in ,

Resident Evil: Welcome to Raccoon City’nin İlk Fragmanı Yayında

Resident Evil: Welcome to Raccoon City fragmanı yayınlandı. İlk iki oyunun hikâyesini uyarlayacak yeni Ölümcül Deney uyarlaması beyaz perdeye geliyor.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City fragmanı

Resident Evil: Welcome to Raccoon City fragmanı paylaşıldı. Yeni Ölümcül Deney uyarlaması her şeyin nasıl başladığını, oyunlara sadık bir şekilde izleyicilere anlatmaya hazırlanıyor.

Popüler zombi oyunlarından ilham alan Resident Evil serisi, Milla Jovovich’in başrolünde olduğu filmlerle sinemada da büyük bir başarı yakaladı. Toplamda 6 film olan seri gişede 1 milyar doların üzerinde bir hasılat elde etti. Buna rağmen filmler, kaynak materyal olan oyunlardan oldukça fazla bir şekilde saptığı için oyunların hayranlarından büyük eleştiriler aldı. Ancak 2016 yılının sonunda final veren asıl seri sonrası, sıfırlanan bir film serisiyle geri döneceği açıklandı. Üstelik bu sefer oyunlara tamamen sadık kalarak ilerleyeceklerdi.

Mart 2021’de tam adı da belli olan Resident Evil: Welcome to Raccoon City, ilk iki oyunun hikâyesini uyarlayacak ve izleyicilerle buluşturacak. Şimdi de yayınlanan ilk fragmanı ile hayranlar filmin nasıl bir tonda olduğunu daha net şekilde fark edebilirler. Ağustos sonunda yayınlanan ilk bakış görselleri sonrası gelen fragman, Claire Redfield’ın “Her hikâyenin bir başlangıcı vardır. Kötülüğün kökenini keşfedin,” demesiyle başlıyor. Görünüşe göre tek bir amacı var: Umbrella’yı ortaya çıkarmak.

Hemen aşağıdan yayınlanan ilk fragmana Türkçe altyazılı olarak ulaşabilirsiniz.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

YouTube video

(Fragman açılmadığı takdirde buraya tıklayarak izleyebilirsiniz)

Filmin başrollerinde Skins dizisindeki rolüyle tanınan Kaya Scodelario, Claire Redfield karakterine hayat veriyor. Kardeşi Chris rolünde ise Upload dizisinin başrolünde yer alan Robbie Amell bulunuyor. İkiliye Leon S. Kennedy rolünde Avan Jogia, Ada Wong rolünde Lily Gao ve Jill Valentine rolünde ise Hannah John-Kammen eşlik ediyor.

Johannes Roberts tarafından yönetilen yeni Ölümcül Deney macerası olan Raccoon Şehri, 24 Kasım 2021 tarihinde yurt dışı sinemalarındaki yerini alacak. Şu an için Türkiye gösterim tarihi 3 Aralık 2021 olarak gösterilse de, Sony’nin resmi sayfasında film için “yakında” ibaresi kullanılmış durumda.

Yeni Ölümcül Deney filmi Resident Evil: Welcome to Raccoon City için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Eskilerine nazaran daha iyi bir iş çıkacak mı dersiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Bazı görsel efektler pek güzel durmuyor gibi görünse de genel olarak heyecanlı ve korkutucu bir film olacak gibi. Milla Ablamızın oynadığı film daha artistik bir film gibiydi bu ise daha ciddiye alıyor gibi. Olsun R.E. deyince akla sadece tek kişi gelir: :smiley:

    milla-alice

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

What If...?

What If…? 1. Sezon İncelemesi: Marvel Evreni En İyi Uyarlaması ile Karşı Karşıya mı?

Son Hikâyeler - Olga Tokarczuk

Nobel ve Booker Ödüllü Olga Tokarczuk’tan “Son Hikâyeler”