in

The Matrix 4 Vizyon Tarihi Açıklandı

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u bir kez daha başrolde izleyeceğimiz yeni The Matrix macerasının beyaz perdeye ne zaman geleceği açıklandı!

The Matrix 4

Warner Bros’un popüler bilimkurgu yapımını bir kez daha canlandırmak ve ekrana sunmak için uzun süredir çeşitli şekillerde çalışmalar yürüttüğü biliniyor. The Matrix 4 geleceği duyurulduğundan beri serinin hayranları heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdiler. Özellikle geçtiğimiz aylarda duyurulan ekiple birlikte bu bekleyiş çok daha heyecan verici bir hal almaya başladı.

Stüdyodan gelen resmi haberle birlikte hem Keanu Reeves hem de Carrie-Anne Moss, bu yeni bölümde bilindik rolleriyle bir kez daha karşımızda olacaklar. Neo ve Trinity’nin üçleme sonunda ölmüş olmalarına rağmen nasıl bir şekilde seriye dahil olacakları bilinmese de tekrar başrolde olacakları bilgisi bile hayranlar için yeterli bir haberdi. Matrix’in yaratıcısı Wachowski kardeşlerden Lana Wachowski de kendi yazdığı senaryoyu yönetecek isim olarak filmin başına geçmişti.

Filmle ilgili şimdiye kadar bildiklerimiz arasında, 2020 yılı içerisinde çekimlerin başlayacağı yönündeydi. Fakat hayranların birkaç aydır merak ettiği The Matrix 4 ne zaman sinemalara gelecek sorusunun da yanıtı nihayet belli oldu ve filmin çıkış tarihi açıklandı.

The Matrix 4, John Wick 4 ile Aynı Tarihte Sinemalarda Olacak

the matrix neo john wick

Warner Bros, The Matrix 4 filminin 21 Mayıs 2021 tarihinde beyaz perdede olacağını açıkladı. Bu tarihin önemli bir anlamı daha var. Çünkü tam olarak bu tarihte bir başka Keanu Reeves filmi olan John Wick 4 de vizyona girecek. Hem Neo hem de Baba Yaga aynı tarihte sinema salonlarında yer alacak.

Peki her iki Keanu Reeves filminin aynı anda girmesi doğru bir karar mı? Muhtemelen The Matrix 4 veya John Wick 4’ün önümüzdeki süreçte vizyon tarihleri değişime uğrayabilir. Çünkü aksiyon türünde ve aynı anda iki Reeves filminin gösterime girmesi her iki yapımı da zarara uğratabilir.

Warner Bros’un 2021’in yaz aylarına doğru birçok önemli yapımı sinemalara gelecek. Bunlar arasında The Batman, Space Jam 2 ve The Suicide Squad gibi önemli ve beklenen yapımlar var. Fakat Lionsgate’in o tarihlerde çıkacak en önemli yapımı John Wick 4 gibi gözüküyor. Bu nedenle tarihi değiştirme şansları daha fazla gözüküyor.

Matrix Neo ve Trinity

Her ne olursa olsun The Matrix 4 filminin nasıl bir konuyla sinemalara geleceği merak konusu. Filmde Jada Pinkett-Smith (Niobe olarak geri dönüyor), Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff ve Toby Onwumere gibi önemli isimler de yer alıyor. Laurence Fishburne’un Morpheus’u canlandırıp canlandırmayacağı konusunda henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Peki ya siz bu çıkış tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? İki filmin aynı güne denk gelmesi sizce olumsuz bir durum yaratır mı? Örneğin sizler her ikisini birden izler misiniz yoksa sadece birini mi tercih edersiniz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    John Wick ile aynı tarihte vizyona girmesi süper bir haber. Bir ara iki filmin evreninin birleştirilmesi gibi bi haber vardı. Ne oldu acaba o durum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Netflix Abone Kayıp

Netflix, 2020’de 4 Milyondan Fazla Abone Kaybedebilir

the flash vizyon tarihi

Arapsaçına Dönen The Flash Filminin Çıkış Tarihi Nihayet Duyuruldu