in ,

“Ahsoka” Dizisi Çoklu Evren Konseptini Star Wars’a Taşımaya Hazırlanıyor

Ahsoka dizisi, çoklu evren kurgusunu Star Wars’la buluşturabilir. Disney Plus’ın yeni Yıldız Savaşları dizisi multiverse konsepti ile dikkat çekiyor.

Ahsoka Dizisi Coklu Evren Star Wars
- Reklam -
- Reklam -

Ahsoka dizisi Star Wars evrenine multiverse ile tanıştırabilir. İzleyicilerin Marvel Sinematik Evreni’yle aşina olduğu çoklu evren teması, Disney’in yeni Yıldız Savaşları yapımında da uygulanmak istiyor.

Bu konsept sayesinde “Mustafar’a Kenobi yerine Ahsoka karakteri gitseydi ne olurdu?” gibi farklı paralel evrenleri seyircilerle buluşturma imkânı doğacak.

Uzun yıllar önce, çok çok uzak bir galakside henüz çoklu evren konsepti keşfedilmemişti. Her şey, Ahsoka ile değişti. Alınan haberlere göre Star Wars evreninde kurgunun kilit olayları farklı şekilde gerçekleşseydi ne olurdu teması içeren yeni spin-off’lar içerecek.

- Reklam -

Mary Elizabeth Winstead, Ahsoka Dizisi Kadrosunda Yer Alacak

2021 yılında Marvel, What if…? dizisi ile izleyicilere bu konsepti sunmuştu. Disney+’ta yayınlanan dizide, “Ya Doctor Strange ellerini değil kalbini kaybetseydi?”, “Ya Captain Carter ilk ’Yenilmez’ olsaydı?” gibi bölümler yer alıyor.

Ahsoka Dizisi Alternatif Hikâyeleri Ekrana Taşıyacak

Dünyalar Arasında Bir Dünya, Star Wars’un animasyon dizisi Rebels ile izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Vergence Scatter olarak da alınan bu esrarlı boyut, zamanda ve uzayda farklı bağlantılar oluşturmasıyla biliniyor.

Giant Freakin Robot’un haberine göre bu konsept farklı “ya şöyle olsaydı?” senaryolarının keşfedilmesine olanak sağlayacak ve sevilen karakterlerin alternatif hikâyelerini ekrana taşıyarak izleyicilere yeni keşifler sunacak. Bu sayede Hayden Christensen’in Anakin Skywalker rolüyle dizide yer almasını da kolaylaştıracak.

Ahsoka Çıkış Tarihi Duyuruldu: Yeni Star Wars Dizisi Geliyor

- Reklam -

Bu yılın başlarında Marvel Comics etiketiyle yayımlanan Star Wars #30 çizgi romanı, çoklu evrenlere dair ipuçları vermişti.

Star Wars: The Clone Wars ve The Mandalorian gibi yapımlarda yazar, yönetmen ve yapımcı olarak görev alan Dave Filoni tarafından geliştirilen Ahsoka dizisi Ağustos 2023’te Disney Plus’ta yayınlanacak.

Dizi, Jedi Şövalyesi Ahsoka Tano’nun İmparatorluk’un düşüşüyle ortaya çıkan bir tehdidi araştırma macerasını konu alıyor.

Yapımın oyuncu kadrosunda Rosario Dawson, Natasha Liu Bordizzo, Wes Chatham, Hayden Christensen, Mary Elizabeth Winstead, David Tennant ve Lars Mikkelsen gibi isimler yer alıyor.

Siz çoklu evren konseptinin Ahsoka’da kullanılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilir, TV dünyasından yeni gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Small Screen

Beyza Can

İngilizce Öğretmenliği okudum. Okur, yazar ve oyun oynarım. Gerçek hayattan uzaklaşmak için daima fırsat kollarım. Bunun için sık sık fantastik, bilimkurgu ve korku içeren şeylere sığınırım. 8 yaşımda dolabımdan bir geçit bulamadım, 50 yaşımda kapımda Gandalf’ın belirmesini bekliyorum. O zamana kadar da kendimi edebiyata ve oyunlara vermeyi planlıyorum. Kitaplara ve oyunlara ilgim beni dil öğrenmeye itti. Daha fazlasına ulaşabilmek ve başkalarına ulaştırabilmek için yeni diller öğreniyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Epichan Epichan dedi ki:

    Eski çizgi romanlarda bu tür hikayeler vardı ama bu hikayeler hiç bir zaman ana evrenin içinde yer almıyordu. Son zamanlarda Disney de o kadar büyük aptallıklar oluyor ki olamaz desem de oldururlar. Bunu fanlarda yerler aptal gibi. Yani eski hikayelerin yok olması zaten ayrı bir olayken. Şimdide evren içinde hiç olmayan bir şey üzerine gidiliyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Robotlar Tanrısı - Barış Atalay | Haftanın Kitabı #279

Robotlar Tanrısı – Barış Atalay | Haftanın Kitabı #279

Justice League, Godzilla ve King Kong Çizgi Romanı

Justice League, Godzilla ve King Kong Aynı Çizgi Roman Evreninde Buluşuyor