in

Hercules Disney İmzasıyla Beyaz Perdeye Geliyor

Hercules, canlı aksiyon uyarlaması filmler arasına katılıyor. Yeniden çevrimler ile yüzü gülen Disney, Herkül’ü beyaz perdeye getirmeye hazırlanıyor.

Disney Hercules Herkül

Hercules (Herkül), Disney şirketinin canlı aksiyon yapımları arasına katılmaya hazırlanıyor.

Disney, canlı aksiyon film planlarını hızlandırmış gibi görünüyor. Alaaddin’in başarısından sonra Mulan’ın da gerçek oyuncularla yeniden çekileceğini öğrenmiş, heyecanla beklemiştik. Tabii Mulan’ın yapım aşaması tamamlandı ve önceden de haberini yaptığımız üzere Koronavirüs pandemisi nedeniyle vizyon tarihi ertelendi.

Mulan, Disney’in vizyonu es geçip doğrudan yayın platformlarına koymak istedikleri filmler arasında değil. Hiç şüphesiz bu durumun, live-action filmlere ilginin yüksek olmasıyla alakalı olduğunu düşünebiliriz. Mulan’ın ilk filmi seyirciyle buluşmadan ikinci filmi için hazırlıklara başlandığı haberini de paylaşmıştık.

Disney Hercules Herkül

Bu sefer Hercules (Herkül) hakkında bir bilgi geldi. The Disinsider’ın haberine göre Disney, ünlü çizgi filmi Hercules için gerçek oyunculu bir film çekme hazırlıkları yapıyor. Şirket, The Lion King ve Tron: Legacy’den tanıdığımız Jeffery Silver ve The Mandalorian’la yine The Lion King’ten tanıdığımız Karen Gilchrist’i bu proje için bir araya getirdi.

Hercules Filmi İçin Görüşmeler İnternet Üzerinden Yapılacak

Disney, film için bazı ünlü yönetmenler üzerinde duruyor. Söz konusu yönetmenler Jon Favreau (Iron Man, The Lion King, The Mandalorian), Joe ve Anthony Russo (Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame) ve Gore Verbinski (Pirates of the Caribbean, The Ring). Fakat bu isimlerin yalnızca düşünülen ihtimaller olduğu ve henüz hiçbiriyle resmi kanallarla iletişime geçilmediğini de belirtelim. Ayrıca, filmin senaryosunu yazmak üzere Wonder Woman 1984 ile tanıdığımız Dave Callaham’in projeye dahil edildiği söyleniyor. Koronavirüs salgını sebebiyle sinema sektörü birçok açıdan durmuş olsa da görüşmelerin Zoom uygulaması üzerinden yapılacağı da söylentiler arasında.

Disney Hercules Herkül

Disney tarafından 1997’de izleyiciyle buluşturulan Hercules, Hades yüzünden göklerden dünyaya düşüp yarı insan yarı tanrı olarak yaşamak zorunda kalan bir adamın hikâyesini anlatıyor. Filmin Türkçe dublajında ünlü müzisyen Tarkan’ın sesini de duyduğumuz Hercules, dünya çapında büyük bir hayran kitlesi yakalayan video oyun serisi Kingdom Hearts’ın oyunlarında da yer alıyor.

Disney, ünlü animasyon serilerini gerçek oyuncularla çekme modasını bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor. Filmin olası vizyon tarihi hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Hercules’in gerçek oyuncularla çekilecek filmi hakkında neler düşünüyorsunuz? İkinci bir Alaaddin başarısı görmemiz mümkün mü yoksa Disney’in bu işte acele ettiğini düşünenlerden misiniz? Her türden fikrinizi “göklerden indirerek” bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Yıllarca Yanlış Anlaşılmış Bir Kahraman: Conan Kimdir, Kim ‘Değildir’?

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hatırla - Seran Demiral

Hatırla: Ruhu Kemiren Duyguların Nahif Sorgusu

Tenet Vizyon Tarihi

Tenet Vizyon Tarihi Alternatif Plan Sayesinde Ertelenmeyebilir