in

Star Trek İçin İki Yeni Filmin Yapım Aşamasında Olduğu Duyuruldu

ViacomCBS başkanı Bob Bakish, iki yeni Star Trek filminin yapımına başladıklarını açıkladı.

star trek yeni filmler

Geçen günlerde gerçekleştirilen UBS Küresel Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Konferansına katılan ViacomCBS’in CEO’su Bob Bakish, iki yeni Star Trek filminin yapım aşamasında olduğunu açıkladı.

Yeniden çekilen serinin gişelerdeki hasılatının giderek düştüğünü göz önüne alırsak bu haber Uzay Yolu hayranlarına güzel bir sürpriz oldu diyebiliriz.

Hatırlarsanız 2009 yılında J.J. Abrams’ın yönetmenliğinde orijinal hikâyenin yeniden çekildiği bir seri yapılmıştı. 2009 yapımı Uzay Yolu filmi ilgi çekmiş ve gişelerde de başarılı olmuştu. Ancak serinin devam filmleri Star Trek: Into Darkness (Bilinmeze Doğru) (2013) ve Star Trek: Beyond (Sonsuzluk) (2016) seriden bağımsız olarak kendi çapında beğenilmiş olsa da gişede istenen başarıyı pek sağlamadı. 2016 yılında çıkan Beyond filmi gösterime girdikten sonra da CBS, Uzay Yolu filmlerini arka plana attı ve Netflix için hazırladığı Star Trek: Discovery üzerinde yoğunlaştı.

star trek film

Yeni Star Trek Filmleri Neden Gecikti?

Star Trek’i bir süredir sinemada görmemiş olmamızın bazı sebepleri vardı tabii. CBS’in televizyon projelerini ön planda tutması, CBS ile Viacom arasındaki karmaşık telif hakları ve stüdyo ile oyuncular arasındaki sözleşmenin çıkmaza girmesi bu sebeplerin arasındaydı.  CBS ve Viacom’un birleşmesi ile beraber bu sorunlar da ortadan kalkmış oldu. Bu sayede Star Trek’le ilgili yapımları daha çok göreceğiz gibi duruyor.

ViacomCBS’in, hâlihazırdaki dizileri ile yeni Uzay Yolu filmlerini bir araya getirip getirmeyeceği ise merak konusu.

Star Trek 2013

Gelecek 2 Star Trek Filmine Dair

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Quentin Tarantino’nun da hazırlamak istediği +18 bir Uzay Yolu filmi fikrinden uzaklaştığı bilgisini sizlerle paylaşmıştık. Geçtiğimiz mayıs ayında kesinleştiği söylenen haberden sonra hayranlar oldukça heyecanlı bir bekleyişe girmişlerdi. Fakat ünlü yönetmen müzik üzerine yayın yapan programlarından Consequence of Sound’a konuk olan Quentin Tarantino, konuya dair açıklamalarda bulunmuş ve Star Trek filmini yönetme fikrinden giderek uzaklaştığını, ancak herhangi bir resmi görüşme yapmadıklarını da bildirmişti. Bu durumda, olası filmlerden birisinin bu olduğu düşünülmüştü. Tarantino’lu ya da onsuz, uzayda geçen Pulp Fiction tarzı bir film masadaki yerini koruyor.

Diğeri ise yine önceki Star Trek filmlerinden bağımsız olacak. Yapımın başında ise Lucy in the Sky, Fargo ve Legion gibi yapımlardan hatırladığımız Noah Hawley bulunacak. Ayrıca filmde Chris Pine, Zachary Quinto ve Zoe Saldana gibi eski ST oyuncuları da bulunacak.

Peki, siz bu yeni filmler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gişede pek başarı gösterememiş olma sebepleri ne olabilir?

Konuyla ilgili görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Bottle Episode Nedir? Dizi Dünyasının Tek Mekanlık Hikâyeleri

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

Kayıp Rıhtım Okurları 2019'un EN'lerini Belirliyor!

Kayıp Rıhtım Okurları 2019’un EN’lerini Belirliyor!

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Genç Galadriel Rolü Açıklandı