in

Pennywise Geri Dönüyor: Stephen King’in İkonik Canavarı Kendi Dizisine Kavuşuyor

Pennywise karakterinin köken hikâyesine odaklanacak “Welcome to Derry” dizisi HBO Max’ten resmi onayı aldı. Yazar Stephen King, projeye doğrudan müdahil olmayacak.

Pennywise Dizisi Welcome to Derry
- Reklam -
- Reklam -

Pennywise kendi dizisine kavuşuyor. Stephen King’in kâbusları süsleyen palyaçosu, Welcome to Derry dizisi ile bir kez daha izleyicilerin karşısına çıkacak. HBO Max kanalı, yapım için resmi siparişi verdi.

Amerikalı yazar Stephen King’in korku klasiği It (O) romanı ilk olarak 1986 senesinde okurlarla buluştu. Eserin ana kötüsü Pennywise, o dönem birçok okurun aklına kazınmayı başardı. Eser 1990 yılında 3 saatlik bir TV filmine adapte edildi ve popüler kültür yeni bir canavarla resmen tanışmış oldu. Tim Curry’nin canlandırdığı Pennywise karakteri sembol hâline gelmeyi başardı.

2017 ve 2019 yıllarında ise iki bölüm hâlinde vizyona giren yeni It filmi, Andy Muschietti imzasıyla izleyicilere sunuldu. Ünlü rolü canlandıran isim ise Bill Skarsgard oldu.

- Reklam -

Hayranlar olası It 3 filmini beklerken Warner Bros. macerayı farklı bir boyuta taşıma kararı aldı. Stephen King’in dünyasında geçecek dizide, yazar King doğrudan yapıma dahil olmayacak. Bununla birlikte proje It filmlerinin yönetmeni Andy Muschietti’ye emanet edilmiş durumda.

Pennywise Dizisi Welcome to Derry HBO Max

Pennywise Dizisi “Welcome to Derry” Geliştirme Aşamasında

Detaylı konusu hâlâ açıklanmamış olsa da Welcome to Derry, It romanındaki dünyada geçecek ve Muschietti’nin son iki film uyarlamasında anlatılan hikâyeyi genişletecek. Yapım, King’in birçok romanında da bahsi geçen Derry kasabasının karanlık geçmişine de ışık tutacak.

Muschietti dizinin bazı bölümlerinde yönetmen koltuğuna geçecek ve hikâyenin geliştirilme aşamasında da katkı sağlayacak. Welcome to Derry dizisi Muschietti kız kardeşi ve yapım ortağı Barbara Muschietti ile Wonder Woman’ın yazarı Jason Fuchs tarafından kaleme alınacak. Fuchs ayrıca ilk bölümün senaryosunu yazacak ve Brad Caleb Kane ile birlikte dizinin sorumlusu olacak.

Muschiettiler dizi hakkında şu ifadeleri kullandı:

- Reklam -

“Henüz gençken Stephen King’in It kitabını karton kapakları paramparça olana dek sırayla okurduk. It, filmlerde keşfedebileceğimizin çok ötesinde parçalar içeren destansı bir hikâye. Steve’in romanının derinliklerini tüm yüreği, mizahı, insanlığı ve dehşetiyle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

stephen king welcome to derry dizi hbo max

Son iki It filmi gişede toplamda 1.1 milyar dolar hasılat getirmeyi başardı. Welcome to Derry’nin ne zaman yayına gireceği ise şu an için bilinmiyor. Pennywise karakteri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sizin Welcome to Derry dizisi için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla TV içeriği için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Warner Bros. "South Park" Nedeniyle Paramount'a Dava Açtı

Warner Bros., “South Park” Lisans Anlaşmazlığı Nedeniyle Paramount’a Dava Açtı

Su ve Düşler - Gaston Bachelard

Suyun Ruh Çözümlemesine Odaklanan “Su ve Düşler” Yeniden Türkçe Raflarında