in ,

Resident Evil 3 Oyunundan Nefes Kesici Yeni Fragman

Resident Evil 3 oyununun elden geçirilmiş yeni halinden ürpertici bir fragman paylaşıldı. Capcom, seriyi başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor.

resident evil 3

Capcom’un Resident Evil 2 ile yakaladığı heyecan ve başarı dalgasının peşini bırakmayacağına artık ikna olduk. Günümüz sistemleri için gözden geçirilerek 2019 yılında piyasaya sürülen ikinci maceranın topladığı sayısız ödül adaylıklarından sonra Resident Evil 3 oyununun da yapım aşamasında olduğunu biliyorduk.

Çıkış tarihi olarak 3 Nisan 2020’nin işaret edildiği Resident Evil 3’ün dün yayınlanan fragmanı ile birlikte Capcom’un kült seriyi ne kadar başarılı bir şekilde dirilttiğine şahit olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz.

Görkemli düşmanımız Nemesis’in tüm korkunçluğu ile gözümüzün önünden bir an olsun ayrılmadığı fragmanda Jill ve Carlos’un zombi istilasına uğramış Raccoon City’deki hayatta kalma macerasına ortak oluyoruz. Nemesis’in bize karşı kullanmaktan çekinmediği mühimmatlarının dikkat çektiği fragmanın her saniyesi gerilim dolu anlar barındırıyor. Sırf zombilerin değil, insanların etrafında bile bir tekinsizliğin baş gösterdiği oyunun atmosferi tam anlamıyla nefes kesici görünüyor.

Yepyeni Bir Resident Evil 3 Macerası

resident evil 3

Capcom, yeni Resident Evil’ın 3’ün aslına bütünüyle bağlı kalmadan yeniden tasarlandığını açıklayarak bizi daha önce tecrübe etmediğimiz bir maceranın beklediği sinyalini verdi. Bu açıklama oyuna dair duyduğumuz heyecanın daha da artmasına sebep oldu. Sezar’ın hakkı Sezar’a; Capcom efsane serisi Resident Evil’ı yeni nesle adapte ederek çok başarılı bir strateji ortaya koydu. Bu da başarılı oyun mekaniği ve merak uyandırıcı hikayesi olan oyunların her dönemde olumlu geri dönüş alabileceğinin ispatı gibi. Umarız Capcom’un açtığı yoldan başka firmalar da ilerler ve eski nesillerin epik oyunlarının yeni nesillere uyarlanmasının önü iyice açılır.

Nemesis’ten köşe bucak kaçacağımız oyun PC, PS4 ve Xbox One sistemleri için raflardaki yerini aldığında Capcom’un yeni formülünün geldiği noktayı tecrübe etme şansına sahip olacağız. O güne kadar aşağıdaki enfes fragmanı izleyerek Nemesis ile karşılaşacağımız güne kendimizi hazırlayabiliriz.

Yeni yayınlanan fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Resident Evil 3 – Nemesis Fragmanı

Siz Capcom’un yenilenen serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Resident Evil 3 nasıl görünüyor? Kayıp Rıhtım Forum’a gelerek görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* World of Warcraft: Shadowlands Oyununda Dikkat Çeken 4 İçerik

* The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Hakkında İlk Detaylar

Kaynaklar: cnet, engadget

Oyla!

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Heisenberg81 Heisenberg81 dedi ki:

    Hala rüyalarımda zombi görüyorsam Playstation 1 de oynadığım bu oyun yüzündendir.:grimacing:

  2. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    Hey gidi, Jill Valentine tekrar aşık olurken Nemesis’ten köşe bucak kaçtığımız yıllar. RE3, o zamanın kısıtlı teknik imkanlarına rağmen sevdirmişti kendisi. Şimdi, günümüzün gelişmiş teknik imkanlarıyla RE3 birleşince daha da enfes bir oyun çıkacak. İnanıyorum… İnanmak istiyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Yüzüklerin Efendisi Dizi

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Oyuncu Kadrosu Resmen Açıklandı

Cem Yılmaz GORA Erşan Kuneri

Cem Yılmaz, G.O.R.A.’nın Unutulmaz Karakteri Erşan Kuneri’yi Dizi Yapacak