in

90’ların Kült Bilimkurgu Serisi “RoboCop” Dizi Oluyor

RoboCop dizisi için hazırlıklar başladı. MGM Studios’u satın alan Amazon, stüdyonun kült markalarına özel yapımlara imza atmaya hazırlanıyor.

RoboCop Dizisi Amazon

RoboCop dizisi ufukta gözüktü. Amazon tarafından 8.5 milyar dolara satın alınan MGM Stüdyoları’na ait yapımlar, yeni projelerle izleyicilerin karşısına çıkacak.

2022’nin en büyük satın alma hamlelerinden birisi de Amazon’un Metro-Goldwyn-Mayer Studios’u bünyesine katmasıydı. Koronavirüs pandemisi sırasında zora giren, James Bond filmi No Time to Die’ın ertelenmesiyle finansal durumu altüst olan MGM; yola Amazon ortaklığında devam edecek. Bünyesinde James Bond, RoboCop, Stargate, The Pink Panther ve Legally Blonde gibi kült yapımlar bulunan MGM’in gelecek planları da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Deadline’ın haberine göre Amazon; RoboCop serisinin yeniden canlandırılması için hazırlıklara başladı. Son olarak 2014 yılında Joel Kinnaman’ın oynadığı bir RoboCop filmi çekilmiş ve hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden düşük notlar almıştı. IP’nin Amazon’un eline geçmesiyle şimdi yeni bir film ve dizi geliştirmesi tekrar söz konusu oldu.

RoboCop Dizisi Amazon Prime Video

İlk filmi 1987 yılında Paul Verhoeven imzasıyla vizyona giren ve zaman içerisinde bir tür hite dönüşerek animasyonlar ve video oyunlarla önemli bir marka hâline gelen RoboCop; bilimkurgu kültürü içinde özel bir yere sahip olmuştu.

RoboCop Dizisi Hakkında Detaylar Belirsiz

Amazon’un dijital yayın platformu Prime Video üzerinden yayınlanması beklenen dizinin nasıl bir konsepte sahip olacağı, oyuncu kadrosu, yönetmen ve senaristleri gibi detaylar henüz belirsizliğini koruyor.

Serinin yeniden canlandırılması, uzun zamandır gündemde olan bir meseleydi. District 9’ın yönetmeni Neill Blomkamp bir noktaya kadar RoboCop Returns’ün devam filmi için çalışmalarda bulunmuştu. Blomkamp ardından projeyi Little Monsters’tan Abe Forsythe’ye teslim ederek yapımdan ayrılmıştı. Bununla birlikte Darren Aronofsky, Oscar ödüllü Black Swan’dan önce olası bir yapım için tartışmalara dahi olmuştu.

RoboCop Dizisi Amazon MGM

Bugüne dek RoboCop için 1987, 1990, 1993 ve 2014 tarihli toplam 4 film ve televizyon için de 4 ayrı dizi geliştirildi. Aynı zamanda video oyun ve animasyon dünyasında da önemli işlere imza atıldı.

Ünlü polis memuru son olarak Rogue City adlı video oyunla gündeme gelmişti.

Siz yeni dizi çalışması hakkında nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından en güncel haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

    RoboCop 1987 yapımı bir film olarak ortaya çıktı ve 1993’e kadar iki devam filmi geldi. 2014’de reboot film izleyicilere sunuldu. Ayrıca filmden uyarlama bir TV dizisi (1994) ve bir minidizi (2001) ile iki çizgi dizi (1988 ve 2001) de yapıldı. Ayrıca 1987 ile 2013 arasında kısa çizgiroman serilerine de uyarlandı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Charlie Sheen ve Chuck Lorre Yeni Dizi ile Yeniden Bir Arada

Two and a Half Men’in Charlie Sheen ve Chuck Lorre’si Yıllar Süren Ayrılığın Ardından Yeni Dizi İçin Bir Araya Geliyor

American Born Chinese Fragmanı

Michelle Yeoh ve Ke Huy’u Bir Araya Getiren Çin Mitolojisi ve Kung Fu Dizisi “American Born Chinese”ten Fragman