in

Black Narcissus Fragmanı: Kült Roman Şimdi de Dizi Oluyor

Black Narcissus fragmanı yayınlandı. Rumer Godden’ın aynı adlı eserinden bir kez daha uyarlanan yapım BBC, FX ve Hulu ekranlarına gelecek.

Black Narcissus Fragmanı

Rumer Godden’ın 1939 tarihinde yayımlanan romanından uyarlanan dizi, FX ve BBC ortaklığında televizyona gelmeye hazırlanıyor. Black Narcissus fragmanı paylaşıldı.

Daha önce 1947 yılında aynı isimle sinemaya da uyarlanmış olan eserin o adaptasyonunda Deborah Kerr, Kathleen Byron, Sabu, David Farrar, Flora Robson, Esmond Knight ve Jean Simmons gibi oyuncular yer almıştı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Michael Powell ve Emeric Pressburger ikilisi bulunuyordu. Yapım, 2 dalda Oscar kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Şimdi ise BBC ve FX kanalları Black Narcissus’u televizyona getirmeye hazırlanıyor. Daha önce Fargo, American Horror Story, Archer, Devs, Atlanta ve Legion gibi yapımlarla tanıdığımız FX, şimdi de rotasını kült roman Black Narcissus’a çevirdi. FX, bu dizisinde İngiliz kanalı BBC ile ortaklaşa çalışacak.

Black Narcissus Fragmanı

Yeni Black Narcissus dizisi ise sırtını hem romana hem de filme yaslıyor. 1934 senesinde, Himalayalar’da yer alan sırlarla dolu bir manastır hikâyenin odağında yer alıyor. Rahibeler, edindikleri yeni görevlerle çeşitli sırların ve yasak arzuların pençesine düşüyor. Mr. Dead isminde bir adamın manastıra gelişiyle ise işler karışıyor.

Black Narcissus Dizisi Yayın Tarihi Açıklandı

Dizi, yayın dünyasının bütün imkânlarından yararlanmak istercesine FX ve BBC ile birlikte, dijital yayın platformu olan Hulu’da da izleyicinin karşısına çıkacak. Yeni Black Narcissus uyarlamasının yönetmen koltuğu ise Charlotte Bruus Christensen’a emanet. Dizinin yazarı ise Room at the Top, Apple Tree Yard ve Margot’un senaristlerinden Amanda Coe.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Gemma Arterton, Jim Broadbent, Rosie Cavaliero, Patsy Ferran, Aisling Franciosi, Alessandro Nivola ve Diana Rigg yer alıyor.

Black Narcissus 1. sezon 1. bölüm 23 Kasım 2020 tarihinde ekranlara gelmeye başlayacak. Dizi toplamda 3 bölümden oluşacak.

Tam adı Margaret Rumer Godden olan yazar 1907 – 1998 yılları arasında yaşadı. 60’tan fazla kurgu ve kurgu dışı eser kaleme aldı. Bunlardan en popüler olanı ise Oscar ödüllü filme de uyarlanan Black Narcissus oldu. Godden’ın eserleri henüz Türkçeye kazandırılmış değil.

Black Narcissus Fragmanı | İZLE

Peki siz bu yeni uyarlama hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapıma dair yorumlarınızı ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Ay’da Su Varlığının Yaygın Olduğu Doğrulandı: Astronotlar da Kullanabilecek!

Kaynak: The Playlist

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Huseyin_Oz Huseyin_Oz dedi ki:

    Bu güne kadar kitabı çıkmamışsa (hiç duymadım) yakında kitap reklamlarını görürüz herhalde.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kariye Müzesi Cami Fresk Mozaik

Kariye Müzesi Fresklerine Veda: Camiye Çevrilen Müzede Fresk ve Mozaikler Kapatıldı

American Gods 4. Sezon iptal

American Gods 3. Sezon Çıkış Tarihi Açıklandı