The Mandalorian’a İlk Tepkiler Gelmeye Başladı

Disney+ platformunda yayınlanacak Star Wars dizisi The Mandalorian için ilk yorumlar geldi. Eleştirmenlerin çoğu yapımı şaşırtıcı olarak tanımladı.

Disney Plus’ın ilk canlı aksiyon Star Wars projesi olan The Mandalorian dizisi, 12 Kasım’a kadar karşımıza çıkmayacak. Ancak bir grup şanslı gazeteci, Disney+’ın basın gününde dizinin ilk 27 dakikasını izleme fırsatına eriştiler.

The Mandalorian’ın önemi platform için oldukça büyük. Çünkü, Return of the Jedi’dan 5 yıl sonrasını anlatacak ve Mandalorian’lar üzerinden gidecek dizi, Disney+ içerik dalgasının da ilk adımını ve hatta merkezini oluşturacak.

Gazeteciler ilk bölümün bir kısmını izledikten sonra Twitter üzerinden spoiler vermeden duygularını paylaştılar.

The Mandalorian Olumlu Eleştiriler Aldı

Collider’ın Genel Yayın Yönetmeni Steven Weintraub, beklediği Star Wars yapımını nihayet gördüğünü söyledi. Skywalker destanını sevse de, seri halinde başka karakterleri ve yerleri de derinlemesine inceleyecek bir olayı daha fazla izlemek için sabırsızlandığını belirtti. Son olarak Weintraub, dizinin beklediği kadar harika olduğunu vurguladı.

Entertainment Tonight’tan Ash Crossan da diziyi beğenenler arasında. Sadece 27 dakikalık bir kısmını izlemesine rağmen aşırı heyecanlandığını ve ağlayacak seviyeye geldiğini belirtti. Gerçek bir Star Wars hissi verdiğini de sözlerine ekledi.

Moviefone’dan Drew Taylor, The Mandalorian’ın izlediği yarım saatlik görüntülerin bile tamamıyla şaşırtıcı olduğunu ifade etti. Nick Nolte karakterinin kim olduğunu öğrendikten sonra izleyicilerin şaşıracağını belirtti. Ayrıca yapımın yüksek bütçeli göründüğünü de belirten Taylor, uzay gemileri, yaratıklar ve efektlerin harika olduğunu söyledi. Diğer eleştirmenler gibi devamını görmek için sabırsızlandığını da vurguladı.

Dizinin baş sorumlusu olan Jon Favreau aynı zamanda senaryoyu da yazan ve diziyi yöneten bir isim. Kendisi projeyle uğraşırken bir yandan Disney’in yeni nesil The Lion King’i ve Netflix’in The Chef Show’u üzerinde de çalışıyordu.

The Mandalorian, 12 Kasım 2019 tarihinde Disney+ platformunda ilk bölümüyle yayında olacak. Ayrıca bölümler tek seferde değil, haftada bir gelecek şekilde karşımıza çıkacak.

GÖZ ATIN  Star Wars: The Rise of Skywalker'daki Palpatine "Klon"muş!

* * *

* The Mandalorian 1. Sezon İncelemesi
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

The Mandalorian’a İlk Tepkiler Gelmeye Başladı için 6 yorum

 1. narpal dedi ki:

  Bu diziden umudum var. Artık içinde Skywalker olmayan tüm Star Wars film ve dizilerinde beklentiye girerim.


 2. Anita dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum, bundan sonra Skywalker külliyatına girmesinler mümkünse.


 3. şu ilk 6 filmdeki karekterleri salsalarda sithlerle jedilerin geçmişini ilk savaşlarını anlatsalar disney hiç bişeye karışmasa güzel film diziler çıkar yada hiç bir filme gönderme yapmadan sıfırdan bi kadro kursalar oyuncak satacaz diye şunu ekle ,şuna gönderme yap , bu adam olmadan star wars olmazı geçseler yine güzel filmler çıkar ama disney suyu tuttuğu sürece iyi bi star wars filmi dizisi görmek zor.


 4. Aslında gücün ilk nasıl keşfedildiği ve sonrasında nasıl iki kola bölündüğünü anlatsalar çok güzel olur.


 5. narpal dedi ki:

  Koskoca Star Wars evrenini Skywalker karakterlerinin etrafında döndürüp durdular. Yıllarca milletin ağzında pelesenk olmuş Old Republic dizi ya da filmini yapsalar yeni bir soluk getirir.

  Bunu animasyon dizisinde işlediler, izlemeyene öneririm evreni filmlerden çok daha güzel anlatıyor.

  Bu arada keşke yeni kitaplarını okuyabilsek, Dex yayınevinin elinde oyuncak oldu. Zaten Disney Force olayını da karıştırdı iyice, belki beğenini vardır ama ben olumsuz taraftayım.


The Mandalorian’a İlk Tepkiler Gelmeye Başladı

Disney+ platformunda yayınlanacak Star Wars dizisi The Mandalorian için ilk yorumlar geldi. Eleştirmenlerin çoğu yapımı şaşırtıcı olarak tanımladı.

Başa dönün