Sonic The Hedgehog Filmi Ertelendi

Sonic The Hedgehog filminin gösterim tarihi, karakter tasarımının aldığı yoğun eleştirilerden sonra ileri bir tarihe atıldı.

Japon oyun devi Sega’nın resmi maskotu Sonic The Hedgehog için çekilen sinema filmi, ilk fragmanının aldığı yoğun eleştirilerden sonra ileriki bir tarihe ertelendi.

Hatırlayacağınız gibi, geçtiğimiz haftalarda filmin ilk resmi fragmanını izleme şansı bulmuştuk. Ancak Sonic’in CGI ile yapılan tasarımı o kadar kötüydü ki (Bkz. tarafsızlığın bittiği an) ünlü karaktere gönül veren birçok kişi gördüklerinden hiç de memnun kalmamıştı. Sonrasında, film sosyal medyada büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Hatta Sonic’i daha iyi modelleyen amatör sanatçılar bile çıkmış ve çalışmalarıyla beğeni toplamışlardı.

Bunun üzerine yönetmen Jeff Fowler sosyal medya hesabı üstünden bir açıklama yapmış, eleştirileri dikkate aldığını ve Sonic’i baştan tasarlayacaklarını söylemişti. Tabii bu da akıllara hemen filmin ertelenip ertelenmeyeceği sorusunu getirmişti. Sonuçta nereden baksanız birkaç ay isteyecek türden bir iş bu.

Ve beklenen açıklama yine Jeff Fowler’dan geldi. Genç yönetmen, Twitter hesabından filmi üç ay ertelediklerini ve gösterim tarihini 2020’ye çektiklerini duyurdu:

Sonic The Hedgehog yurt dışında 20 Şubat 2020‘de gösterime girecek. Ülkemizdeki vizyon tarihiyse şimdilik belli değil. Bakalım bu değişiklik ve ekstra çabayla şeytanın bacağını kırabilecekler mi?

GÖZ ATIN  Jim Carrey, Yeni Bir The Truman Show Filmi İstiyor
Etiketler:  
Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Sonic The Hedgehog Filmi Ertelendi için 4 yorum

  1. Ne güzel valla helal olsun yönetmene. Millete zorla bir şey dayamıyor. Başkası olsa “sizene la cahiller” derdi. Mantıklı bir karar. Film yine de kötü görünüyor, Jim Carrey hariç… :smiley:


  2. Bence de Sonic çok kötü görünüyor. Film ertelense bile en azından gözümüzün alışdığı kirpi geleceğini düşünüyorum.


Sonic The Hedgehog Filmi Ertelendi

Sonic The Hedgehog filminin gösterim tarihi, karakter tasarımının aldığı yoğun eleştirilerden sonra ileri bir tarihe atıldı.

Başa dönün