in ,

Mark Hamill, Luke Skywalker Rolünü Genç Aktörlere Bırakmaya Hazır

Mark Hamill, Luke Skywalker ile vedalaşmaya hazır. Ünlü aktör, yerine daha uygun yaşta bir ismin geçmesini istiyor.

Mark Hamill - Luke Skywalker Rolü - The Mandalorian
- Reklam -
- Reklam -

Mark Hamill, yeni Star Wars yapımlarında Luke Skywalker karakteri için yeni ve daha genç isimlerle çalışılması gerektiğini düşünüyor.

Yıldız Savaşları evreni yeni film ve dizileri ile farklı bir maceraya atılırken kameranın arkasında kullanılan özel efektler ve Deep Fake teknolojisi kendisinden teknik anlamda söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle The Mandalorian dizisinde genç Luke Skywalker’ın yeniden ekranda görünmesi birçok hayranı sevindirmiş ve heyecanlandırmıştı. Ancak genç Skywalker’a hayat veren ödüllü aktör Mark Hamill bu karardan pek mutlu değil.

Esquire için sorulara yanıt veren ünlü aktör, Star Wars yılları ve kariyeri hakkında konuştu. Şimdiye dek vizyona giren dokuz Star Wars filminin altısında Luke Skywalker’a hayat veren ünlü oyuncu en son The Last Jedi’da görünmüş ve bu yapımla karaktere veda etmişti. Fakat sonrasında Jon Favreau ve Dave Filoni’nin yapımcılığını üstlendiği The Mandalorian dizisi için bir kez daha role geri dönmüştü.

- Reklam -

Mark Hamill - Luke Skywalker Rolüne Veda Edebilir

Röportaj sırasında bu dönüşe değinen Hamill, sahne sırasında bunun kendisine garip hissettirdiğini ve ortaya çıkan işi beğenmediğini söyledi. Genç Skywalker’ı oynaması gereken kişinin kendisi olmadığını söyleyen aktör eğer bu tür hikâyeler ekrana aktarılacaksa uygun birisinin bulunması gerektiğini savundu:

“Kendinizi o şekilde görmek çok garip. Ucuz bir şey olamaz. İnsanlar (beni o şekilde görünce) ‘Şimdi Luke’un Return of the Jedi sonrasında ne yaptığına dair bir sürü şey çekebilirsin,’ dediler. Ben de, ‘Pek sanmıyorum,’ dedim. Öncelikle o dönemde geçen hikâyeler anlatılmak zorunda değil ama olur da anlatılırsa o yaşa uygun bir aktörün seçilmesi gerekiyor.”

Mark Hamill’ın Star Wars Macerası Belirsizliğini Koruyor

Star Wars evreni her ne kadar Luke Skywalker’ın “fiziksel” benliği için son bulsa da Daisy Ridley’nin canlandırdığı Rey karakterinin macerası devam ettikçe Mark Hamill’ın yeniden kendisini çok çok uzak bir galakside bulabilme ihtimalinin olduğu da söyleniyor. Serinin hayranları sosyal medyada Rey Skywalker’a odaklanacak yeni filmde Luke’un güç hayaleti olarak dönebileceği iddialarını ortaya atmıştı.

- Reklam -

Mark Hamill - Luke Skywalker - Disney

Konuşma sırasında bu soruya da cevap veren 71 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

“LucasFilm ile onca yıl çalıştıktan sonra söyleyebileceğim tek şey varsa o da her şeyin gizli olduğudur. Her şey. Yani eğer son filmde yer alıyorsam bunu size söyleyemem. Eğer filmde yer almıyorsam bunu da size söyleyemem. Sonuç olarak bilmiyorum. Sanırım neler olacağını hep birlikte göreceğiz.”

Siz Mark Hamill’ın fikrine katılıyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir ve içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Bence Return of the Jedi sonrasındaki dönemde geçen hikâyeler anlatılmak zorunda. Belki de en çok merak edilen dönem.

  2. Avatar for Elmakurdu23 Elmakurdu23 dedi ki:

    Yuzzhan Vong tehidini anlatsa daha güzel olur.

  3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    O da anlatılsın tabii ki. Malzeme çok.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Spider-Man: Across The Spider-Verse Gişe

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” Gişe Macerasına Hızlı Başladı: Açılış Haftasında Büyük Ses Getirdi

Karayip Korsanları Serisi Geri Dönüyor

“Karayip Korsanları” Beyaz Perdeye Geri Dönmeye Hazırlanıyor