in ,

Disney Plus Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı: Beklenen Yayın Servisinden Sevindirici Haber

Disney Plus Türkiye çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Fox Türkiye’nin yaptığı açıklama ile kanalın yaz aylarında yayına başlayacağı belli oldu.

Disney Plus Türkiye çıkış tarihi

Disney Plus Türkiye çıkış tarihi nihayet resmi olarak açıklandı. Disney’in dijital yayın servisi, sonunda içinde ülkemizin de yer aldığı 42 ülkede bu yaz erişime açılacak.

Son olarak 2021’in bitimine yakın RTÜK’ten 10 yıllık lisans aldığı ve Türkiye’den birçok içerik sipariş ettiği duyurulan Disney+, nihayet ülkemizdeki yayın hayatına başlıyor. İlk defa Kasım 2019’da açılan ve içerisinde The Walt Disney Company ile Marvel Studios, Star Wars (Lucasfilm), Pixar, National Geographic ve Hulu gibi büyük markaların içeriklerinin yer aldığı dijital yayın servisi, ağını büyütüyor ve farklı ülkelerde de yayın hayatına başlıyor. Türkiye izleyicilerinin de uzun süredir beklediği kanalla ilgili daha önce ortaya atılan çıkış tarihi iddiaları, bugün gelen resmi açıklamayla birlikte doğrulanmış oldu.

Disney’e bağlı olan Fx Türkiye ve Fox Türkiye’nin Twitter hesaplarından yapılan paylaşım ile, Disney+’ın bu yaz ülkemize geleceği duyuruldu:

Disney+ bu yaz Türkiye’de! Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve çok daha fazlasını bir arada sunan, dünyanın en sevilen hikayeleriyle dolu yepyeni bir platforma hazır olun. #DisneyPlus

Disney Plus Türkiye Fiyatları Henüz Açıklanmadı

Disney Plus Türkiye yayın tarihi

Şu an için gün ve ay bazında kesin bir çıkış tarihi paylaşılmamış olsa da, daha önce de kanalın yaz aylarında yayın hayatına başlayacağı ve bu tarihin büyük ihtimalle Ağustos 2022 olduğu konuşuluyordu. Bugün yapılan paylaşımla birlikte bu bilginin doğruluğu da kanıtlandı diyebiliriz.

Disney Plus, Türkiye’nin yanı sıra içerisinde Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın bir bölümünü kapsayan 41 ülkede daha hizmet vermeye başlayacak. Tüm ülkelerde aynı tarihte mi erişime açılacağı yoksa hepsinin kendine uygun bir zamanı mı olacağı ise henüz bilinmiyor.

Abonelik fiyatı da henüz belli olmayan şirketin ülkemize özel bir ücretlendirme ile geleceği biliniyor. Şu an ülkedeki en büyük rakibi olan Netflix’e göre daha uygun olacağı ve 29,90 TL’lik bir fiyat etiketiyle geleceği de söylentiler arasında.

Son olarak Disney+’ın Türkiye’ye özel birçok içerik hazırladığını, Şahan Gökbakar’lı Recep İvedik’ten, Engin Akyürek’li Kaçış dizisine ve başrolünde Aras Bulut İynemli’nin yer aldığı Mustafa Kemal Atatürk’ü konu olacak filme kadar birçok orijinal içerik barındıracak.

Disney+ Türkiye hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce Netflix’e rakip olabilecek mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: FOX Türkiye

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Söylenen fiyat olursa gayet iyi :slight_smile:

 2. Avatar for BerkayBing BerkayBing dedi ki:

  Umarım çok cep yakmaz. Nat Geo, Pixar, Disney ve Marvel’a bayılan birisi olarak dört gözle bekliyorum.

 3. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  29.90 olursa çok iyi olur. Usulüne uygun izleyebileceğim artık.

 4. Avatar for zeroHERO664 zeroHERO664 dedi ki:

  Galiba disney channel ve disnry Juniorda kapanıyor

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Crysis 4

Crysis 4 Resmi Olarak Duyuruldu: Ünlü Oyun Serisi Maceraya Devam Ediyor

Percy Jackson and the Olympians dizisi resmi onay disney

İlk Günden The Mandalorian ile Kıyaslanan Percy Jackson Dizisi Resmi Onayını Aldı