in

Mark Hamill, Star Wars Hayranlarına Mektup Yazdı

Star Wars filmlerinin yıldızı Mark Hamill, sosyal medya hesabı üzerinden bir dönemin kapanışına dair dokunaklı bir mektup paylaştı.

Mark Hamill Star Wars

“Bir devrin kapanıp bir diğerinin açılmasıyla ilgili birkaç düşünce…” mesajıyla paylaştığı mektubunda Mark Hamill, dünyanın dört bir yanında 7’den 70’e yer alan tüm Star Wars hayranlarına minnettarlığını dile getirdi.

4 Nisan’da paylaştığı mektubunda, “Yeni yazarların katkılarıyla büyümeye devam edecek olan; kahramanlarla, kötü adamlarla, aksiyonla, romantizmle, ve tabii ki, Güç’le dolu olan George’un bu uçsuz bucaksız galaksisine olan bağlılığınıza ve coşkunuza bütün içtenliğimle şükranlarımı sunuyorum.” yazan Hamill, her yeni filmde kendilerini yalnız bırakmayan hayranlarına teşekkür etti.

Mark Hamill, mektubun başlarında ise birkaç ilginç ve eğlenceli bilgiye yer verdi. Star Wars evreninde canlandırdığı Luke Skywalker’ın orijinal adının Luke Starkiller olduğundan bahseden Hamill; serinin ilk filmi olan A New Hope için ise, o zamanlar ‘The Adventures of Luke Starkiller’ denildiğini yazdı.

Mark Hamill: Bir Devir Kapandı

Oyuncunun Twitter üzerinden paylaştığı mektupta şu ifadelere yer verildi:

Ne sıra dışı yolcuktu ama.

Carrie, Harrison ve ben, 1976’da, o zaman ki adıyla “Journal of the Whills, Saga 1: The Star Wars’tan uyarlanan, The Adventures of Luke Starkiller” filmi için seçmelerde yer alırken, bu bilinmeyen küçük uzay filminin ne gibi şaşırtıcı derecede zengin ve hayal gücü dolu maceralara yelken açacağını ve Skywalker’ın tüm hikâyesini kapsayacak olan sekiz filme daha ilham olacağını bilmemize imkan yoktu. Yolculuk, bazılarınız için 40 yılı aşkın bir süre önce bizlerle, yayınlandığı ilk günlerde gösterime girdiği birkaç düzine sinema salonunun koltuklarında, Star Wars çağrısıyla başladı. Diğerleriniz ise bizlere yol üzerinde, Anakin’in karanlık tarafa geçişinin acıklı hikâyesinin yer aldığı devam üçlemesiyle ya da yepyeni jenerasyonun ürünü olan kahramanlarla dolu final üçlemesinde katıldınız.

Kocaman bir topluluk olarak, birbirimizle bu hikâyelerin ortak deneyimlerini ve değişmeyen değerlerini paylaşırken, Carrie’nin bir defasında Star Wars için söylediği gibi – hepimiz bir aile olduk. İster Star Wars galaksisine yeni katılmış olun isterseniz de Y.B.H (yürekten-bağlı hayran), yeni yazarların katkılarıyla büyümeye devam edecek olan; kahramanlarla, kötü adamlarla, aksiyonla, romantizmle ve tabii ki, Güç’le dolu olan George’un bu uçsuz bucaksız galaksisine olan bağlılığınıza ve coşkunuza bütün içtenliğimle şükranlarımı sunuyorum.

Güç sizinle olsun… her zaman.

Mark Hamill

Star Wars Evreninde Yeni Bir Dönem

Mark Hamill bu mektubundan önce de, geçtiğimiz ay koronavirüs yüzünden hayatını kaybeden eski Yıldız Savaşları oyuncusu Andrew Jack’le ilgili bir paylaşım yapmıştı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yaşadığı üzüntüyü belirten Hamill, İngiliz aktörle ilgili şu yorumu yapmıştı:

“Onu tanıyan herkesin çok şanslı olduğu, oldukça kibar bir beyefendiydi.”

Star Wars’un 42 yıllık sinema tarihinde 6 filmde rol alan Mark Hamill için Disney’in ve Star Wars hayranlarının gözbebeği demek yanlış olmaz. Orijinal üçlemede canlandırdığı Luke Skywalker karakteriyle akıllara kazınan Hamill’in; orijinal üçlemenin bugün bile hâlâ en sevilen olmasında oynadığı rol de yadsınamaz.

Mark Hamill Star Wars

Mark Hamill’in mektubu paylaşırken yer verdiği “bir devrin kapanıp, bir diğerinin açılması” sözü gerçeklik payı taşıyor gibi gözüküyor. Star Wars ve Lucasfilm’in şu anki sahibi Disney, filmlere bir süre ara vermeye karar verdi. Şirket, bu süre zarfında televizyon dizisi olarak yayınlanan The Mandalorian gibi başarılı yapımlara ağırlık verecek. Bu da demek oluyor ki gelecekteki filmlerde bizleri baştan sona değişmiş oyuncu kadroları ve karakterler bekliyor olabilir.

Mark Hamill‘in Star Wars evrenindeki performansını nasıl buluyorsunuz? Son üçlemede karakter doğru şekilde kullanılmış mıydı? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.


* Han Solo Devam Filmi Pek Olası Değil

Kaynak: Winter is Coming

Ensar Çırak

İzmir'de doğdu. İlkokulda dramayla uğraştı, futbol oynadı. Sonra basketbola sardı ve daha çok sevdiğini anladı. Küçüklüğünden beri oyunlara hasta. Fantastik edebiyat sever. Ortaokulda arkadaşıyla başarısız bir bilim kurgu denemesi oldu. Zamanında bir sürü balığı vardı ama şimdi hiçbiri yok. Şu sıralar İstanbul'da, üniversiteyle uğraşıyor.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Asude Asude dedi ki:

    Bu fırsatları önümüze sunduğunuz için biz teşekkür ederiz sevgili Mark amcacığım​:grinning::joy:…ama gerçekten May The Force Be With You…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul

Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul Yeniden Ekranlara Geliyor

2020 Hugo Ödülleri Adaylar

2020 Hugo Ödülleri Adayları Belli Oldu