in

Darth Maul, Obi-Wan Kenobi Dizisinde Yer Almayacak

Darth Maul, Obi-Wan Kenobi dizisinde görünmeyecek. Star Wars evreninin ikonik Sith Lordu’nun ilk başta dizide yer alacağı söyleniyordu.

Darth Maul Obi-Wan Dizisinde Yer Almayacak
- Reklam -
- Reklam -

Obi-Wan Kenobi dizisinde Darth Maul olmayacak. Disney+ üzerinden yayınlanacak olan Star Wars evreninin merakla beklenen yeni dizisinde Ewan McGregor’ın canlandırdığı Jedi ustası Kenobi’nin büyük düşmanı yer almayacak.

Disney+, Yıldız Savaşları evrenini yeni yapımlarla büyütmeye devam ediyor. Merakla beklenen Evan McGregor’ın bir kez daha Jedi ustası Obi-Wan Kenobi’yi canlandıracağı dizi, birçok tanıdık yüzü de ekrana taşıyacak. Geçen günlerde paylaşılan ilk fragmanı ile birlikte Star Wars hayranları beklentiyi oldukça yükseltti.

Hayranların McGregor’ı Obi-Wan Kenobi rolünde görecek olmalarının yanı sıra Hayden Christensen de Darth Vader rolünü yeniden canlandıracak. Dizide aynı zamanda Moses Ingram, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell, Benny Safdie, Maya Erskine ve Rory Ross gibi isimler de yer alıyor. Tanıdık isimlerin ekranda yer almasından sonra hayranlar Kenobi’nin büyük düşmanı Sith Lordu Darth Maul’un da bir noktada dizide yer alacağından neredeyse emindi.

- Reklam -

Fakat The Hollywood Reporter’ın paylaşımına göre Darth Maul dizide yer almayacak. Buna rağmen LucasFilm’in bir noktada Sith Lordu’nun dizide yer almasını istediği de belirtiyor. Star Wars: The Phantom Menace ve Solo: A Star Wars Story yapımlarında Darth Maul karakterini canlandıran Ray Park, Star Wars evrenine geri dönmeye hazırlandığını söylüyor. Ancak dizi ile ilgili yapılan bazı ekran değişiklikleri sonrası karakterin rolünün çıkarılmak zorunda kaldığı belirtiliyor.

Darth Maul, Obi-Wan Kenobi Dizisinin Sonraki Sezonlarında Yer Alabilir

Darth Maul Obi-Wan Dizisinde Yer Almayacak

Entertainment Weekly tarafından yayınlanan ilk bakış görselleriyle Jedi ustasının başrolde olduğu diziye ait ilk bilgiler gelmeye başlamıştı. Uzun süre boyunca senaryo ya da setten herhangi bir bilgi paylaşılmayan yapım hayranlar tarafından merakla beklenmişti.

- Reklam -

Geçen gün yayınlanan ve John Williams’ın Duel of the Fates adlı müziği ile sunulan fragman sosyal medyada kısa sürede en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Genç Lukle Skywalker’ı gösteren fragman aynı zamanda Engizisyoncuları da tanıtıyor.

Order 66 ve İmparatorluk’un ilk dönemlerinde evrenin durumunu anlatması açısından oldukça kritik bir noktada yer alan Obi-Wan Kenobi dizisi 25 Mayıs 2022 tarihinde Disney+ üzerinden izleyicileri ile buluşacak.

Siz Darth Maul’un dizide yer almaması konusunda ne düşünüyorsunuz? Birkaç yıl önce kendi dizisine de kavuşacağı söylenen Ray Park ilerleyen dönemde diziye dahil olabilir mi? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

21 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Olayların anlatılacağı zaman diliminde Darth Maul’un ölmüş olması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Yoksa yanılıyor muyum, bilemedim şimdi.
  Belki Flashback’lerle görünebilir dizide.

 2. Avatar for Akahige Akahige dedi ki:

  Siz galiba ilk prequel filmde ölmesini diyorsunuz. Clone Wars ve Rebels’te geri dönmemiş miydi? Ben Rebels’ın bir bölümünde öldü diye hatırlıyorum. Dizinin Rebels’tan önce geçiyor olması lazım.

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  .[/spoiler]Evet, ondan söz ediyorum. Ben tabii Rebels hiç izlemedim. Clone Wars’un da bir kısmını izlemiştim. İzlediğim bölümlerde Maul yok diye hatırlıyorum. Ölümü, Obi Wan’ın ışın kılıcıyla vücudunu ikiye bölmesi sonucu olmuştu. Bu durumda geri dönüşünü nasıl sağladılar izlemedim. Ve bence çok da gerekli değil. Başka bir karakter yaratılabilirdi. Tabii benim düşüncelerim bunlar. Sizin verdiğiniz bilgiye gelince, eğer öyle bir geri dönüş olmuşsa (bu arada tekrar ölüp ölmediğini de bilmiyorum doğal olarak) dizinin geçtiği zaman çizelgesinde pek tabii görünebilecektir.[spoiler].

 4. Avatar for Epichan Epichan dedi ki:

  Legend olan eski hikayede Darth Maul ilk filimde ölüyordu. Bu zamanda resmi olmayan bir çizgiroman vardı. Orada Darth Maul kurtulup Tatooine geliyor, Obi-Wan tarafından öldürülüyordu. Bu süre zarfında Darth Maul üzerine çok tartışma oldu.

  Star wars Disney’e satılınca tüm hikayeler Legend oldu. Tekrardan genişletilmiş evreni yazmaya başladılar. İşte burada bu eski canon olmayan hikayeyi alıp Darth Maul fanlarınıda sevindirecek şekilde onu hayatta tutup saçma bir hikaye örgüsü yarattılar.

  Rebels’i bende daha izlemedim ama daha öldüğünü ne okudum nede gördüm. Her an bir dizide ortaya çıkabilir.

 5. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Bence buna hiç gerek yokmuş. Aynı ırktan daha güçlü bir karakter yaratılsa çok daha iyi olurmuş.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

16 cevap daha var.

Simone de Beauvoir - Konuk Kız

Feminist Edebiyatın Simge Kalemlerinden Simone de Beauvoir’ın İlk Romanı “Konuk Kız” Yeniden Raflarda

Parallels Fragmanı Disney

Disney’in Stranger Things Benzeri Fantastik Dizisi “Parallels”ten Fragman Yayınlandı