in ,

Brave New World Dizisi Yayın Tarihi ve Fragman

Brave New World dizisi yayın tarihi, yeni fragman ile birlikte duyuruldu. Aldous Huxley’nin meşhur distopyası Cesur Yeni Dünya ekranlara geliyor!

Brave New World dizi

Brave New World dizisinin yayın tarihi, yeni fragmanıyla birlikte duyuruldu. Aldous Huxley’nin aynı adlı distopik eserinden uyarlanan Cesur Yeni Dünya önümüzdeki ay Peacock’a geliyor.

Ülkemizde de birçok bilimkurgu okurunun bildiği ve kara dörtleme arasında yer alan Cesur Yeni Dünya, sonunda kendi dizisine kavuşuyor. NBC’nin dijital yayın servisi Peacock’ta yayınlanacak yapımın ilk fragmanı geçen nisan ayında yayınlanmıştı. O zaman için sadece fragmanı görücüye çıkan yapımın nihayet yayın tarihi de yeni fragmanla birlikte belli oldu.

Brave New World poster

Demi Moore, Harry Lloyd, Jessica Brown Findlay ve Alden Ehrenreich’in başrollerini paylaştığı Brave New World, herkesin mutlu olmak için hap aldığı New London adında ürkütücü ütopik bir dünyadaki yaşamlarını konu ediniyor.

“Mükemmel bir toplumsal bedenin önemli bir parçasısınız,” cümlesiyle paylaşılan yeni fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Brave New World Fragmanı | İZLE

Fear the Walking Dead ile tanınan David Wiener’ın başında bulunduğu dizinin senaristleri ise David Wiener (Homecoming), Grant Morrison (Happy!) ve Brian Taylor (Happy!, Crank). Dizinin müziklerini hazırlayan isimler ise Altered Carbon ve Treadstone’dan tanınan Jordan Gagne ile Fargo, Star Treck: Picard ve Legion dizileriyle tanınan Jeff Russo üstlenmiş.

Dizinin çekimleri, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi başlamadan tamamlanmıştı. Hızlıca kurgusu ve post prodüksiyon işleri de tamamlanan yapım, 15 Temmuz 2020 tarihinde Peacock kütüphanesindeki yerini alacak. Aynı zamanda 15 Temmuz tarihi, Peacock’ın prömiyerini yaptığı tarih. Bu da kanalın hizmete başladığı an itibarıyla diziye ulaşılabileceği anlamına geliyor. Fakat yayın servisinin şu an için Türkiye’ye gelmesi beklenmiyor.

Cesur Yeni Dünya

Huxley’nin meşhur romanı önceki yıllarda beyaz perdeye de taşınmıştı. İki defa sinemaya uyarlanan yapım için ilk olarak 1980 yılında Burt Brinckerhoff tarafından ve 1988 yılında da Leslie Libman ve Larry Williams tarafından bir film hazırlandı. Yıllar sonra yeni bir uyarlama daha geleceği ve yönetmenliğini Ridley Scott’ın üstleneceği, başrolünde de Alden Ehrenreich’nun oynayacağı belirtiliyordu. Fakat bu durum hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Peki ya diziyle ilgili yayınlanan yeni fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Handmaid’s Tale 4. Sezon Fragmanı: Damızlık Kızın Öyküsü Sürüyor

Kaynak: CNN

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for mit mit dedi ki:

    5 yıl oldu duyurulalı. Çok uzun zaman geçti aradan. Umarım beklentiyi karşılayabilirler.

    Soma balık yağı hapı gibi gözüküyor bu arada :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Tarikat - Maxime Chattam

Tarikat: Maxime Chattam Yeni Gerilim Romanı ile Böcekler ve Kıyameti Bir Araya Getiriyor

Dune 2 Robert Pattinson

Robert Pattinson: “Tenet Her Sahnede Başka Filme Dönüşen Bir Sihirbazlık Gösterisi”