in ,

Peter Jackson’dan Yeni “Yüzüklerin Efendisi” Filmi Geliyor: “The Hunt for Gollum”da Yönetmen Andy Serkis Olacak

The Hunt for Gollum filmi yolda. Warner Bros.’un yeni “Yüzüklerin Efendisi” yapımı belli oldu.

The Hunt for Gollum Film - Yüzüklerin Efendisi 2026
- Reklam -
- Reklam -

The Hunt for Gollum filmi duyuruldu. Warner Bros. Discovery çatısı altında yayın yapan New Line Cinema’dan yeni bir Yüzüklerin Efendisi macerası geliyor. Peter Jackson’ın yapımcı olarak katıldığı projenin yönetmenliği ise Andy Serkis’e ait.

J.R.R. Tolkien’in dünyaca ünlü fantastik kurgu serisi Yüzüklerin Efendisi; sinema ve TV’deki yolculuğuna devam ediyor. Prime Video, Güç Yüzükleri dizisinin yeni sezonuyla Orta Dünya’nın anlatılmamış bir bölümünü ele alırken ilk Yüzüklerin Efendisi üçlemesini çeken New Line Cinema da diyarı beyaz perdede genişletmeye kararlı.

Warner Bros. Discovery’nin bir süredir Yüzüklerin Efendisi özelinde yeni projeleri ele aldığı biliniyordu. Anime formatındaki The War of the Rohirrim’in 2024’te vizyona girmesi beklenirken stüdyo aynı zamanda başka live-action projelerle de ilgileniyordu.

- Reklam -

The Hunt for Gollum Filmi - Yüzüklerin Efendisi

Aradan geçen birkaç yılın ardından New Line Cinema’nın üzerinde çalıştığı ilk live-action Yüzüklerin Efendisi projesi ortaya çıktı.

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi “The Hunt for Gollum” Geliyor

Warner Bros. 2026 yılında daha önce Andy Serkis tarafından canlandırılan Gollum’a odaklanacak yeni bir The Lord of the Rings filmi yayınlamaya hazırlanıyor.

Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav bugün katıldığı bir yatırımcı toplantısında Peter Jackson ile yazar ortakları Fran Walsh ve Philippa Boyens’ın yapımcılığını üstleneceği yeni LotR projesini açıkladı. Jackson, Walsh ve Boyens’ın projenin her adımında yer alacağı belirtilirken Zaslav projenin şu anda senaryo geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olduğunu ve yapımın “henüz anlatılmamış hikâyeleri keşfedeceğini” söyledi.

WBD başkanı sözlerine şunları da ekledi:

“Yüzüklerin Efendisi tarihteki en başarılı ve saygı duyulan serilerden biri ve sinema sektörü için önemli bir fırsat sunuyor.”

Jackson, Walsh ve Boyens üçlüsü; serinin ilk üç filminde senarist ve yapımcı olarak da görev almıştı.

The Hunt for Gollum Film - Yüzüklerin Efendisi

- Reklam -

Warner Bros. ilk olarak Şubat 2023’te, o zamanlar yeni göreve gelen stüdyo liderleri Mike De Luca ve Pam Abdy’nin J.R.R. Tolkien kitaplarına dayanan “birden fazla” film yapmak için bir anlaşma yaptıklarını duyurmuştu.

Yapım kronolojik olarak Yüzük Kardeşliği filminden öncesinde geçecek. Dolayısıyla filmde hayranların daha önce aşina olduğu bazı karakterlerin yer almaları da oldukça olası.

Projeler WBD çatısı altında hizmet veren ve daha önceki LotR filmlerini çeken yapım şirketi New Line Cinema aracılığıyla geliştirilecek.

The Lord of the Rings üçlemesinde Gollum’u canlandıran Andy Serkis’in bu defa yönetmen olarak dahil olacağı yeni The Hunt for Gollum filmi hakkında bilinenler şimdilik bunlarla sınırlı.

Gollum Oyunu Sınıfta Kalmıştı

Öte yandan Daedalic Entertainment 2023 yılında Gollum’a odaklanan bir oyun geliştirmiş ancak yapım öyle başarısız olmuştu ki stüdyo kepenk indirmek durumunda kalmıştı. Oyunun Metacritic’teki puanı ise 33/100 olarak kayıtlara geçmişti.

Gollum Oyun

The Hunt for Gollum filmi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Gollum oyununun sınıfta kalmasından sonra umarım filmi de sınıfta kalmaz.

 2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Anlatılacak onca, yüzce, bince hikaye varken nneeeddennn Gollumm izliyoss. :smiley:

 3. Avatar for kuklacini kuklacini dedi ki:

  Parayı veren düdüğü çalar diyecemde parada kazanamıyorlar.Figurde satamazlar kara para aklayacak herhalde Yeni Zellanda hükümeti.

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Abi Gollum hikayesi ne ya, koskoca orta dünyada karakter mi kalmadı. Tamam seviyoruz kıymetlimissi ama ilgi çekici bir hikayesi yok. Sauron dururken, Iluvatar dururken, Tom Bombadil, Melkor ne bilim bir sürü karakter var.

 5. Avatar for iskenderc iskenderc dedi ki:

  Film haberi değil ama başka bir Warner Bros rezilliğini duyurmak için geldim. The Lord of the Rings üçlemesi sonrasında çıkan ilk fan filmi -ciddi anlamda en başarılı fan filmlerden birisi de aynı zamanda- “The Hunt for Gollum”, Andy Serkis’in yöneteceğini duyurduğu filmden sonra Warner Bros. tarafından telif ihlali sebebiyle Youtube’dan kaldırttırılmış.

  Tam 13 milyon izlenmiş ve 15 yıldır Youtube’da duran, belki de bu yeni filme ilham kaynağı olmuş fan yapımını hangi akla hizmet kaldırtırlar anlamış değilim. Çok haklı bir tepki dalgası yayılıyor internette.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Kayalık Bir Gezegende Yoğun Atmosfer İlk Kez Tespit Edildi

Güneş Sistemi Dışında İlk Kez Kayalık Bir Gezegende Yoğun Atmosfer Tespit Edildi

A Quiet Place Day One Yeni Fragman Sessiz Bir Yer

“A Quiet Place: Day One” Filminden Yeni Fragman