in ,

The Mandalorian Kitap Oluyor: Yeni Maceralara Hazır Olun!

The Mandalorian kitap serisi ile evrenini genişletiyor! Adam Christopher’ın kaleme alacağı roman orijinal ve yeni bir hikâyeye odaklanacak.

The Mandalorian 2. sezon çıkış tarihi

İlk sezonuyla takdir toplayan The Mandalorian, yeni maceralarıyla roman formatında geliyor! Dizi evreni kitap serisi ile genişliyor.

The Mandalorian geçen sene yeni yayına başlayan dijital yayın platformu Disney+’a geldiğinde, hayranlar bu kadar iyi ve kaliteli bir iş beklemiyordu. Özellikle Disney’in Star Wars serisi için hazırladığı yeni film üçlemenin aldığı eleştiriler sonrası benzer kalitede bir şey olacağını düşünülüyordu. Ancak Jon Favreau’nun başında olduğu ve ilk sezonu 8 bölümden oluşan dizi, kısa sürede kalitesini kanıtladı. Her hafta bir bölümün yayınlandığı dizi ilk sezon finali verdiğinde hayranlar heyecanla yeni sezonu beklemeye başladılar.

Tabi bu süreçte dizinin kazandırdığı Baby Yoda karakteri ya da “This is the way” gibi cümlelerle birlikte Yıldız Savaşları hayranları bir kez daha o eski ruhu hissetmeye başladılar. Şimdi de bu heyecan verici hikâyeler için çok fazla potansiyele sahip dizinin kitaplarla da geleceği duyuruldu. Lucasfilm, Adam Christopher’ın aralık ayında çıkacak The Mandalorian karakterlerine dayanan orijinal bir roman yazacağını paylaştı.

The Mandalorian 2. Sezon

Dizi ilk başladığında Disney zaten oldukça sağlam bir yayıncılık programı açıklamıştı. Lucasfilm’in duyurduğu Christopher’ın romanına ek olarak; Phil Szostak’ın The Art of The Mandalorian’ı, Pablo Hidalgo’nun The Mandalorian: The Ultimate Visual Guide’ı; Brooke Vitale’in The Mandalorian: Allies & Enemies – Level Two Reader’ı ve Joe Schreiber’ın yazacağı The Mandalorian: Junior Novelization gibi bazı yeni eserleri de okuma fırsatına erişeceğiz. Şu an adı açıklanmayan birkaç yeni kitap projesinin de yolda olduğu biliniyor.

The Mandalorian Romanı Aralık Ayında Çıkıyor

Adam Christopher, kendi web sitesi üzerinden yaptığı paylaşımla kitabın ilk sezonun olaylarını yeniden anlatan bir romandan ziyade orijinal bir hikâye olduğunu belirtti. Kitabın konusunun ne hakkında olduğu veya nasıl bir ortamda geçtiğine dair herhangi bir bilgi açıklanmadı. Ancak The Mandalorian’ın 2. sezonu Disney+’ta yayınlanmasının hemen sonra, 1 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürüleceği biliniyor.

Adam Christopher The Mandalorian kitap yazarı
Adam Christopher

Adam Christopher’ın adı ülkemiz okuyucuları için de yabancı değil. Kendisi, geçen mart ayında Epsilon Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Stranger Things: Karanlık Şehir’in de yazarı olmakla birlikte daha önce Star Wars, The Shield, Dishonored ve Elementary gibi serilere de kitap yazmış bir isim.

İkinci sezonu şu an için heyecanla beklenen The Mandalorian’ın farklı kitaplarla edebiyat dünyasına kazandırılmasını sizler nasıl karşıladınız? Dilimize çevrildiği takdirde alıp okumayı düşünür müsünüz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Mandalorian 2. Sezonu Muhteşem Görsel Efektlerle Geliyor

Kaynak: Tor

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for dieter dieter dedi ki:

    Mando’yu 2.sezonda izledikten sonra bir de okumak çok güzel olacak.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Charlie Kaufman

I’m Thinking of Ending Things: Charlie Kaufman Yeni Filmi ile Netflix’e Geliyor!

Fallout dizisi Amazon

Fallout Dizi Oluyor: Westworld Yapımcıları Amazon ile Anlaştı