in

Marvel Çizgi Romanları Ücretsiz Erişime Açıldı

Marvel, dijital yayın platformu Marvel Unlimited üzerinden birçok klasik çizgi romanını Koronavirüs pandemisi nedeniyle ücretsiz erişime açtı.

Marvel Unlimited ücretsiz çizgi roman

Marvel, okurlarını sevindirecek bir hamleyle karşımıza çıkıyor. Marvel Unlimited ile bazı efsane çizgi romanlar ücretsiz erişimde!

Tüm dünyanın boğuştuğu Koronavirüs pandemisi hız kaybetmeden her gün milyonlarca insanı etkilemeye devam ediyor. Halihazırda virüse karşı etkili bir ilaç geliştirilemediği için de şimdilik yapılacak en etkili şey insanların evinde kalması ve sosyal mesafe kurallarına uyması oluyor. Ancak elbette bir aydan uzun süredir evlerinde kalan ve hiçbir şekilde dışarıya çıkmayan, herhangi bir etkinliğe katılmayan kişilerin psikolojik olarak çöküntü yaşadıkları ortada.

Böyle bir durumda insanlar ancak internete sığınabiliyorlar. Dijital ortamda bir şeyler izleyip okuyor ve kendi etkinliklerini kurguluyorlar. Sadece tekil olarak şahıslar bazında değil, birçok şirket ve hatta hükûmetler de insanların evde daha keyifli vakit geçirebilmesi için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor.

Tiyatrolar oyunlarının eski kayıtlarını sosyal medyada yayınlıyor; televizyonlar eski ve sevilen dizileri yeniden ekranlara taşıyor, müzisyenler sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlar yapıyor. Bunlarla birlikte normalde ücret dahilinde edinebileceğiniz bazı içerikler de bu süreçte ücretsiz olarak etkileşime açılıyor. İşte bunlardan bir tanesi de Marvel Evreni’ne ait o çok sevilen klasik çizgi romanlar oldu.

Marvel Unlimited ücretsiz çizgi roman

Marvel Klasikleri 1 Ay Boyunca Ücretsiz Okunabilecek

Marvel şirketi, Marvel Unlimited servisi aracılığıyla tarihinin en ikonik ve destansı olarak nitelendirilen çizgi romanlarını bir aylığına ücretsiz olarak erişime açtı. Karantina günlerinde hayranların akıl sağlığını korumak ve bu süreçte eğlenmelerini sağlamak amacıyla yapılan bu kampanya geçen hafta itibarıyla başladı ve 4 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek.

Ücretsiz olarak paylaşıma açılan çizgi romanlardan bazıları şu şekilde:

 • Avengers vs. X-Men (16 sayı)
 • Civil War günlükleri (tüm sayılar)
 • Captain America: Winter Soldier
 • Thanos Wins
 • X-Men: Dark Phoenix Saga
 • Fantastic Four

Ücretsiz çizgi romanları okumak ise oldukça basit. Marvel Unlimited uygulamasını IOS veya Android cihazınıza indirmeniz yetiyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra açılış ekranında “Free Comics” yazan bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya tıklayın ve böylece ücretsiz çizgi roman hazinesine ulaşın. Sizden herhangi bir ödeme veya kayıt işlemi istemeyecektir.

Marvel Unlimited ücretsiz çizgi roman

Marvel’ın promosyonu açıklayan ifadesini “bu ayın ücretsiz çizgi romanları” olarak vermesi de özellikle hayranları sevindiren bir gelişme. Çünkü muhtemelen pandemi sonrası bile uygulama üzerinden her ay belirli sayıda içeriğe ücretsiz olarak ulaşabileceğiz.

Son olarak tüm bu içeriklerin İngilizce olduğunu da belirtmekte fayda var.

Marvel’ın ücretsiz olarak sunduğu klasiklerden siz hangilerini önerirsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Asterix Çizgi Romanı Corona Virüsü’nü Konuk Etmiş

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Avengers vs X-Men’ den başladım bile. :slight_smile:

 2. Avatar for gamora gamora dedi ki:

  O zaman dans… :notes:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Koray Sarıdoğan Röportaj

Koray Sarıdoğan: “Fantastik Yazmak, Gerçekçi Yazmaktan Çok Daha Zor”

Jim Lee

Jim Lee Çizgi Roman Dükkânlarına Yardım İçin Açık Artırma Başlattı