in

The 100 7. Sezon Bölümleri Başladı: Final İçin Hazır mısınız?

The 100 7. Sezon bölümleri yayınlanmaya başladı. Kıyamet sonrasını konu alan gençlik dizisi final sezonuyla ekranlara veda edecek.

the 100 7. sezon final bölümleri

The 100 7. sezon bölümleri The CW kanalında yayınlanmaya başladı. Gençlik türündeki kıyamet sonrasını konu alan bilimkurgu türündeki dizi yayınlanan bu son sezonuyla birlikte ekranlara veda edecek.

Kass Morgan’ın aynı isimli dört kitaplık serisinden uyarlanan (The 100, Day 21, Homecoming ve Rebellion) dizi; 100 kişiden oluşan ve sadece gençlerin bulunduğu bir grubun artık yaşanılmaz bir yer haline dönmüş dünyaya 97 yıl sonra gönderilmesiyle birlikte yaşadıklarını konu alıyor.

The 100 7. Sezon Bölümleri

İlk defa 2014 yılında yayınlanmaya başlayan The 100 dizisi yayınlandığı günden itibaren oldukça ilgi gördü. Şimdiye kadar onlarca bölümü yayınlanan dizinin 6. sezonu da geçen yıl yayınlanmış ve ağustos ayında final vermişti. Sevilen yapım, yeni sezonla birlikte toplamda 100 bölüme ulaşacak. Final sezonuna ait son fragman da geçen hafta yayınlanmıştı.

The 100 7. Sezon Öncesi Neler Yaşanmıştı?

Şimdiye kadar onlarca karakterin yaşamını yitirdiği yapımda birçok ana karakterler maceraya devam ediyor. Dizi son olarak farklı bir gezegene taşınmıştı. 7. sezon 1. bölümde de Clarke ve arkadaşları Sanctum’u yeniden kurmaya çabalarken yeni tehlikeler belirmeye devam ediyor. The 100 final sezonu genel anlamda “İnsanlık yeni yuvasına kavuşabilecek mi?” sorusunun cevabını arayacak.

Yapımın başrollerinde Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Marie Avgeropoulos ve Lindsey Morgan gibi isimler yer alıyor. Roman serisini televizyona uyarlayan isim ise Searchers ve Body Politic gibi yapımlarla adını duyuran Jason Rothenberg. Kitap serisini yazan Kass Morgan’ın da birçok bölümde senarist olarak göre aldığını hatırlatalım.

The 100 7. Sezon Final

Dizinin 7. sezonu toplamda 16 bölümden oluşuyor. Her bölüm de 42 dakikalık bir uzunluğa sahip. The CW kanalında haftalık bölümler olarak yayınlanacak dizi bugün itibarıyla başladı. Şu an için The 100’ın ilk 5 sezonunu Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca Digiturk üzerinden de beIN SERIES SCI-FI HD kanalında diziyi güncel olarak takip edebilirsiniz.

The 100’ın uyarlandığı roman serisi de dilimize GO! Kitap tarafından kazandırılmıştı. Baskılarının hâlâ mevcut olduğu seriye dizinin meraklıları göz atabilir.

The 100’ı sizler de takip ediyor musunuz? Sizce dizinin final veriyor olması doğru bir karar mı yoksa daha da devam edebilir miydi? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Collider Açıkladı: 21. Yüzyılın En İyi 25 Bilimkurgu Dizisi

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for midousuji midousuji dedi ki:

    Hazırız :facepunch:t4:

  2. Avatar for midousuji midousuji dedi ki:

    16 bölüm olacaktı son sezon. Bitti mi ki?

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Karayip Korsanları Kötü Karakterleri Pirates of the Caribbean

Karayip Korsanları Kötüleri: Unutulmayan 10 Karakter

the snow queen disney karlar kraliçesi

The Snow Queen Gerçek Oyuncularla Sinemaya Uyarlanıyor