Gece Yarısı Güneşi Twilight

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Kitabı Dünya ile Aynı Anda Türkçede

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı romanı tüm dünya ile aynı anda Türkçede! Suzanne Collins, okuru yeniden The Hunger Games'e davet ediyor.

Dünya çapında 100 milyondan fazla okura ulaşan Açlık Oyunları (The Hunger Games) kitap serisi, 10 yıl sonra yeni macerasına kavuşuyor! Suzanne Collins’in sinemaya da uyarlanan distopyası Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı ile evrenini genişletiyor.

Orijinal adı The Ballad of Songbirds and Snakes olan roman dünya ile eş zamanlı olarak Türkçeye kazandırılıyor. Yeni Açlık Oyunları kitabı, okuru Katniss Everdeen ile dahil olduğumuz maceradan yıllar öncesine götürüyor.

10. Açlık Oyunları’nın hasat gününde başlayan yeni macera, Coriolanus Snow karakterine odaklanıyor. Orijinal seride Başkan Snow olarak tanıdığımız karakterin köken hikâyesi anlatılıyor. Yazarın yıllar sonra kaleme aldığı yeni The Hunger Games kitabının konusu açıklandığında, Collins kimi okurları tarafından eleştiriye maruz kalmıştı. Yine de özlenen evrene dönecek olmak birçok hayranı da oldukça heyecanlandırdı.

Coriolanus Snow the hunger games

Coriolanus Snow

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı kitabı ile ilgili dikkat çeken bir başka detay ise romanın yayımlanmadan uyarlama haklarının Lions Gate tarafından satılmasıydı. Yeni filmin sinema uyarlamasının da yolda olduğunu hatırlatalım.

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı – Suzanne Collins | Arka Kapak Tanıtımı

54 dil ve 52 ülkede 100 milyondan fazla okura, sinema uyarlamalarıyla 3 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan Açlık Oyunları serisinin yeni kitabı geliyor

“Kuşların ve yılanların şarkısını dinlemeye hazır mısın?.. Çok az kaldı!…”

DÜNYANIN KONUŞTUĞU KİTAP 19 MAYIS’TA TÜM DÜNYA İLE AYNI ANDA TÜRKİYE’DE DE SATIŞA ÇIKIYOR!

Alaycı Kuşumuz Katniss’in katıldığı Açlık Oyunları’ndan çok öncesine gidiyoruz.
Başkan Snow’un gençliğine… Başkent’le mıntıkalar arasındaki iç savaşın ardından
Panem’in yeniden kurulduğu günlere.

10. Açlık Oyunları’nın hasat gününde, genç akıl hocaları onlara atanacak haraçlarını bekliyorlar.
Bir zamanların güçlü Snow hanedanından, zekâsından başka bir zenginliği kalmayan
on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow da haracının kim olduğunu merak ediyor.
Kaderini değiştirebilecek bu anda, isteyeceği son şey haracının 12. Mıntıka’dan, hem de bir kız olması. Ama o kız ağzını açtığı anda Snow’un tüm ezberi bozuluyor…

Aşkla nefret, güçle zayıflık, tercihlerle sonuçlar, geçmişle gelecek ve
insan doğasının ezeli zıtlığı iyilikle kötülük üzerine destansı bir hikâye başlıyor.

Suzanne Collins, on yıl önce başlattığı müthiş Açlık Oyunları efsanesinde olduğu gibi, bugünün dünyasını yine zorlu bir göreve çağırıyor.

Bir diktatörü anlayamazsan onu yenemezsin!

 Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Serinin Türkiye’deki yayın hakları geçen yıllarda DEX Kitap’a geçmişti. Yeni kitap da aynı yayınevi etiketi ile okurla buluşuyor. Kitap 19 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla çıkmış olacak. 646 sayfadan oluşan maceranın çevirmenliği ise Taylan Taftaf’a ait.

GÖZ ATIN  Şeyma Subaşı İmzalı "Sadece Şeyma" Kitabı 40 bin Sattı

Peki siz Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı (The Ballad of Songbirds and Snakes) kitabını merakla bekleyenlerden miydiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Twilight: Midnight Sun Çıkış Tarihi Açıklandı

antares
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Kitabı Dünya ile Aynı Anda Türkçede için 2 yorum

  1. Edward dedi ki:

    Keşke Winds of Winter ve Doors of Stone da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de çıkacak olsa. :mage:

    @Burcununkitaplari 'nın yayınında epsilon editörü yurtdışında çıktıktan sonra 8-9 ay sürer en azından bizde çıkması demişti :confused::triumph:


  2. Xerhias dedi ki:

    Hele onlar bir çıksınlar da… 1 yıl da beklerim ben.


Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Kitabı Dünya ile Aynı Anda Türkçede

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı romanı tüm dünya ile aynı anda Türkçede! Suzanne Collins, okuru yeniden The Hunger Games’e davet ediyor.

Başa dönün