in

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Dizi Oluyor: Başrolde David Tennant Var

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde dizi uyarlaması “Hide” yolda. Peacock ekranlarına gelecek yapımın başrolünde ise David Tennant yer alıyor.

Hide Dizisi Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Başrol David Tennant

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde dizi uyarlaması geliştiriliyor. Robert Louis Stevenson’ın klasik eseri, dijital yayın platformu Peacock üzerinden yayınlanacak. Hide adlı dizinin başrolünde ise ünlü aktör David Tennant yer alıyor.

Define Adası, İntihar Kulübü ve Kaçırılan Çocuk gibi ünlü eserlerin yazarı İskoç isim Robert Louis Stevenson, bugünlerde dünya edebiyatının önde gelen sanatçıları arasında yer alıyor. Yazarın en çok referans alan ve radyo, televizyon, sinemada gibi çeşitli mecralara en çok uyarlanan işlerinden birisi ise ilk defa 1886 yılında yayımlanan Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde kitabı. Bilimkurgu ve gotik edebiyatı bir araya getiren eser, şimdi yeni bir adaptasyona hazırlanıyor.

Doctor Who, Jessica Jones ve Good Omens gibi dizilerden ve Fright Night, Harry Potter 4 gibi filmlerden hatırladığımız David Tennant ise başrol olarak karşımıza çıkıyor. Tennant’ın eşi Georgia Tennant da yapımda ünlü isme eşlik edecek bir diğer oyuncu.

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Eseri Hide Dizisi ile Çağdaş Bir Uyarlamaya Kavuşuyor

Hide’ın yönetmen koltuğunda ses getiren Netflix dizisi Bridgerton ile Primetime Emmy’ye aday gösterilmiş Julie Anne Robinson oturuyor.

Hide, kaynak aldığı kitaptan önemli ölçüde ayrılan yanlara sahip olacak. İzleyiciyi modern bir yeniden anlatıma davet eden yapım, Jekyll ve Hyde’ın hikâyesini gözden düşmüş bir gazetecinin (David Tennant) gözünden anlatacak. Kariyerini yeniden canlandırabilecek bir hikâyeye rastlayan gazetecinin bu haberin getirdiği sıkıntılarla da mücadele etmesi gerekecek. Tanıdığı insanlar ortalıktan kaybolacak ve ölü bulunacak. Yaşanan bir kazanın karanlık yan etkileriyle tanışacak. Dünyada insanlıktan uzak canavarların olduğunu fark edecek. Nihayetinde, kendisinin de onlardan birisi olduğunu anlayacak.

Hide Dizisi Dr. Jekyll ve Mr. Hyde Başrol David Tennant

Hikâyenin David Tennant için önemi de büyük. Başarılı aktörün ilk oyunculuk deneyimlerinden olan Dr. Jekyll ve Mr. Hyde, 1993’te BBC tarafından radyo tiyatrosuna uyarlanırken Tennant da yapımda polislerden birisini canlandırmıştı.

Tennant, kitabı yıllar önce okuduğunu ve hayran kaldığını saklamıyor.

“Bu hikâye yıllarca beni takip etti ve sabırsızca omzuma dokundu. Bu karakteri oynamaktan, bu hikâyeyi anlatmaktan ve bu insanlarla birlikte çalışmaktan daha fazla heyecan duyamazdım.”

Hide dizisinin ne zaman izleyicilerle buluşacağı ise şu an için belli değil.

Siz bu uyarlama haberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Gizmodo

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Phoebe Waller-Bridge Yeni Indiana Jones 5 Filmi

Yeni Indiana Jones Filminde Harrison Ford’un Yerine Phoebe Waller-Bridge Geçecek

Bright: Samurai Soul fragmanı

Simu Liu’lu Bright: Samurai Soul Filminden İlk Fragman