in

Star Trek: Discovery 3. Sezon Çıkış Tarihi Duyuruldu

Star Trek: Discovery 3. sezon yayın tarihi açıklandı. Netflix ve CBS’in sevilen serisi maceralarına kaldığı yerden devam ediyor!

Star Trek: Discovery 3. Sezon

Star Trek: Discovery 3. sezon çıkış tarihi duyuruldu. Uzay Yolu uyarlaması dizinin yeni maceraları beklenenden daha yakın bir zamanda bizlerle olacak!

CBS geçen gün yaptığı açıklamada, CBS All Access’e özel Star Trek gösterisinin üçüncü sezonunun yayın tarihini duyurdu. 13 bölümden oluşacak yeni sezonun her bölümü, ABD’de ki yayın hizmeti tarafından haftalık olarak yayınlanacak. Yeni sezon, son zamanlarda diğer bilimkurgu dizilerinin yörüngesinde olan ‘keşfedilmemiş, evden uzak, bilinmeyen bir geleceğe yapılan yolculuğu’ anlatacak.

Star Trek Discovery 3. sezon yayın tarihi

2. sezon finalinde gelişen olaylara bakacak olursak, dizi izleyiciler için belirli ipuçları vermişti.

Şu an izleyebileceğimiz sadece bir resmi Star Trek: Discovery 3. sezon fragmanı mevcut. Güncel Comic-Con at Home panel akışında yeni bir fragman bekleniyordu, ancak sadece bir sezon 2 final okuması ve çok küçük bazı ipuçları edinebildik.

Star Trek: Discovery 3. Sezon ile Yepyeni Bir Galaksi ve Yeni Filo Mürettebatları!

İlk yayınlanan fragman aynı zamanda dizideki yeni birkaç gelişmeyi de gözler önüne seriyordu. David Ajala’nın yeni karakter Cleveland Booker olarak ekranlarda olacağını görüyoruz. Variety tarafından San Diego Comic-Con 2019’da bildirildiği üzere Kurtzman, Booker’ın veya “Book”un “kuralları biraz ihlal eden bir karakter olacağını” söyledi.

2020’de, Star Trek evreninin franchise’ı o kadar da boyutsal olmayacak gibi görünüyor. Ddiğer bir deyişle, Lower Decks’in son bölümünde USS tarafından bulunan ‘eksik’ uzay gemisinin yeni bir gelişmeyi referans ettiğini düşünmemek gerek. Picard, Discovery ve Lower Decks arasında tam bir geçiş henüz gerçekleşmedi, ancak bu olmayacağı anlamına gelmiyor.

Aslında, Strange New Worlds ve Section 31 gibi geliştirilmekte olan yapımlarla, eklenecek olan yeni bölümlerde ya da yeni sezonlarda, bir tür birleşme olayının gerçekleşmesi muhtemel gibi görünüyor. Star Trek, önümüzdeki birkaç yıl içinde Arrowverse’e benzer bir şeyler ortaya çıkarabilir.

Star Trek Discovery 3. sezon fragman

Star Trek: Discovery 3. sezon, 15 Ekim 2020‘de görücüye çıkıyor. Bu, Lower Decks’in sezon finalinden sadece bir hafta sonra. Keşfedilmeye dair yeni bir galaksi çok yakında izleyicilerle buluşuyor.

Sizin bu konu hakkında fikirleriniz neler? Yeni karakterlerin ve mürettebatın yepyeni bir galaksiye yolculuk yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Arrowverse gibi bir birleşme Star Trek evreni için söz konusu olabilir mi? Fikirlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Star Trek: Discovery – Hem Farklı Hem de Aslına Sadık

Kaynak: ign

Oğuzhan Karacaoğlan

Edebiyatın her türü ile haşır neşir, konsept sanat ve karakter tasarımı delisi. İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimine devam eden arada bir kendi diyarlarında kaybolan en tazesinden bir yazar adayı.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Arrowverseleşip leşmeyeceği hala soru işareti.

  Discovery ile Picard arasında minik bir paralellik vardı. Paralellik ama. Benzer temanın farklı kaynaklardan beslenen temsilcileriydi.

  Yapımcılar zorlarsalar, başka temalarla dizileri bağlayabilirler.

  Ama zorlamaya gerek yok. Star Trek kaç yıllık seri ne de olsa. Canona dahil farklı seriler, farklı maceralar olması seri için daha iyi.

  Tamam, şu anki seriler herkesi mutlu edemedi. Discovery’yi sonradan benimseyebildim; Picard’ıysa- Neyse… Ama Star Trek serisi biraz deneme yanılma, biraz zamanla kendi tonunu bulup rayına oturma eğilimindedir. Lower Deck ne kadar sevilir, bilemem. Fakat Discovery’nin meyvesi Strange New Worlds daha bir sevilecekmiş gibime geliyor.

  Picard’ı saymazsak, yeni Star Trek dizileri yeni nesle kendini tanıtma çabasında. Hem klasik hem de güncel olmaya çalışmanın sancılarını çekiyor. Discovery bunu yavaş yavaş aşmaya başladı. Strange New Worlds’deyse, yapımcılar Discovery’den çıkarttıkları dersleri doğru uygulayabilirseler, zorlanmadan kendini sevdiren bir dizi çıkabilir.

  Eh, her şeyi zaman gösterecek.

 2. Avatar for antimadde antimadde dedi ki:

  Discovery Star Trek ruhunu katleden bir yapım. Yeni nesil Star Trek güncel yapımlarla baş etmek için kendi biricik özelliklerini yitiriyor. Umarım yeni sezonda bu sıkıntı çözülür. Picard’ın şahsını sevmeme rağmen diziyi izleyemedim. 5. bölümde pes ettim. Sancılar devam ederse artık kendimi devam etmeye zorlamayacağım.

  https://www.youtube.com/watch?v=GbgtP-SktJc

  Nerde o güzelim Next Generation’nın akıllıca ve kaliteli senaryoları? Star Trek ruhunu özlemişim.:vulcan_salute:

 3. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Hatalarına rağmen Discovery’nin Star Trek’çi bir temeli var, buna riayet etmeye çalışıyor. Bunlar, “Ne kadar korksak, endişelensek de ideallerimize ve prensiplerimize bağlı kalarak çözüm yolları aramalıyız” ve “Gücümüz, farklılıklarımız ve birlikteliğimiz”. Discovery kendi için bile zayıf kalan bölümlerinde bu vurgulara göre ilerliyor. İlk sezon korkuya kapılarak yapılan hataların, dönüşülen kişilerin yansımasıydı. İkinci sezon korkulara rağmen prensiplere göre hareket edebilmeye odaklanmıştı. Üçüncü sezon, ikincinin tematik uzantısı, hikâyesel olarak da birinci sezonda korkulan şey başa gelince ne yapılacağı üzerine gidecek gibi.

  Picard… Fanservis işte. Gel vatandaş, gel, kafasında. Romulan var, Borg var, Picard var, aynı zamanda farklı görevler üstlenen ekipler var,… Eskiyi kopyala yapıştır bir şey… Discovery’nin “tam anlatamıyorum ama anlatmak istediğim yeni şeyler var” anlayışı vardı. Picard, eskiyi ısıtırken çalışan Star Trek formülünü eğreti kullanıyor. Dizi sıralamasında Picard’ın yeri listenin en altında.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The New Mutants, Profesör X ve Storm

The New Mutants, Profesör X ve Storm ile Gelebilirdi

Başka Bir Gezegen Yok – Sıfır Atık - Nil Ormanlı Balpınar

Başka Bir Gezegen Yok: Atıksız Yaşamın İpuçları Bir Araya Geldi!