in

Brandon Sanderson’dan Yeni Fantastik Macera: İsimsiz’in Çocukları

Brandon Sanderson yeni romanı İsimsiz’in Çocukları ile okurların karşısına çıkıyor. Eser, bir Magic: The Gathering kitabı.

İsimsiz'in Çocukları - Brandon Sanderson
- Reklam -
- Reklam -

Çağdaş fantastik edebiyatın en popüler yazarlarından birisi olan Brandon Sanderson yeni bir kitabı ile karşımızda. Yazarın İsimsiz’in Çocukları adını taşıyan eseri Akıl Çelen Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Amerikalı fantazi ve bilimkurgu yazarı, çoğunlukla Sissoylu (Mistborn) ve Fırtınaışığı Arşivi (The Stormlight Archive) serileriyle bilinse de dünya çapındaki asıl çıkışını Robert Jordan’ın Zaman Çarkı serisini noktalamasıyla yapmıştı.

Üretken yazar aynı zamanda Lejyon, Alcatraz ve The Reckoners gibi serilerin de yazarı. Sanderson’ın kitapları dilimize çoğunlukla Akıl Çelen Kitaplar ve Dex Yayınevi imzası ile kazandırılıyor.

- Reklam -

İsimsiz’in Çocukları adı ile Türkçeye çevrilen eser ise ilk olarak 2018 yılında yayımlandı. Kitap, bağımsız olarak okunabilecek bir macera olsa da evren olarak kendisini Magic: The Gathering’in içinde konumlandırıyor.

Bu dev külliyatı takip edenler için Chlidren of the Nameless’ın 72. kitap olduğunu belirtmekte fayda var. Wizards of the Coast’un popüler kart oyunu setinin edebiyat dünyasındaki yansıması olan seri şu ana kadar 75 kitaptan oluşuyor. R.A. Salvatore, J. Robert King, Jess Lebow ve Clayton Emery gibi pek çok yazar eserleriyle bu serideki yerini almış durumda.

İsimsiz’in Çocukları – Brandon Sanderson | Arka Kapak Tanıtımı

İsimsiz’in Çocukları - Brandon Sanderson

Doğduğu günden itibaren hem kutsanmış hem de lanetlenmişti Tacenda.

Kutsanmıştı, çünkü kaynağı belli olmayan bir büyü sayesinde 15 yıldır ailesini ve sevdiklerini türlü tehlikelerden korumayı başarmıştı.

- Reklam -

Lanetlenmişti, çünkü yaşadığı küçük köyü ziyaret eden iblislerin sayısı her geçen günle birlikte artmaya devam ediyor ve Tacenda geceleri göremiyordu.

Sonra bir gece, herhangi bir neden olmaksızın, Tacenda’nın kutsal koruma büyüsü işe yaramaz oluverdi ve sevdiği herkesi bir anda yitirdi küçük kız.

İçinde yanan intikam ateşiyle yola düşerken, bu yolun kendisini nereye götüreceği konusunda en ufak bir fikri yoktu…

Toplamda 168 sayfadan oluşan eser Ocak 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini aldı. Kitabın çevirmen bilgisi ise herhangi bir bültende paylaşılmadı.

Peki siz Brandon Sanderson’ın yeni kitaplarını takip ediyor musunuz? İsimsiz’in Çocukları ilginizi çekti mi? Yorum ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

16 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for driveinthenails driveinthenails dedi ki:

  bu seri ücretsiz ve telif hakkı talep etmeden yayınladığı seriydi, öyle değil mi?

 2. Avatar for gozubocek gozubocek dedi ki:

  Akılçelen boykotum sebebiyle almayacağım.

 3. Avatar for Beril_Oyku_Ocal Beril_Oyku_Ocal dedi ki:

  Çevirmen ismi olmaması üzücü değil mi? Sanderson ne yazsa okurum ama bu kart oyunu hakkında hiç bir fikrim yok. Muhtemelen öncesini ve sonrasını okumak isteyeceğim. Diğer kitaplardan Türkçe basılmış olan var mı?

 4. Avatar for M3rett0 M3rett0 dedi ki:

  Bu tekil kitap. Öncesi ve sonrası yok. Evren ya da oyun hakkında önceden bir şey bilmenizi istemiyor.

 5. Avatar for ohyespatates ohyespatates dedi ki:

  Normalde bu tarz bir kitabı kolay kolay almam ama yazarın daha önce hiçbir eserini okumadığım için tanımak amacıyla alıcağım. Magic the Gathering de ilgimi çekiyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

11 cevap daha var.

Onunla Evlendim Sevgili Okurum Arzu Altınanıt

Onunla Evlendim Sevgili Okurum – Arzu Altınanıt | Çevirmenin Çemberi

Willy Wonka Başrol Tom Holland Timothée Chalamet

Willy Wonka Filminin Başrolü Tom Holland veya Timothée Chalamet Olabilir