in

Korkuyu Bekleyenler: Hakan Balcı ve Zeynep Çolakoğlu’ndan Karanlık Hikâyeler

Hakan Balcı ve Zeynep Çolakoğlu’nun birlikte kaleme aldığı “Korkuyu Bekleyenler” kitabı, Bilgi Yayınevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Korkuyu Bekleyenler - Zeynep Çolakoğlu ve Hakan Balcı
- Reklam -
- Reklam -

Korkuyu Bekleyenler adlı öykü kitabı raflardaki yerini aldı. Hakan Balcı ve Zeynep Çolakoğlu’nun korku hikâyelerini bir araya getiren eser Bilgi Yayınevi tarafından yayımlanıyor.

Hakan Balcı ve Zeynep Çolakoğlu’nun tek seste buluşup beraber kaleme aldığı 8 öyküyü bir araya getiren Korkuyu Bekleyenler okurun karşısına çıkıyor.

1976 yılında İstanbul’da doğan Hakan Balcı’nın ilk kitabı Tarikat 2012 yılında yayımlandı. Balcı, 2013’te Rüya Evreninin Tanrısı adlı öyküsüyle FABİSAD’ın düzenlediği GİO öykü yarışmasında dereceye girdi. Bu öyküsü daha sonra GİO Ödülleri 2013 – Seçilmiş Öyküler kitabında yer buldu. Öyküler başlığını taşıyan dosyası Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi’nin yarışmasında birinci seçildi. Dosya, Yoldan Çıkanlar adıyla yayımlandı. Öyküleri Hayalet Müzik ve Hayalet Müzik 2: Eskilerin Şöleni antolojilerinde yer buldu.

- Reklam -

1984 doğumlu Zeynep Çolakoğlu ise korku yazarlığının yanı sıra müzik eleştirmeni ve şarap tadımcısı kimliği ile de öne çıkıyor. Çolakoğlu’nun metal müziğin şarkı sözlerinin ardındaki öyküleri ve felsefeyi incelediği Büyülü Sözlük 2013’te yayımlandı. İsveçli müzisyen Niklas Kvarforth’un Prozac Artık Yetmediğinde adlı eserini Türkçeye kazandırdı. 2015 yılında Mina adlı dosyası ile Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi’nin yarışmasında birinci oldu. Eseri 2016 yılında yayımlandı. Karanlıktaki Kadınlar, Hayalet Müzik ve Hayalet Müzik 2: Eskilerin Şöleni adlı öykü antolojilerinde birer öyküsüyle yer buldu. Orkide Ünsür ile birlikte İstanbul’un Karanlığında’yı kaleme aldı. Şarap kültürü üzerine yaptığı araştırma kitabı Şarap Koyusu 2021’de yayımlandı.

Korkuyu Bekleyenler kitabında yer alan öykülerin üst başlıkları şu şekilde: Korku Edebiyatında Ölümün Güzel Kadınlara Yakışması, Kayıp, Yedi Sene, Dünyanın Sonuna Davet, Fatihler, Düş Hapsi, Nisyan ve Dünyanın Sonu.

Korkuyu Bekleyenler – Zeynep Çolakoğlu ve Hakan Balcı | Arka Kapak Tanıtımı

Korkuyu Bekleyenler - Zeynep Çolakoğlu ve Hakan Balcı

“Hakan Balcı ve Zeynep Çolakoğlu, derin bir karanlıkta aralanan kapıdan, içeriyi merak ettiren öyküleri birlikte yazdılar.

Karanlık sadece kendi varlığına saygısı olan bir yaratık mı? Kâbuslar ve öldürme isteğini kim kamçılıyor?  Düş ile evrenin kardeş olduğu bu öykülerde çağrışımların, kimi zaman çok sessiz dokunuşlarına, kimi zaman da gürültüyle akan ürpertisine tanıklık edeceksiniz.

- Reklam -

Karanlık, sessizlik, kuşku üçgeninde yaratılan boşluklarla, ölümün kime yakıştığını düşünürken bulacaksınız kendinizi. Birdenbire gerçeğe dönmek istediğinizde de ecelin yüzü olmayan gölgesinin, gözlerinize baktığını hissedeceksiniz. İçinde yaşanan zamanın gizemli boyutlarını, kilitsiz dev binaların sonu olmayan odalarında dolaşarak fark edeceksiniz.

Gerçekle düşün çatıştığı, bilinmeyene yolculuktur ’Korkuyu Bekleyenler.’”

Mine Ömer

Toplamda 144 sayfadan oluşan kitabın editörlüğü Yağmur Saygılı’ya ait. Eserin düzeltisini Gönül Ekici, kapak tasarımını ise Yusuf Efe Temiztürk üstleniyor.

Korkuyu Bekleyenler hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

akbaba arıları araştırma

Etle Beslenen ‘Akbaba Arıları’nın Sırrı Çözüldü: Bağırsakları Sırtlanları Aratmıyor

The New York Times "Son 125 Yılın En İyi Kitabı" Anketi

The New York Times’ın “Son 125 Yılın En İyi Kitabı” Anketi Başladı