in

Matrix 4’ün Senaryosu Sızdı İddiası: Filmin Konusu Ortaya Çıktı

Matrix 4’ün senaryosunun sızdığı iddia edildi. Merakla beklenen yapımda Neo’nun nasıl geri döneceği ortaya çıktı.

The Matrix 4 senaryosu

The Matrix 4 senaryosu sızmış olabilir. 20 yıl sonra dördüncü macerası ile beyaz perdeye gelmeye hazırlanan yapımda Neo’nun nasıl geri döneceği de böylece belli oldu.

İlk olarak 1999 yılında vizyona giren ve o günden bu yana sinema tarihine önemli katkılarda bulunan Matrix’in dördüncü macerası heyecanla bekleniyor. Son olarak alt başlığının Resurrections olabileceği söylenen yapımın senaryosu da ortaya çıkmış olabilir.

Peki sızan senaryoya göre yeni filmde neler beklememiz gerekiyor? İddialara göre Matrix 4, Neo’nun insanlık ve makineler arasındaki barışı sağlamayı başarmasından 60 yıl sonrasını anlatacak. Keanu Reeves’in canlandırdığı Neo karakterinin Matrix Revolutions’daki kaderi göz önüne alındığında nispeten aynı görünümüyle yeniden dirilerek ya da yeni oluşturulmuş bir bilgisayar programı olarak dönmesi bekleniyor.

Giant Freakin Robot adlı internet sitesinin projede çalıştığı bildirilen isimsiz bir kaynağa dayandırdığı habere göre, film organik ve yapay yaşam arasında ateşkesin hâlen devam ettiği bir dünyada gerçekleşeceği söyleniyor. Artık Zion’la sınırlı olmayan ve sürekli yok olma korkusuyla yaşamak zorunda kalmayan insanlar, yavaş yavaş normal hayatlarına geri dönüyorlar. Hatta eski düşmanlarının bir kısmıyla açık şekilde iletişim kuruyorlar. Neo’nun bu dengeyi nasıl tehdit edeceği henüz bilinmiyor fakat ikonik karakterin dönüşünün makinelerin hoşuna gitmeyeceği belirtiliyor.

The Matrix 4 Senaryosu Carrie-Anne Moss’un da Filme Nasıl Dahil Olduğunu Gösteriyor

The Matrix 4: Resurrections

Sızdırılan bilgilere göre uzun süre önce ölmüş olan Morpheus’un eski öğrencisi filme ismini veren programa, yani Matrix’e Trinity’yi aramak için yeniden girecek. Her ne kadar Revolutions filminde öldüğü açıkça görülse de Carrie-Anne Moss’un oynadığı Neo’nun aşkı bir kez daha Matrix’te oynayacak ve Tiffany isminde evli bir kadını canlandıracak. Keanu Reeves, aylar önce verdiği bir röportajda yapımın bir aşk öyküsünü odağına alacağını belirtmişti. Şu an resmi olarak doğrulanmayan senaryo da bu söylenenlerle uyumlu gibi gözüküyor.

Lana Wachowski tarafından yönetilen filmin detayları henüz açıklanmamış olsa da, en azından şimdilik hayranların elinden filme dair bazı bilgiler bulunuyor.

The Matrix 4, herhangi bir erteleme olmadığı takdirde 22 Aralık 2021 tarihinde hem beyaz perdede hem de aynı gün içerisinde HBO Max kütüphanesindeki yerini alacak.

Peki ya siz sızan senaryonun doğru olduğuna inanıyor musunuz? Eğer yapım gerçekten de bu senaryo özelinde ilerleyecek olursa nasıl bulursunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: We Got This Covered

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Sedi Sedi dedi ki:

    Onların gerçek olmadığını bilerek izlemek bence aynı tadı vermeyecek.

  2. Avatar for narpal narpal dedi ki:

    Böyle beklenmedik başlıklarda yazdığınızda heyecan oluyor. Merakla takip ediyorum.

  3. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

    Umarım HBO Max bir an önce ülkemize gelir de izleriz. Bir de Disney +'ı çok istiyorum. Mandalorian için.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Tımarhane - Patrick McGrath

Patrick McGrath’ın Gotik Korku Eseri “Tımarhane” Türkçe Raflarında

Türkiye, Eurovision yarışması geri dönüş planı

Türkiye, Yeniden Eurovision’a Dönebilir: Görüşmeler Başladı