in

LEGO Filmleri Artık Universal Studios’un Elinde

LEGO serisinin film hakları Warner Bros.’tan Universal Studios’un eline geçti. Yapılan dev anlaşma sonrası sevilen seri yeni bir soluk kazanacak.

LEGO Filmleri Batman
- Reklam -
- Reklam -

LEGO filmlerinin yayın hakkı, yapılan büyük anlaşma sonrası Warner Bros.’tan Universal Studios’un eline geçti.

Koronavirüs salgını sebebiyle sinema sektörü durma noktasına gelmiş, bazı filmlerin vizyon tarihi ertelenmişti. Kimi yapımların da doğrudan dijital yayın platformların yolunu tuttuğunu görmüştük. Fakat ilham perisi salgından etkilenmemiş olacak ki şirketler, yeni projelerini gerçekleştirmek için anlaşma yapmaya devam ediyor. Son gelen habere göre Universal Studios ve LEGO Group yeni yapımlar üretmek üzere 5 yıllık bir anlaşma gerçekleştirdi.

Universal Studios, bir süredir gözünü sektörün bu cephesine dikmiş ve şirketin film haklarını satın almak için uğraşıyordu. Warner Bros.’un bu filmlerden elde ettiği hasılatı görünce bu fırsatı kaçırmak istememiş olması normal. Yapılması planlanan son LEGO filmlerinden birinin projesi ilerlemeyince şirketin film işleri boşa çıkmış oldu. Universal Studios da bu boşluktan faydalanmış gibi görünüyor.

- Reklam -

Anlaşma sonrası hayranlar WB’nin elindeki Batman ve Harry Potter gibi markaları artık LEGO’da göremeyecek.

LEGO Filmleri Hasılatları ile Parmak Isırtıyor

Seri dünya çapında birçok seyircinin beğenisini kazanmış ve büyük bir hasılata ulaşmıştı. Bu beğeni ve başarı, 2014’te çıkan The LEGO Movie’yle pek fark edilmemiş olsa da ardından gelen The LEGO Batman Movie, adından söz ettirmişti. Sonrasında ise Ninjago Movie ve The LEGO Movie 2: The Second Part geldi.

LEGO Harry Potter

Universal Studios’un, seriye yeni bir soluk getireceğini düşünüyor. Aslında bu evren, Universal Studios’la daha önce de buluşmuştu. Jurassic World: The Secret Exhibit ve Jurassic World: Legend of Isla Nublar bunun örneklerinden.

- Reklam -

Şimdilik Warner Bros. adıyla izlediğimiz LEGO filmleriyse gişede toplamda 1.1 milyar dolarlık hasılat elde etti.

LEGO evrenini yalnızca filmler ya da dizilerle sınırlandırmak doğru değil. Oyun severlerin bileceği üzere LEGO’yla, video oyun dünyasında da birçok kez karşılaşmıştık. Star Wars’la başlayan bu seride Batman, Hobbit, Lord of the Rings, Hobbit, Pirates of the Caribbean ve Harry Potter gibi yapımlar oyuncuların beğenisine sunulmuştu.

LEGO Joker

Universal Studios yeni anlaşması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Şirket, gerçekten de bu yapımlara yeni bir soluk getirip hayran kitlesini artırabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.


* Back to the Future Filmindeki Marty McFly Gizemi Çözüldü

Kaynak: Deadline

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Karantina Kısa Film Öneri Listesi

Karantina Zamanı Farklı Filmler İsteyenlere: 7 Yerli Kısa Film Önerisi

Goosebumps

Goosebumps Yeniden Dizi Uyarlamasına Hazırlanıyor