in

Diskdünya Dizisi “The Watch”tan İlk Görseller

Diskdünya evreninde geçen The Watch dizisinden ilk görseller paylaşıldı. BBC’nin Terry Pratchett uyarlaması 2020’de geliyor.

Diskdünya The Watch
- Reklam -
- Reklam -

Diskdünya evreninde geçen The Watch (Bekçiler) romanlarından uyarlanan BBC dizisinden ilk görseller paylaşıldı. Sir Terry Pratchett’ın dünya çapında büyük beğeni toplayan fantastik evreni Discworld (Diskdünya) kapıları bir kez daha açılıyor.

Terry Pratchett hayranlarının son yıllarda oldukça şanslı olduğu doğru. Yazar Neil Gaiman ile zamanında kaleme aldıkları Good Omens (Kıyamet Gösterisi); David Tennant ve Michael Sheen’in usta performanslarıyla ekrana taşınmıştı.

Şimdiyse BBC America, Pratchett’ın Diskdünya romanlarına dayanan bir uyarlama ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Pratchett’ın Ankh Morpork şehrinin Bekçileri hakkında kaleme aldığı kitaplardan esinlenilerek ekranlara taşınan dizi “punk rock gerilim” türlerinde tanımlanıyor. Ancak Terry Pratchett’ın eşsiz mizahını uyarlamada göreceğimiz de bir gerçek.

- Reklam -

Hal böyle olunca The Watch dizisi merakla beklenen yapımlar arasında çoktan yerini aldı bile. Diziden ilk görseller ise bugün paylaşıldı.

Diskdünya Uyarlaması The Watch Dizisinden Tanıtım Görselleri

Richard Dormer (Kaptan Sam Vimes), Lara Rossi (Lady Sybil Ramkin), Adam Hugill (Constable Carrot), Jo Eaton- Kent (Constable Cheery), Sam Adewunmi (Carcer Dun) ve Marama Corlett (Onbaşı Angua) dizinin kadrosunda yer alan isimler.

İlk görseller ise hemen aşağıda sizleri bekliyor.

Diskdünya The Watch

Diskdünya The Watch

The Watch ilk gorsel 4

The Watch ilk gorsel 5

- Reklam -

Birbirleriyle uyumsuz bir grup muhafızın, şehirlerindeki anarşi ve yolsuzluğu durdurmaya çalıştıkları macera; Terry Pratchett’ın en sevilen kitapları arasında gösteriliyor.

Diskdünya Romanlarında The Watch Okuma Rehberi

Diskdünya kitapları dilimize şu sıralar Delidolu Yayınevi etiketiyle kazandırılıyor. Toplamda 41 kitaptan oluşan serinin okuma rehberine buradan ulaşmanız mümkün.

Haberimize konu olan Bekçi Romanları alt başlıklı seriden ise henüz iki kitap yayımlandı: Bu kitaplar sırasıyla Muhafızlar! Muhafızlar! ve Asayiş Berkemal oldu.

Bekçi Romanları’nın dilimize henüz tercüme edilmemiş diğer kitapları sırasıyla şu şekilde: Feet of Clay, Jingo, The Fifth Elephant, Night Watch ve Thud!.

DiskDünya

İlk sezonunun sekiz bölümden oluşması beklenen yapım, 2020 yılı içerisinde BBC ekranlarında hayranlarıyla buluşacak. Dizinin net çıkış tarihi henüz açıklanmış değil.

İlk görselleri siz nasıl karşıladınız? Diziden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


* Zaman Çarkı Dizisinde Çekimler Başladı ve İlk Fotoğraf Geldi

Kaynak: flickeringmyth

Bengü Akagül

1997'de Kadıköy'de doğdum. Yeditepe Üniversitesinde Sinema bölümünden mezun oldum. Sinemanın yanına edebiyatı da koyarak sevdiğim yazarlar ile kitaplarının ön okumalarında çalıştım. Bugünlerde bir prodüksiyon şirketinde çalışıyor, ukulele çalmayı öğreniyor ve deneyimlerime yenilerini katmaya çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ot Dergi

OT Dergi Ofisi Soyuldu: “Yaptığımız Her Şey Gitti”

Terra Ignota 1: Kaybolan Şimşek Gibi

Terra Ignota Serisinin İlk Kitabı “Kaybolan Şimşek Gibi” Çıktı