in

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi Ertelendi

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi ertelendi. CD Projekt Red’in merakla beklenen yeni oyunu 5 ay gecikmeli olarak piyasaya sürülecek.

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red, sosyal medyada yaptığı paylaşımla hayranlarını üzecek bir haber verdi. Merakla beklenen Cyberpunk 2077 oyununun ertelendiğini duyurdu.

CD Projekt Red, geçtiğimiz gün tweet yoluyla çok beklenen Cyberpunk 2077’ın 17 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu, geçen Haziran ayında açıklanan 16 Nisan 2020 çıkış tarihinden beş ay gecikme anlamına geliyor.

Şirketin yaptıkları paylaşıma hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

“Şu anda oyunun tam ve oynanabilir olduğu bir aşamadayız, ancak hala yapılması gereken işler var. Night City muazzam – hikâyeler, içerik ve ziyaret edilecek yerlerle dolu. Fakat hepsinin büyüklüğü ve karmaşıklığı nedeniyle test, düzeltme ve cilalama işlemlerini bitirmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var.

Cyberpunk 2077’ın bu nesil için en büyük başarımız olmasını istiyoruz ve erteleme tarihi bize oyunu mükemmelleştirmek için gereken değerli zamanı verecektir.”
Son olarak oyuncuları Night City’de görmek için sabırsızlandıklarını ve devam eden destekleri için teşekkürlerini ilettiler.

Cyberpunk 2077

Yüksek Profilli Oyunların Gecikme Alması Yeni Bir Durum Değil

Elbette bahsedilen gecikme aylarla sınırlı olsa da, yayıncının oyunu çok daha iyi bir şekilde piyasaya sürmek ve son kullanıcıya sunmak için böyle bir açıklama yapmaları mantıklı gözüküyor.

Bu tarz yüksek profilli oyunların gecikmeli bir tarihte çıkması ve ertelenmesi yeni bir durum değil. Örneğin Grand Theft Auto V’ın PC sürümü, dört defa ertelenmiş ve buna rağmen planlanan lansmandan 14 gün sonra yayınlanabilmişti.

Cyberpunk 2077’ın gecikmesi Doom Eternal’ın gecikmesinden birkaç ay sonra geldi. Yayıncı Bethesda Softworks geçtiğimiz Ekim ayında oyunun ertelendiğini açıklamış ve yeni yayın tarihini de 20 Mart 2020 olarak duyurmuştu.

Cyberpunk 2077

Bu tarz oyunların erteleme alması, daha önce de belirttiğimiz gibi her ne kadar “mantıklı” olsa da bazı oyuncular tarafından öfkeyle karşılanabiliyor. Uzun süredir oyunun çıkışını bekleyen oyuncular hayal kırıklığına uğrayabiliyor veya heyecan seviyesi eskisi kadar yüksek olmayabiliyor. Ancak bu tarz durumlarda efsanevi Nintendo tasarımcısı Shigeru Miyamoto’nun cümlesini hatırlatmak gerekir.
“Gecikmeli bir oyun sonunda iyi olabilir ama aceleye gelmiş bir oyun sonsuza kadar kötü olacaktır.”
Peki ya sizler bu ertelenme hakkında ne düşünüyorsunuz? Cyberpunk 2077 beklediğiniz bir oyun muydu? Aceleye geleceğine birkaç ay daha beklemek sinir bozucu mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME: Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi bir kez daha ertelendi.

* * *

* Resident Evil 3 Oyunundan Nefes Kesici Yeni Fragman

Kaynak: arstechnica

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Christopher Tolkien

Christopher Tolkien Hayatını Kaybetti

Chilling Adventures of Sabrina 3 sezon

Chilling Adventures of Sabrina 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı