in

Yeni Ejderha Mızrağı Üçlemesi 2022 Yılında Geliyor: Margaret Weis ve Tracy Hickman Tekrar Bir Arada

Yeni Ejderha Mızrağı üçlemesi Dragonlance Destinies için çıkış tarihi açıklandı. Dragonlance serisi Dragons of Deceit adlı ilk kitabı ile maceraya devam edecek.

Yeni Ejderha Mızrağı Üçlemesi dragonlance destinies
- Reklam -
- Reklam -

Yeni Ejderha Mızrağı üçlemesi Dragonlance Destinies ufukta gözüktü. Margaret Weis ve Tracy Hickman imzalarını taşıyacak serinin ilk bölümü Dragons of Deceit 2022 yılı içerisinde yayınlanacak. Kitabın net çıkış tarihi açıklanırken kapak fotoğrafı da paylaşıldı.

Ejderha Mızrağı dünya çapında milyonlarca okura sahip bir fantastik kurgu serisi. Aynı zamanda Dungeons & Dragons adlı masaüstü rol yapma oyunu sisteminin de önemli bir parçası. Dolayısıyla hakkındaki her haber, pek çok kişi tarafından dikkatle takip ediliyor.

1984 yılında Ejderha Mızrağı Destanı serisinin ilk kitabı Güz Alacakaranlığı Ejderhaları ile başlayan macera, daha sonra onlarca kitaplık koca bir evrene dönüşü. Seride pek çok farklı yazar, Krynn evreninin bambaşka karakterlerini ve bölgelerini işledi. Ancak birçok okura göre Dragonlance denince hâlâ akla ilk gelen yazarlar Margaret Weis ve Tracy Hickman ikilisi.

- Reklam -

Geçen aylarda Weis ve Hickman’ın, serinin güncel yayıncısı Wizards of the Coast ile davalık olması; önceki sene duyurulan yeni Ejderha Mızrağı kitaplarının yayımlanması ihtimaline de gölge düşürmüştü. Sonrasında dava süreci tatlıya bağlanmış olsa da nasıl bir yayın politikasının izleneceği belirsizliğini koruyordu. Nihayetinde Dragonlance Destinies (Ejderha Mızrağı Kaderleri) serisinin ilk kitabı Dragons of Deceit (Hilekârın Ejderhaları) için resmi yayın tarihi açıklandı ve tüm belirsizlikler çözüldü.

Yeni Ejderha Mızrağı Üçlemesi “Dragonlance Destinies” İlk Kitabı ile Okurla Buluşmaya Hazırlanıyor

Margaret Weis’in açıklamasına göre, serinin ilk kitabı Del Rey Books tarafından 9 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanacak. Yazar ayrıca, Ejderha Mızrağı dünyasına dönerken yeni kahramanların yanı sıra eski dostların da okurla buluşacağının müjdesini verdi.

Dragons of Deceit kitabı, Ejderha Mızrağı eserlerinde sıklıkla alıştığımız üzere bir üçlemenin parçası olarak yayımlanacak.

Yeni Ejderha Mızrağı Üçlemesi dragonlance destinies 1 dragons of deceit

Geçen eylül ayında Tracy Hickman Polygon’a verdiği demeçte şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu yeni seride anlattığımız hikâye, bizim için çok önemli bir mihenk taşı olacak. Anlatmak istediğimiz hikâyeyi Dragonlance’te hepimizi bir tekrar bir araya getiren bir hikâyeyle anlatmak bizim için önemliydi.”

- Reklam -

Dragons of Deceit Kitabı, Tanıdık Karakterleri Geri Getirecek

Destina Rosethorn adlı yeni bir kahramanı tanıtan kitabın kısa özeti şu şekilde:

“Destina Rosethorn -adından da anlaşılacağı gibi- kaderin gözde çocuğu olduğuna inanıyor. Ancak babası Mızrak Savaşı sırasında öldüğünde, özenle inşa ettiği dünyasının yıkılışını izlemek durumunda kalıyor. Sadece sevgili babasını değil, babasının ona bıraktığı ve aile toprakları ile kaleden oluşan mirası da kaybediyor.

“Destina, babasını kurtarmak için çılgınca bir plan yapıyor: Zamanda geriye gitmek ve onun ölümünü engellemek. Öncelikle kender son olarak Tasslehoff Burrfoot’un elinde olduğu bilinen Zaman Yolculuğu Aygıtı’nı geri alması gerekiyor. Ancak zamanı değiştirmek için başka bir büyülü esere daha ihtiyaç var. Bu eser, şimdiye kadar yaratılmış en güçlü ve tehlikeli eserlerden birisi. Destina’nın arayışı, onu cüce krallığı Thorbardin’den Solace kasabasına ve çok daha ötesine götürüyor. Zaman Nehri’nin akışını saptırarak geçmişi değiştirmek; geleceği de sonsuza dek değiştirecek bir dizi feci olayı da harekete geçiriyor.”

Ejderha Mızrağı kitapları Türkiye’de daha önce Ankira, Arkabahçe ve Laika yayınevleri tarafından basıldı. Serinin güncel yayıncısı ise İthaki Yayınları. Yeni dizinin Türkçe çevirisi hakkında ise henüz bir haber yok.

Siz yeni seri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Polygon, Bleeding Cool

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

  Ergenliğimden beri okuduğum için aşığım🙃

 2. Avatar for Cesur53 Cesur53 dedi ki:

  Yeni kitabın senaryosu da harika duruyor. Biz İthaki’yi bekleyelim.:pensive:

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  İthaki daha tamamlayacağını bildirdiği seriyi bitiremedi :slight_smile:

 4. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Ufukta film yada dizi evreni geliyor da bunlar ısındırma çalışmaları mı acaba?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kitapsız Üniversite kütüphaneleri

Kitapsız Üniversite ‘Kütüphaneleri’ Gündem Oldu: Türkiye’de Tek Kitabı Bile Olmayan Üniversite Var

Yeni Harry Potter Film ve Dizi Projeleri

Warner Bros. CEO’su: “Yeni Harry Potter Serileri Geliştirmek İstiyoruz”