in

Netflix, Will Smith Olayına Kayıtsız Kalmadı: Aktörün Başrolde Olduğu Fast and Loose’u Durdurdu

Netflix, Will Smith’in Oscar Töreni’ndeki davranışlarına kayıtsız kalmadı. Dijital yayın devi, ünlü aktörün başrolünde yer aldığı Fast and Loose filminin yapımını durdurdu.

netflix will smith filmi fast and loose
- Reklam -
- Reklam -

Netflix, Will Smith için harekete geçti. Yıldız oyuncunun Oscar gecesinde attığı tokattan sonra, dijital yayın devi aktörün başrolünde bulunduğu Fast and Loose filmini durdurdu.

94. Oscar Ödülleri kazananları geçen pazar gecesi belli oldu. Bir haftadır konuşulanlar ise ne ödüller ne de filmler hakkında. Will Smith’in tören sırasında sunucu ve komedyen Chris Rock’a attığı tokadın yankısı sürüyor. Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith hakkında Rock tarafından yapılan GI Jane göndermesi, Smith’in yakışıksız bir olaya dahil olmasıyla sonuçlanmıştı. Smith, Rock’ı sahnede milyonların gözü önünde tokatladıktan sonra yerine geçmiş ve komedyene ağıza alınmayacak sözler söylemeyi sürdürmüştü.

Smith, olaydan dakikalar sonra Oscar heykelciğini kucaklarken Akademi’nin yaptırımı da merakla bekleniyordu. Ertesi gün sosyal medya hesabından özür dileyen Smith için Akademi, “Cezasız kalmayacak,” açıklaması yapmıştı. Smith ise Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi üyeliğinden istifa ettiğini duyurmuştu.

- Reklam -

Yaşananların ardından ilk somut yaptırım ise Netflix cephesinden geldi. Dijital yayın devi, Will Smith’in başrolünde yer aldığı Fast and Loose filmi için çalışmaları durdurduğunu açıkladı.

Netflix, Will Smith’in Oscar Gecesindeki Hareketlerinden Dolayı Fast and Loose Filmini Durdurdu

Aksiyon ve gerilim türlerindeki Fast and Loose, şu an için iptal edilmemiş olsa da çalışmalar tamamen durmuş durumda. Yapım, hâlihazırda zaten bir yönetmen krizi yaşıyordu. Oscar töreninden bir hafta önce yönetmen David Leitch’in projeden çekilip Universal için Ryan Gosling’li Fall Guy’a geçmeyi seçtiği bildirilmişti. Netflix, yönetmen arayışına girmişken Oscar gecesi yaşananların da üzerine gelmesiyle projeyi durdurmaya karar verdi.

Platformun Fast and Loose filmini geliştirmeye dönüp dönmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Projenin şu an için hem yeni bir başrole hem de bir yönetmene ihtiyacı var.

Will Smith, Akademi Üyeliğinden İstifa Etti

- Reklam -

Yapım, bir saldırıdan sonra hafızasını kaybeden bir suçlunun hikâyesini konu alacak. Tijuana’da gizemli bir şekilde uyanan karakter, geçmişinin ipuçlarını keşfetmeye çalışacak. Zengin bir suç lordu ile gizli bir CIA ajanı olan iki farklı kimlik, karakterin geçmişiyle yüzleşmesini gerektirecek.

Fast and Loose’un ardından başka Will Smith yapımları da zora girebilir. Smith, şu anda post prodüksiyon aşamasında olan Apple TV+ draması Emancipation’da da rol alıyor. Filmin 2022’de yayınlanması bekleniyor. Apple’ın da bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Netflix’in bu kararı hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Haklıyken haksız duruma düşmüş gibi oldu. Şiddet kabul edilemez.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Moon Knight 1. bölüm incelemesi

Yeni Marvel Dizisi Moon Knight’ın İlk Bölüm İncelemesi: İlgi Çekici Bir Başlangıç

lost disney plus yayın

Disney Plus, Bir Döneme Damga Vuran “LOST” Dizisini Geri Getiriyor