in , ,

Netflix Türkiye: Aralık 2020 Dizi ve Film Programı

Netflix Türkiye Aralık 2020 dizi ve film programı yayınlandı. Dijital yayın devi, yılın son ayında yeni yapımlarıyla geliyor.

Netflix Türkiye Aralık 2020 Dizi Film Programı

Netflix Türkiye, Aralık 2020 için yayınlayacağı dizi ve filmler hakkında duyurusunu yaptı. Dijital yayın devi, pek çok sevilen dizinin devam sezonlarını ekrana taşırken yılın son ayında büyük beklenti yaratan filmlerle de dikkat çekiyor.

190’dan fazla ülkede toplamda 195 milyonu aşan ücretli aboneye ulaşan Netflix, ülkemizde de ciddi bir yatırım yapıyor. Platformun Türkiye ayağı yerli dizi ve filmlerin üretimine tam gaz devam ediyor.

Öte yandan Netflix de yayın yelpazesini her ay genişletmeye devam ediyor. Aralık ayında platforma gelecek yeni yapımlar belli oldu. Film kısmında David Fincher imzalı Mank ve Ezel Akay’ın 9 Kere Leyla’sı birçok sinemaseverin radarında. Dizi kataloğunda ise Chilling Adventures of Sabrina: 4. Sezon ve Big Mouth: 4. Sezon merakla beklenenler arasında. Yeni diziler de ilgi çekici konuları nedeniyle şimdiden izleme listelerine not düşüldü bile.

İşte Netflix Türkiye Aralık 2020 Dizi ve Film Programı

Netflix Orijinal Aralık 2020 Dizileri

Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi – 4 Aralık

Orijinal adı Selena: The Series olan Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi, ABD’li müzisyen Selena’nın yaşamını konu alıyor. Biyografi, drama ve müzik türlerindeki yapım 4 Aralık 2020’de kanalın kütüphanesinde olacak.

Big Mouth 4. Sezon – 4 Aralık

Jennifer Flackett, Andrew Goldberg ve Nick Kroll tarafından yaratılan, yetişkinlere yönelik çizgi film anlayışının yeni nesil temsilcilerinden Big Mouth 4. sezon bölümleri ile geri dönüyor. Tarz olarak Family Guy ile de bağdaştırılan yapım, bir grup çocuğun ergenliğe geçiş döneminde yaşadığı sancılı dönemi “Hormon Canavarları” eşliğinde ekrana taşıyor.

Bridgerton – 25 Aralık

Netflix’in yeni dizilerinden Bridgerton, İngiltere sosyetesine odaklanıyor. Julia Quinn’in aynı adlı roman serisinden uyarlanan yapım, Bridgerton Ailesi’nin gözünden Regency Dönemi İngiltere’sini işliyor.

Equinox – 30 Aralık

Netflix’in yeni mini dizisi Equinox; dram, gizem ve gerilim türlerinde. 6 bölümden oluşan yapım 1999 yılında içi öğrenci dolu bir otobüsün kayboluşunun 20 yıl sonra peşine düşüşünü konu alıyor. Yaratıcı koltuğunda Tea Lindeburg’un oturduğu dizinin başrolleri arasında Danica Curcic, Lars Brygmann ve Karoline Hamm yer alıyor.

Chilling Adventures of Sabrina: 4. Sezon – 31 Aralık

Archie Comics’in Sabrina’sına yeni ve daha karanlık bir bakış getiren Netflix, beklenen 4. sezon bölümleri ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kiernan Shipka’nın hayat verdiği, yarı insan yarı cadı olan Sabrina’nın gündelik yaşam ile fantastik dünya arasındaki maceralarını konu alan yapım; aynı zamanda maceraya noktayı koyacak. Dizinin 5. sezonu çizgi roman olarak gelecek.

Netflix Orijinal Aralık 2020 Filmleri

9 Kere Leyla – 4 Aralık

7 Kocalı Hürmüz, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve Neredesin Firuze filmleri ile adından çokça söz ettiren Ezel Akay’ın yeni filmi 9 Kere Leyla aralık ayında Netflix’te. Oyuncu kadrosundaki Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu ve Fırat Tanış gibi isimlerle dikkat çeken film; eşinden kurtulup yeni aşkına kavuşmak isteyen Adem’in “eşini öldürme teşebbüslerini” konu alıyor.

Mank – 4 Aralık

Seven, Gone Girl, The Social Network ve Mindhunter ile tanıdığımız usta yönetmen David Fincher, yeni filmi Mank’te Citizen Kane’in senaristi Herman Mankiewicz’in yaşamını anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried ve Lily Collins gibi isimler yer alıyor.

The Midnight Sky – 23 Aralık

George Clooney’nin hem yönettiği hem de başrolünde yer aldığı The Midnight Sky filmi dram, fantastik ve bilimkurgu türlerini bir araya getiriyor. Mark L. Smith’in Good Morning, Midnight eserinden uyarlanan yapım kıyamet sonrası bir zamanda Kuzey Kutbu’nda geçiyor.

Peki Netflix’in aralık ayı boyunca yayına alacağı yeni yapımlar arasında en çok hangisini bekliyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

The Expanse 6 sezon final

The Expanse 6. Sezon ile Final Yapacak

Endonezyalı Gök Taşı Zengin

Çatısına Gök Taşı Düşen Endonezyalı Bir Gecede Zengin Oldu