in

Karakomik Filmler 2 Netflix’e Geliyor: Cem Yılmaz’dan “Deli” ve “Emanet”

Karakomik Filmler 2 Netflix’e ne zaman gelecek sorusu cevap buldu. Cem Yılmaz, “Deli” ve “Emanet”in dijitaldeki yayın tarihini duyurdu.

Karakomik Filmler 2 Netflix Ne Zaman

Cem Yılmaz imzalı Karakomik Filmler ilk defa hayatımıza girdiğinde hem formatı hem de yönetmenin tercihleri açısından oldukça gündeme gelmişti. Cem Yılmaz’ın bir film süresi boyunca iki farklı öykü anlattığı yapımlardan Karakomik Filmler 2 de 2020’nin başında vizyona girmişti. Şimdi bu yapımın Netflix kütüphanesine ne zaman ekleneceği belli oldu.

Yine iki ayrı hikâyeye odaklanan ilk Karakomik Filmler “2 Arada” ve “Kaçamak” Ekim 2019’da vizyona girmişti. Birer saatlik bu yapımlar, yenilikçi tutumuna rağmen gişede pek bekleneni veremedi.

İlk filmler sinemaların ardından Netflix’teki yerini almıştı. Şimdi de Cem Yılmaz’ın da doğruladığı üzere Karakomik Filmler 2’nin ne zaman Netflix kütüphanesine geleceği ortaya çıkmış oldu.

Karakomik Filmler 2 Netflix Tarihi Belli Oldu

“Muhteşem kadrolu 2 güzel filmimiz Netflix’le evlerinize geliyor… (olumlu)” Tweet’iyle haberi veren Cem Yılmaz, yapımı sinemada görme fırsatı bulamayan ya da yeniden izlemek isteyen izleyicilerin merakını da gidermiş oldu.

Tweet’te yer alan afişe göre Karakomik Filmler 2 Deli – Emanet 26 Haziran 2020 tarihinde Netflix’te olacak.

Karakomik Filmler 2 Netflix Tarihi

Her iki filmin de Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetildiğini ve usta ismin, yapımların oyuncu kadrosunda da yer aldığını hatırlatalım.

Emanet ve Deli Filmlerinin Konuları – Oyuncu Kadroları

Bununla birlikte Emanet filmi Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Necip Memili, Tülin Özen, Saba Tümer, Acun Ilıcalı ve Özkan Uğur gibi isimleri de kadrosunda barındırıyor. Filmin konusu ise yetenek yarışmaları için mücadele eden bir dansçı hakkında.

Deli filminin kadrosunda Büşra Develi, Özkan Uğur, Cem Davran ve Emir Gürsoy gibi isimleri görüyoruz. Deli filminin konusunda ise sevdiği kızın karşısına oturabilmek için harekete geçen bir taksicinin macerasını takip edeceğiz.

Tek filmde birer saatlik iki ayrı filmi izleme fırsatını izleyiciye sunan Cem Yılmaz; sinemada farklı denemeleriyle bir yandan takdir toplarken diğer yandan da kimi eleştirilerin odağı olmuştu.

Karakomik Filmler 2 Netflix

G.O.R.A., AROG, Hokkabaz ve Her Şey Çok Güzel Olacak gibi yapımlarla karşımıza çıkan Yılmaz izleyiciyi şaşırtmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Bu sırada G.O.R.A.’nın unutulmaz karakterlerinden Erşan Kuneri için dijital platforma gelmesi planlanan bir de dizinin gündemde olduğunu hatırlatalım.

Peki siz yönetmenin son filmlerini izlemiş miydiniz? Netflix hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* En İyi Netflix Dizileri: Mutlaka Göz Atmanız Gereken 15 Yapım

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Yedi Kartal Efsanesi - Saygın Ersin Yazarının Kaleminden

Yedi Kartal Efsanesi – Saygın Ersin | Masanın Öte Ucu

Neversong oyun inceleme

Neversong İncelemesi: Kederimize Gülelim…