in

Jon Watts’tan Star Wars Dizisi “Skeleton Crew” Geliyor: Başrolde Jude Law Var

Star Wars: Skeleton Crew dizisi duyuruldu. Yönetmen koltuğunda Spider-Man üçlemesinin başındaki isim Jon Watts yer alıyor. Başrolde ise Jude Law bulunuyor.

Star Wars: Skeleton Crew dizisi

Star Wars: Skeleton Crew dizisi geliştirme aşamasında. Disney Plus, Lucasfilm imzalı yeni Yıldız Savaşları yapımını duyurdu. Jon Watts tarafından yönetilecek serinin başrolünü Jude Law canlandıracak.

Disney Plus yeni Yıldız Savaşları dizisini duyurdu. Tam adı Star Wars: Skeleton Crew olarak açıklanan yapımın kadrosunda yıldız isimler yer alıyor. Jon Watts ve yazar Christopher Ford geçen çarşamba günü diziye dair verdikleri ayrıntıda “küçücük bir gezegenden” gelen 10 yaşlarındaki bir grup çocuğun evrende kaybolduklarının hikâyesini anlatacaklarını söyledi. Bununla birlikte Ford dizinin çocuklar hakkında olmasının, dizinin çocuklar için olacağı anlamına gelmediğinin de altını çizdi:

“Skeleton Crew, 10 yaşında bir grup çocuğun Star Wars evreni içinde yanlışlıkla nasıl kaybolduklarının ve evlerine geri dönerken nelerden geçtiklerinin hikâyesini anlatacak.”

Diğer taraftan Dave Filoni de seriye dair şu açıklamalarda bulunuyor:

“Clone Wars gibi çocuklara yönelik bir iş olmayacak. Yani, Klon Savaşları’nda da insanların kafalarını falan kestik dolayısıyla bu iyi bir kıyas oldu mu emin değilim.

“Galaksinin çeşitli köşelerine bir grup çocuğun gözlerinden bakmak fikrini çok beğendik. Bu farklı bakış açısının evrene yeni bir soluk getireceğini düşünüyoruz.”

Jude Law, “Star Wars: Skeleton Crew” Dizisinin Başrolünde Yer Alıyor

Diğer taraftan dizinin yıldız ismi ise son zamanlarda Fantastic Beasts serisi ile ismini yeniden duyuran Jude Law olacak. Law dizide Jon Favreau, Dave Filoni, Christopher Ford ve yapımcı Jon Watts ile birlikte çalışacak. Bununla birlikte ünlü aktörün dizide hangi rolü üstleneceği konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Star Wars: Skeleton Crew dizisi disney plus

Watts diziye dair yaptığı açıklamada yeni dizinin “Star Wars evrenine dair yeni ve farklı bir bakış açısı getireceğini” söylüyor. Star Wars: Return of the Jedi filminden sonrasında geçecek yapım The Mandalorian ve The Book of Boba Fett dizileri ile aynı zaman diliminde yer alıyor.

Bununla birlikte Disney Plus, Star Wars evrenini genişletmeye devam ediyor. Dün gece yeni dizi Andor’un ilk fragmanı evrenin hayranları ile paylaşmıştı. Merakla beklenen Obi-Wan Kenobi dizisi ilk iki bölümüyle izleyicilerin karşısındaki yerini aldı. Diğer taraftan George Lucas’ın 1988 tarihli Willow filminin aynı isimli televizyon uyarlaması da Disney Plus kütüphanesindeki yerini alacak.

Önümüzdeki dönemde çekimlerine başlanması planlanan Skeleton Crew dizisi 2023 yılında ekranlardaki yerini alacak.

Siz Star Wars: Skeleton Crew dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Mandalorian 3. Sezon Yayın Tarihi Netleşti

The Mandalorian’ın Yeni Sezonu Bu Sene Yayınlanmayacak

Kervansaray ece dural

Aylık Öykü Seçkisi’nin 150. Sayısı Yayında: “Kervansaray Öyküleri”