in

Daredevil’ın Dönüşü Kesinleşti: Charlie Cox’lı Marvel Dizisinin Yeni Bölümleri Disney+ ile Geliyor

Daredevil resmen onaylandı. Disney+, Charlie Cox ve tanıdık isimlerin yer aldığı dizinin yeni sezonunun geleceğini doğruladı.

Daredevil dizisi geliyor

Daredevil 4. sezon kesinleşti. Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası haline geldikten sonra Disney+, Matt Murdock’ın hikâyesinin Netflix’in bıraktığı yerden devam edeceğini doğruladı.

Netflix bünyesinde üç sezon boyunca devam eden ve Charlie Cox’ın başrolünde yer aldığı ve Vincent D’Onofrio’nun oyunculuğu ile adını duyurduğu Daredevil dizisi izleyiciler tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Marvel Sinematik Evreni’nin genişlemesinden ve dijital yayın platformlarının arasındaki mücadelenin kızışmasından sonra Disney+ Daredevil, Luke Cage, Iron Fist ve Defenders gibi yapımları Netflix kütüphanesinden çekmişti. Daha sonrasında Disney sevilen diziyi tekrar çekeceği dedikoduları yayılmış ancak stüdyo konuya dair resmi bir açıklama yapmamıştı.

Ancak Disney+ sevilen Daredevil dizisinin kaldığı yerden devam edeceğini duyurdu. Blind Faith Productions’ın yapımcılığını üstleneceği yapımda başrolde Charlie Cox’ın yer alacağı biliniyor. Resmi bir açıklama yapılmasa bile, Kevin Feige’nin Cox için daha önce söyledikleri ve gişe rekortmeni Spider-Man: No Way Home filminde yer aldıktan sonra Daredevil dizisinde kaldığı yerden devam edeceğine kesin gözle bakılıyor. Dizinin yazar ve yapımcı koltuğunda ise USA Network’ün sevilen dizisi Covert Affairs’in yaratıcıları Matt Corman ve Chris Ord yer alıyor. İkili ayrıca NBC’nin drama dizisi The Enemy Within ve The Brave yapımlarında da yer almıştı.

Disney Plus Daredevil Dizisi ile Marvel Sinematik Evreni’ni Genişletmeye Devam Ediyor

Daredevil 4. sezon çalışmaları

Disney’in resmi açıklamasından önce Charlie Cox yaptığı açıklamada Matt Murdock rolüne geri dönmek istediğini ve karakterin geleceği ile ilgili heyecanlı olduğunu söylemişti. Başarılı oyuncu gelecek dizide yer almak istediğini belirtmiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

“Bu noktada belirli bir seviyeye kadar dahil olmak istiyorum sanırım. Diğer türlü tek sahnelik bir rol garip olurdu. Çok şey bilmiyorum ama bu kadar az bilgimle bile heyecanlandığımı söylemem gerek. Önümdeki 10 yılın en büyük şansı bu olabilir.”

Disney’in çekeceği Daredevil 4. sezonunun Netflix yapımı sezonlardan ne kadar farklı olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak serinin hayranları Disney+’a geçmiş olsa bile Marvel’ın dizinin tonuna çok fazla müdahale etmeyeceğini umuyor.

Daredevil ile birlikte Marvel dizi tarafına ağırlık vermeye devam ediyor. Disney+ üzerinden izleyici ile buluşan ve Oscar Isaac’in başrolünde yer aldığı Moon Knight dizisi izleyiciler ve eleştirmenler tarafından başarılı bulunmuştu. Ayrıca Tatiana Maslany’nin canlandırdığı She-Hulk dizisinin ilk fragmanı da izleyicilerle paylaşıldı. Şimdi ise sırada MCU’nun ilk müslüman süper kahramanının yer aldığı Ms. Marvel dizisi bulunuyor.

Siz Daredevil dizisinin yeni sezonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for W4YNE W4YNE dedi ki:

  Disney aldığı seviyede devam ettirirse iyi olur. Büyük ihtimal yeni kostüm ve yeni bir seviye ile giriş yapacaktır. Bekleyip göreceğiz.

 2. Avatar for driveinthenails driveinthenails dedi ki:

  Piyasada 10/10 verebileceğim tek kahraman dizisi.

 3. Avatar for nehirthebooktuber nehirthebooktuber dedi ki:

  Harika haber. Punisher’ı da devam ettirseler keşke ben son sezonu aşırı sevmiştim.

 4. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Disney reboot yapmasaydı keşke. Netflix sezonları gayet güzeldi. Umarım tek çekim dövüşleri devam edilir.

 5. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Hikaye kaldığı yerden devam edecekmiş.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kıyamet Treni - Fatih Yürür | Yazarının Kaleminden

Kıyamet Treni – Fatih Yürür | “Hem Geçmişe Hem de Geleceğe Yaptığım Bir Yolculuk”

Three Thousand Years of Longing fragmanı George Miller

George Miller’ın Yeni Filmi Three Thousand Years of Longing’ten İlk Fragman