

The Social Network, The Lone Ranger ve Call Me by Your Name ile tanıdığımız Armie Hammer bunlardan birisi. Diğeri ise The Gift, The Great Gatsby, Loving ve Boy Erased yapımlarında oynayan ve The Green Knight filminde karşımıza çıkacak olan Joel Edgerton.

- Reklam -

Sean Penn - Gaslit - Mr. Robot

Gaslit’te Watergate Skandalı’nda hükûmeti eleştirmekten geri durmayan Martha Mitchell, Julia Roberts tarafından canlandırılacak. Nixon döneminin baş savcısı ve Martha Mitchell ile evli olan John N. Mitchell ise Sean Penn ile hayat bulacak.

Dizinin senarist kadrosunda ise Mr. Robot dizisinden de hatırlayacağımız Robbie Pickering bulunuyor. Dizinin yönetmenliğini ise (Gringo, Mr. Inbetween) Nash Edgerton üstlenecek.

Gaslit’in hangi kanalda ve ne zaman yayınlanacağı soruları ise henüz yanıt bulabilmiş değil.

Peki sizin diziden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da yazmayı unutmayın.


* Ben Affleck, The Batman Filmini Neden Bıraktığını Açıkladı

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Friends Özel Bölüm

Friends Özel Bölümü Kesinleşti: Resmen Geliyor!

Ben Affleck - The Batman

Ben Affleck: Robert Pattinson Harika Bir Batman Olacak