Taht Oyunları, Resimli Özel Baskısıyla Raflarda

George R.R. Martin'in dünyaca ünlü Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin ilk kitabı Taht Oyunları, resimli ve ciltli özel baskısıyla bizlerle.

Sevdiğimiz kitapların yurt dışında resimli ve ciltli özel baskılarının yayımlandığını hepimiz biliyoruz. Hatta Yerdeniz ve Rüzgârın Adı için basılan bu özel edisyonlardan bazılarını daha önce bu sayfalarda sizlerle paylaşmıştık. Türk okurlar olarak birkaç istisna haricinde çoğunlukla sadece uzaktan bakar, hiçbir zaman kavuşamayız bu tür ciltlere. Ama Taht Oyunları için bu gerçek artık değişmek üzere…

George R.R. Martin‘in bu dünyaca ünlü serisini dilimize kazandıran Epsilon Yayınları, şimdi de resimli ve ciltli özel baskısını bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Kitabın sayfa düzeni ve David G. Stevenson tarafından çizilen göz alıcı illüstrasyonlarının yanı sıra ikiye bölünmüş değil, tek cilt hâlinde satılacak olması da bir diğer artısı.

Taht Oyunları Resimli Özel Baskı’nın arka kapak yazısı şöyle:

Yayımlandığı her ülkede satış rekorları kıran ve olay yaratan televizyon dizisi Game of Thrones’a ilham veren George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisi şimdi resimli baskılarıyla Türkçede!

Martin’in olağanüstü hikâyesi, Taht Oyunları’nın yirminci yılına özel hazırlanmış bu baskıdaki büyüleyici görsellerle bambaşka bir şekilde hayat buluyor.

Kış geliyor ve olayların tam ortasında, üzerinde doğdukları topraklar kadar sert ve boyun eğmez bir aile, Kışyarı’nın Starklar’ı yer alıyor. Acımasız soğuk topraklardan uzaktaki zevk ve sefa düşkünü sıcak topraklara uzanan entrika, trajedi, ihanet ve dehşet dolu bir yolculuk. Her hanedanın tek gayesi en ölümcül mücadeleyi, taht oyunlarını kazanmak.

“Sizi ele geçiriyor ve asla bırakmıyor. Harikulade.” – Robert Jordan

“Büyüleyici… George R. R. Martin’in ilk epik fantastiği türün standartlarının çok üzerinde.” – Locus

Önceki kitaplarda olduğu gibi yine Sibel Alaş‘ın çevirisiyle bizlerle buluşan roman, Tuğçe Nida Gökırmak‘ın katkılarıyla çıkıyor. 832 sayfalık eser 21 Mayıs‘tan itibaren ciltli ve birinci hamur kâğıda basılı olarak satışa sunulacak. Dilerseniz sanal kitapçılardan şimdiden ön siparişinizi verebilirsiniz.

GÖZ ATIN  İblis Döngüsü Serisi'nin Dördüncü Cildi Raflarda!

Genel Yayın Yönetmeni
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Taht Oyunları, Resimli Özel Baskısıyla Raflarda için 19 yorum

 1. alper dedi ki:

  Bu baskılar normal serinin dışında.

  Bu resimli baskı sadece 1 cilt çıktı, 2 ciltin çıkışı Amazona göre Kasım 2019. Bize de 2020 yaz gibi gelir herhalde.

  Muhtemelen Hary Potter resimli baskıları gibi bu serinin resimli baskıları 1-2 senede 1 tane kitap çıkacak gibi.


 2. Draedan dedi ki:

  Maalesef ki orijinal ile yakinda cikacak turkce versiyon arasinda daglar kadar fark oldugu gorunuyor , daha fiziksel olarak cilde de dokunmadik , kabartmalari bilmiyoruz.

  Tam emin olmamakla birlikte maalesef ki orijinal gibi kabartmali , koselerinde farkli desenler olan , her yerinden dizayni konusunda uzun sure calisilmis oldugu belli olan bir kapagi yapilamamasinin nedeni ekonomik sebeplerdir , zaten ne kadar satiyor ki bunlar, adamlarin kar etmesi lazim , toplum hizmeti yapmiyorlar. 100 tl e satsa cok daha guzelini yaparlardi ama bugun 45 tl civarina satiliyor ki ben cok sasirdim
  Bence cok dusuk , uygun bir fiyat .

  Orijinalini mi alsam turkcesini mi alsam bilemeeim , destek icin hediye olarak alirim sanirim ama kutuphanemde orijinalini koklamak , dokunmak , devamli gozumun orada olmasi sanirim daha cazip geliyor.

  Yine de tesekkurler bu rezalet olmak uzere olan ekonomide bunu gerceklestirdikleri icin , ben hic beklemiyordum .


 3. Bi’de Folio’nun öpözel basımı var

  :heart_eyes:


 4. Agape dedi ki:

  Hepsi çok kötüydü. Hiç beğenmedim. :zipper_mouth_face: Bana kafayı kırdırtacaksınız ama ya. Az kaldı… Sonra burada paylaşacağım, çıldıracaksınız. :smiley: Tabii önce annemle bir türlü neresinin yaptığına kanaat getirmediğimiz malzemeciyi bulursak. :smiley: Şu Ramazan bir geçsin. Görürsünüz siz. :stuck_out_tongue:


Taht Oyunları, Resimli Özel Baskısıyla Raflarda

George R.R. Martin’in dünyaca ünlü Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin ilk kitabı Taht Oyunları, resimli ve ciltli özel baskısıyla bizlerle.

 

 

Başa dönün
Daha fazla Edebiyat, Geek
Star Wars
Star Wars Filmi Game of Thrones’un Yapımcılarına Emanet

Söylentiler doğru çıktı! Star Wars'un 2022'de gelecek yeni filmi Game of Thrones'un yazar ve yapımcı...

Kapat