in ,

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’yı Canlandırdığı “Spencer” Filminden İlk Tanıtım

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’ya hayat verdiği Spencer filminden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Yapım bu sonbahar vizyona girecek.

spencer fragmanı kristen steawart
- Reklam -
- Reklam -

Prenses Diana rolünde Kristen Stewart ismini göreceğimiz Spencer filmi için ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Pablo Larrain’in üstlendiği yapımın senaryosu ise Steven Knight’a ait.

Son olarak Netflix dizisi The Crown’da Elizabeth Debicki tarafından canlandırılan tarihi kişilik, bu defa yeni bir aktrise emanet edilmeye hazırlanıyor. Ünlü yıldız Kristen Stewart, daha önce role The Crown izleyerek çalıştığını kaydetmişti.

Oyuncu kadrosunda Kristen Steawart ile birlikte Sean Harris, Sally Hawkins, Amy Manson, Timothy Spall ve Jack Farthing gibi isimlerin de yer aldığı Spencer yapımı ufukta gözüktü.

- Reklam -

Güney Amerika sinemasının önemli isimlerinden, Şilili yönetmen Pablo Larraín, No, Neruda, Jackie ve Ema gibi yapımlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şimdi ise yine bir kadın hikâyesi için kameranın arkasına geçti. Daha önce Natalie Portman ile çalışan Larrain, yeni yapımında ise Kristen Stewart ile izleyicinin karşısına çıkacak.

Dünya açılışını 78. Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirmeyi hazırlanan Spencer için ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Spencer Fragmanı: Kristen Stewart’ın Prenses Diana Karakterini Canlandırdığı Yapım Sonbaharda Geliyor | İZLE

YouTube video

1990 yılında dünyaya gelen Amerikalı aktris Kristen Stewart, kariyerinin ilk yıllarında The Twilight serisinde Bella Swan karakteri ile adını duyurmuştu. Stewart sonraki yıllarda Clouds of Sils Maria, Personal Shopper, Seberg ve Underwater gibi yapımlarla dikkat çekmişti.

Spencer’ın senaryosu da dikkat çekici bir yazardan geliyor. Özellikle BBC’nin Peaky Blinders dizisi ile adından söz ettiren Taboo, Eastern Promises, Locke ve Serenity gibi yapımların senaryosunu yazan Knight; ayrıca 2004 senesinde Dirty Pretty Things ile Oscar’a da aday olmayı bilmişti.

Spencer filmi, 1990’lı yılların ilk dönemine odaklanmayı hedefliyor. Diana’nın Prens Charles ile artık evliliğini yürütemediği günler yapımın konusunu oluşturuyor. Prens Charles rolünde Poldark ve The Riot Club ile tanınan Jack Farthing yer alıyor. Öte yandan yapımın, üç günlük bir hikâyeyi kapsayacağı da ifade ediliyor.

- Reklam -

spencer fragmanı

Evliliklerinin en soğuk döneminde, boşanma dedikodularının ortasında Sandringham Sarayı’ndaki Christmas kutlamalarına katılmak durumunda kalan çiftin hikâyesi, dram ve gerilimi beraberinde getirecek.

Ekim ayındaki Venedik Film Festivali ve Toronto Film Festivali’nin ardından Spencer’ın ABD ve İngiltere’de 5 Kasım 2021’de vizyona girmesi bekleniyor. Filmin Türkiye için henüz bir vizyon tarihi açıklanmış değil.

Sizin yapımdan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Indie Wire

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

tarihin ilk beyin ameliyatı kafatası aşıklı höyük

Tarihteki İlk Beyin Ameliyatının Yapıldığı 9.500 Yıllık Kafatası ‘Canlandırılacak’

Kurtuluş Projesi - Andy Weir

Marslı’nın Yazarından Yeni Roman: “Kurtuluş Projesi” Türkçede