in ,

Rick and Morty 5. Sezon Koronavirüs Nedeniyle Gecikebilir

Rick and Morty 5. sezon bölümleri Koronavirüs engeline takıldı. Beth Smith’i seslendiren Sarah Chalke, yeni sezon senaryosunun henüz tamamlanmadığını söyledi.

Rick and Morty 5. Sezon

Rick and Morty 4. sezon bölümleri uzun bir aranın ardından Adult Swim’de yayınlanmaya geri döndü. Seri mayıs sonunda sezon finali yapacak. Dizide Beth Smith’i seslendiren Sarah Chalke, Rick and Morty 5. sezon için Koronavirüs kaynaklı bir gecikmenin olacağını açıkladı.

Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından yaratılan ve ilk sezonunu 2013’te yayınlanan çizgi dizi, kısa sürede kendisine has bir izleyici kitlesi edindi. Çılgın bilim insanı Rick ve torunu Morty’nin zamanlar ve evrenler arası fantastik maceraları uzun yıllardır bizlerle birlikte. Dizinin yayınlanan ilk bölümü üzerinden neredeyse 7 yıl geçmiş olmasına rağmen ise izleyici ile bugüne dek toplam 39 bölüm buluşturdular.

Rick and Morty 5. Sezon Beth Smith
Beth Smith

Dolayısıyla R & M izleyicisi uzun sezon aralarına alışkın. Popüler seri 3. sezon sonrası uzun bir açmaza girmiş ve dizinin geleceği oldukça uzun süre belirsiz kalmıştı. Ardından en az 70 bölümlük devam sezonlarının geleceği kesinleşmişti. Sonrasında ise sezon aralarının bu denli uzun olmayacağı konusunda açıklamalar yapılmıştı. Dan Harmon ve Justin Roiland, sadık izleyicilerini uzun süren aralarla daha fazla yormak istemiyordu. Ancak görüne o ki Rick and Morty 4. sezon sonrası ara, bu defa da Koronavirüs salgını nedeniyle daha önce hesaplanandan çok daha uzun sürecek.

Sarah Chalke: “Rick and Morty 5. Sezon Senaryosu Henüz Tamamlanmadı”

Kanadalı oyuncu Sarah Chalke, Digital Spy adlı siteye verdiği söyleşide 5. sezon hazırlıklarının şu an için beklemede olduğunu açıkladı. Chalke, gelecek bölümlerin senaryosunun henüz yazım aşamasında olduğunu ve 5. sezon senaryosunu okumadığını da belirtti.
“5. sezonu henüz okumadık. Onlar da zaten hâlâ yazıyor. Ama görünüşe göre büyük olasılıkla kayıt için biraz daha bekleyeceğiz. Ne zaman stüdyoda kayıt almaya dönebilirsek…
Rick and Morty 5. Sezon Ne Zaman

Rick and Morty 4. sezon toplamda 10 bölümden oluşuyor. Dizinin 10. bölümü Star Mort: Rickturn of the Jerri 31 Mayıs 2020 tarihinde Adult Swim’de yayınlanacak. Serinin 4. sezonunun yayınlanan 2. kısmı ise Netflix’teki yerini haziran ayı içerisinde alacak.

Peki siz bu Koronavirüs ertelemelerinden sıkıldınız mı? R&M takip ettiğiniz seriler arasında mı yer alıyor? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Final Space: Uzayın Sonunda Bir Kahraman

Kaynak: Digital Spy

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Cate Blanchett Galadriel

Cate Blanchett, Yüzüklerin Efendisi Serisinde Bir Cüce Rolüne Talip Olmuş

Robert Pattinson - The Batman

Robert Pattinson, The Batman Benzeri Büyük Yapımları Neden Tercih Ettiğini Açıkladı