in ,

Netflix’in Çizgi Roman Uyarlaması Sweet Tooth Dizisinde 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Sweet Tooth 2. Sezon çekimleri sona erdi. Netflix tarafından Jeff Lemire’in ünlü çizgi roman serisinden uyarlanan yapım geri dönmeye hazırlanıyor.

sweet tooth 2. sezon çekimleri tamamlandı

Sweet Tooth 2. Sezon çekimleri tamamlandı. Netflix dizisi yeni bölümleri ile izleyicilerle buluşmak için gün sayıyor.

Dijital yayın platformu Netflix Geeked Week etkinlikleri kapsamında Sweet Tooth dizisi ile ilgili hayranları sevindiren yeni duyurular paylaşıldı. Jeff Lemire’in çizgi roman serisinden uyarlanan Sweet Tooth 2. sezon çekimlerini tamamladığını özel bir video klibi ile duyurdu.

Sweet Tooth yeni sezonu ile hikâyesini büyütmeye devam ediyor. İlk sezonun izleyiciler ve eleştirmenlerden yüksek not almasından sonra yapımcıları arasında Robert Downey Jr.’ın da bulunduğu ekip 2. sezon onayını almıştı. Bununla birlikte Netflix’in Geeked Week etkinliğinde açıklanana göre Sweet Tooth yeni sezonun çekimlerini tamamladı.

Yapımcı koltuğunda Jim Mickle’ın oturduğu ve ünlü çizgi roman yazarı Jeff Lemire’ın DC Vertigo etiketi ile okurlarla buluşan serisinden uyarlanan yapım kıyamet sonrası bir dünyayı anlatıyor. Yapım hayvana benzeyen özellikleriyle doğan “hibrit” çocuklar neslinin ilklerinden biri olan Gus (Christian Convery) adlı genç bir çocuğun maceralarını konu ediniyor. Yellowstone Ulusal Parkı’nda babasıyla izole bir hayat yaşayan Gus, annesini aramak için Tommy Jepperd (Nonso Anozie) adlı bir gezginin gönülsüz yardımına başvuruyor ve benzersiz bir serüvene atılıyor.

İlk defa 2018 yılında diziye uyarlanacağı duyurulan yapım ilk olarak Hulu üzerinden izleyicilerle buluşacaktı. Ancak daha sonra yapılan açıklamalarda dizinin Netflix ile anlaşmaya vardığı duyuruldu. Serinin yaratıcıları arasında Jim Mickle ile birlikte Arrow dizisi ile bilinen Beth Schwartz yer alıyor. Dizinin yapımcıları ise Robert Downey Jr. ve Susan Downey.

Sweet Tooth 2. Sezon Duyurusu Oyuncuların Video Klibiyle Paylaşıldı | İZLE

Çekimlerin tamamlanması ise set ekibini tanıtan kamera arkası görüntüler eşliğinde duyuruldu. Oyuncular ve set çalışanlarının dahil olduğu video yeni sezona dair ipuçlarını veriyor. Diğer taraftan yayınlanan diğer bir video ise Robert Downey Jr. ve Susan Downey’nin Lemire’ın çizgi romanından esinlenen serinin nasıl gerçeğe dönüştüğünü anlatıyor.

Dizide Tommy Jepperd rolünü üstlenen Nonso Anozie yeni sezona dair ümitli olduğunu şu sözlerle ifade ediyor:

“Uzun ve çok çalıştığımız bir yolculuk oldu. Ancak süreç oldukça keyifliydi ve ikinci sezonda neler olacağını sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.”

Dizinin ilk sezonunun noktalandığı yerden sonra birçok hayran gelecek sezonu merakla bekliyor. Ancak yeni sezonun ne zaman izleyicilerle buluşacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Siz Sweet Tooth 2. sezon hakkında ne düşünüyorsunuz. Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Games Radar

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Top Gun Maverick telif ihlali

Top Gun: Maverick Filmine Telif Haklarını İhlal Ettiği Gerekçesiyle Dava Açıldı

sel yayıncılık sahte bandrol davası sonuç

Sel Yayıncılık’a Açılan Sahte Bandrol Davasında Karar Açıklandı: Yayınevi Sahibi Hapis Cezasına Çarptırıldı