in ,

Demon Slayer 2. Sezon Başladı: Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Demon Slayer 2. sezon Mugen Train uyarlaması ile başladı. İşte sevilen anime serisinin devam sezonu hakkında şimdiye kadar bilinen her şey.

Demon Slayer Mugen Train

Demon Slayer 2. sezon, Mugen Train filmi sonrası hayranların en çok bekledikleri yapımlar arasında yer alıyor. İşte Kimetsu no Yaiba devam macerası hakkında bildiklerimiz.

Koyoharu Gotouge’nin manga serisi Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba sona ermiş olabilir, ancak anime serisi yakında çıkacak olan 2. sezonuyla birlikte ivme kazanmaya devam ediyor. Tanjiro Kamado’nun nazik ve cana yakın kahramanlığı ve iblise dönüşmüş kız kardeşi Nezuko’yu kurtarma arayışı henüz bitmiş değil.

İlk sezonu Nisan 2019’da yayınlanan anime serisi, özellikle macerası ve heyecan verici fantastik savaş sahneleri ile ilgileri üzerine çekti. Öyle ki, 2019’un en tatmin edici animesi seçildi. İlk sezon finali, daha sonrasında çıkacak olan Mugen Train filminin tanıtımına bağlandı. Ekim 2020’de çıkan film, Koronavirüs pandemisine rağmen inanılmaz bir ilgi gördü ve hatta Japonya’nın gişe rekortmeni filmi Spirited Away’i 20 yıllık tahtından etti. Şimdi Mugen Train’in hemen sonrasında başlayacak olan 2. sezon başlıyor. Peki neler beklemeliyiz?

İşte Demon Slayer 2. Sezon Hakkında Bilinen Her Şey

Kimetsu no Yaiba 2. sezon

Demon Slayer 2. sezon hakkında şimdiye kadar içeriğine dair çok az bilgi veren bir fragman yayınlandı. Bu yılın başlarında gelen fragman ile yeni sezonun ’erkekler, kadınlar, blöf, arzu ve aşkın’ girdaplandığı Yoshiwara bölgesinde geçeceği anlaşıldı. Gizemli ve cüppeli kadınların yer aldığı fragmanda, hangilerinin ana iblis olduğu belli olmamakla birlikte Tanjiro, Zenitsu, Inosuke ve Nezuko’nun gardlarını düşürmemesi gerektiği açıkça belli oluyor. Hiç şüphe yok ki yeni sezon, karakterlerin yeteneklerini geliştirmeleri için iyi bir fırsat tanıyacak.

İlk fragman sonrasında gelen yeni fragman ise oldukça gecikti. Crunchyroll, Rengoku’nun Mugen Train filmine giden maceralarını içeren yepyeni materyal de dahil olmak üzere 2. sezonun ilk dizisini özetleyen başka bir fragmanı geçen hafta yayınladı. Fragman yeni müzik ve önizlemelerle birlikte farklı eklemeler de içeriyor. Ayrıca 2. sezonun nasıl başlayacağına dair detayları da bünyesinde barındırıyor. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kimetsu No Yaiba 2. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

Demon Slayer 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Yeni fragmandan da görüldüğü üzere artık birçok şey netleşmiş durumda. Sinemada oldukça iyi bir izlenme sayısına ulaşan Mugen Train, toplamda 7 bölüm olacak şekilde anime dizisine uyarlandı ve ilk bölümü 10 Ekim 2021’de başladı.

7 bölümlük Mugen Train arkı, Kyojuro Rengoku’nun Mugen Train olaylarından önce yaşadıklarını anlatacak. Yani bu bölümler daha önce hiç görülmemiş sahneler içerecek.

Ardından 2. sezona asıl giriş, Entertainment District arkı ile 5 Aralık 2021’de yapılacak. Uzun süredir beklenen yeni sezon başlangıcı, Daki adlı iblisin yer alacağı bir saatlik özel bölüm ile başlayacak.

Kyojuro Rengoku Demon Slayer 2. sezon

Demon Slayer 2. Sezon Bölüm Sayısı Belli Oldu mu?

Şu an için 2. sezonun bölüm sayısı belli değil. Ancak geçenlerde Çinli bir yayın servisi olan iQIYI, Demon Slayer’ın devam sezonunun bölüm sayısını 18 olarak güncelledi. Bu sayı, görünüşe göre Mugen Train arkının 7 bölümünü de içeriyor. Yani geriye “2. sezon” olarak adlandıracağımız 11 bölüm kalıyor. İlk sezonun 26 bölümden oluştuğunu düşünürsek, bu oldukça az bir sayı. Eğer liste gerçekten de doğruysa, dizinin devamı için neredeyse iki yıldır bekleyen bazı hayranları hayal kırıklığına uğratacak.

Peki sizler Kimetsu no Yabia’nın ikinci sezonundan neler bekliyorsunuz? Sizce 1. sezon ve filminde gösterilen ilgi aynı şekilde devam edecek mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Squid Game izlenme rakamları netflix

Squid Game İzlenme Rakamları ile Rekor Kırdı: Bridgerton Tahtını Kaybetti

Güzide Sabri Eserleri

Güzide Sabri Eserleri Yeni Baskılara Kavuşuyor: Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi ve Nedret