in

Yeni Vampirle Görüşme Dizisinde Lestat’ı Canlandıracak İsim Belli Oldu

Vampirle Görüşme dizisi için Lestat rolünü canlandıracak aktör belli oldu. AMC’nin yeni Interview with the Vampire uyarlamasında kadro netleşiyor.

Vampirle Görüşme Dizisi: Lestat
- Reklam -
- Reklam -

Vampirle Görüşme dizisi oyuncu kadrosundan haberler var. AMC’nin yeni Interview with the Vampire macerası için yeni adımlar atılıyor.

Anne Rice’ın 1976 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan ve The Vampire Chronicles (Vampir Günlükleri) serisinin ilk kitabı olma özelliğini de taşıyan macera, toplamda 21 farklı romana sahip. İlk kitap 1994 yılında, Tom Cruise, Brad Pitt ve o zamanlar 11 yaşındaki Kirsten Dunst’ın başrolünde rol aldığı uzun metrajlı filme uyarlandı. Serinin popülerliği her geçen yıl arttı ve farklı uyarlamalar yapıldı. Buna rağmen istenilen başarıyı bir türlü yaklayamadı.

Neyse ki geçen mayıs ayında AMC’nin, Anne Rice’ın Lives of the Mayfair Witches dahil olmak üzere tüm kitaplarının yayın haklarını aldığı açıklandı. Hemen bir ay sonrasında ise Interview with the Vampire dizisi için çalışmaların başladığı duyuruldu

- Reklam -

Oldukça hızlı bir tempo ile hareket eden AMC kanalı, ilk sezon için 8 bölüm sipariş etti. Hem televizyon kanalında hem de dijital yayın servisi olan AMC Plus’ta yayınlanacak olan dizi için de 2022 yılı odaklı bir yayın tarihi verdi. Şu an için tam çıkış tarihi belli olmasa da, gelen haberler ile başrolde yer alacak Lestat karakterinin sahibi belli oldu.

Vampirle Görüşme Dizisi için İlk Oyuncu Sam Reid Oldu

Vampirle Görüşme Dizisi Sam Reid

Variety’nin haberine göre AMC, Lestat de Lioncourt rolü için Lambs of God, Belle, The Limehouse ve Prime Suspect 1973 gibi yapımlarda rol alan Avustralyalı aktör Sam Reid ile anlaştı. Şimdilik sadece Vampirle Görüşme dizisine yeşil ışık yakılmış olsa da, AMC’nin Rice’ın diğer serilerini de uyarlamaya devam edeceği tahmin ediliyor. Lestat karakteri, yazarın diğer romanlarında da yer aldığı için Reid uzun bir süre bu rolde devam edebilir.

- Reklam -

Serinin ilk kitabı olan Vampirle Görüşme, hayatındaki olayları genç bir muhabire, özellikle başka bir kan emici olan Lestat de Lioncourt tarafından vampire dönüştürülmesini anlatan Louis de Pointe du Lac adında gizemli bir figürü konu ediniyor.

Şu an için çekim tarihleri veya farklı oyuncu seçimleri ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Vampirle Görüşme’nin ilk oyuncu seçimi hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

    Turkuaz bırak şu yayın haklarını elinde olan da bassın kim basıyorsa artık.Basmayacağın çok net yani sahibinin kim olduğuna bakılarak ve ideolojinize,hala neden bırakmıyorsunuz ki?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

George RR Martin Yeni Romanı

George RR Martin Yeni Kitabını Duyurdu: Hayır, Buz ve Ateşin Şarkısı’nın Devamı Değil

Philip Pullman ırkçı ifadeler destek

Irkçı Yorumlara Destek Veren Yazar Philip Pullman’a Tepki