in

Usta İlhamşörlerden Tavsiyeler

Kayıp Rıhtım 6. Yıl Projeleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu dosyamızda, yazarlarımız bizlere yazarlık için tavsiyelerini anlattı. Gelin hep birlikte neler dediklerine göz atalım!

Sadık Yemni

Çok okunacak ve kalbinize, aklınıza en çok hitap eden kitaplar üçer beşer kez okunacak. Bu kural filmler için de geçerli. Özellikle başlangıç aşamasında kitaplar ve filmlerle ‘one night stand’ takılanların gri hücreleri yeterince idman yapamaz. Televizyon izlemeden duramayan, nomofob (cep telefonu keşi) olanlar ve internetsiz saatlere tahammül edemeyenler yazı işinde irtifa kazanamaz.

Aykırı olmaktan, anarşist damarı beslemekten korkulmayacak. İlhamşör, yani ilham erişiminde sürekli çevrimiçi durumunda bulunabilmek için at koşturulacak alan iyi tanınacak. Yoksa gelenin ilham mı, intihal mi olduğu belli olmaz. Cyrptomnesia (Normal ortamlarda bilinen ve geçerli bilginin kaynağının hatırlanmaması) radarı ancak bu şekilde keskinleşir.

Bir de çok önemli; akıl gönlün çok ilerisinde yürümeyecek. İnsana dair yüksek dozlu kurnazlığı kaldırmaz. Ve de biraz grafik bilgisi iyi olur. Geometrik bakış yazıya derinlik kazandırır.

Rasgele 🙂

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

    Çok iyi bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık…

  2. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

    Ed Greenwood’da yazma tavsiyesi vermiş … Güler misin ağlar mısın :sunglasses:

J.R.R. Tolkien Şiirleri

Muhtemel Geleceklerden Mektuplar #1: Alternatif Tarih Araştırmaları Sonuçları – John Scalzi