in

Mad Max: Furiosa Filminin Çekimleri Bu Yaz Başlıyor

Mad Max: Furiosa çekimleri önümüzdeki haziran ayında başlıyor. Anya Taylor-Joy’un Furiosa’nın gençliğini canlandıracağı yapım prodüksiyon için gün sayıyor.

Mad Max: Furiosa Çekim Tarihi

George Miller tarafından hazırlanacak Mad Max: Furiosa filmi için çekim takvimi belli oldu. Yeni yapım önümüzdeki haziran ayında prodüksiyon sürecine başlayacak. Fury Road’un öncesini konu alacak film Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II gibi oyuncuları kadrosunda barındırıyor.

Son olarak 2015 yılında izleyici ile buluşan Mad Max: Fury Road filmi ile Çılgın Max serisi, yeni bir spin-off’a kavuşmaya hazırlanıyor. Uzun süredir haberlere konu olan Furiosa yapımı için sonunda hareketli saatler başlıyor.

George Miller’ın Fury Road filminde Charlize Theron tarafından canlandırılan Furiosa karakterinin geçmişini konu alacak bir yapım için hazırlandığı uzun zamandır biliniyordu. Bu ikonik rol için kimin kamera karşısına geçeceği ise merakla bekleniyordu. Neticede Furiosa’nın gençliği The Queen Gambit ile ciddi çıkış yakalayan ve Altın Küre ödülüne layık görülen Anya Taylor-Joy’un oldu. Taylor-Joy’u ayrıca Peaky Blinders, The VVitch, Emma. ve Margon yapımları ile tanıyoruz.

Yeni Mad Max Filmi Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth Yahya Abdul-Mateen II

Ünlü aktriste yeni filminde eşlik edecek isimler ise Chris Hemsworth (Avengers, Thor: Ragnarok, The Huntsman) ve Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Candyman, The Matrix 4) olarak açıklandı.

Mad Max: Furiosa Filmi Vizyon Tarihi 2023’ü Bulacak

Çekimlerine önümüzdeki haziran ayında Avustralya’da başlanacak olan yapım, ülke ekonomisine yaklaşık 350 milyon dolarlık bir katkıda bulunacak. Avustralya aynı zamanda Amazon’un dev yapımı Yüzüklerin Efendisi dizisi çekimlerine de ev sahipliği yapıyor.

Yeni Mad Max filminin resmi adı ise şimdilik açıklanmadı. Yapım şu sıralar Furiosa ismi ile anılıyor.

George Miller, Fury Road’daki hikâyenin yalnızca üç günlük bir süreci kapsadığını hatırlatırken Furiosa’nın yıllara yayılan bir öyküyü konu edineceğinden bahsetti. Miller, Fury Road hayranlarına hem çok tanıdık hem de benzersiz bir yapım sunacaklarını öne sürüyor.

Mad Max: Furiosa Çekim Tarihi

Mad Max: Furiosa filminin vizyon tarihi 23 Haziran 2023 olarak gözüküyor. Yapımın Türkiye’de ne zaman beyaz perde ile buluşacağı ise henüz resmileşmiş değil.

Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II üçlüsü dışında henüz oyuncu kadrosu için açıklanan resmi bir isim yer almıyor. George Miller’ın yöneteceği yapımın senaryosunu ise Miller, Nick Lathouris ile birlikte kaleme aldı.

Furiosa filmi için sizin beklentileriniz ne yönde? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Evden Kaçmanın Yolları - Defne Suman

Evden Kaçmanın Yolları: 24 Yazardan Kaçış Anlatıları

Siyah Kadın Captain America

Marvel Comics Evrenine Siyah Kadın Captain America Katılıyor