in

Nicolas Cage, Dracula’yı Oynayacak: Renfield Filmi, Kazıklı Voyvoda’nın Uşağına Odaklanıyor

Nicolas Cage, The Walking Dead yaratıcısı Robert Kirkman’ın yapımcıları arasında bulunduğu “Renfield” filminde Dracula karakterini canlandıracak.

Nicolas Cage Dracula Renfield
- Reklam -
- Reklam -

Nicolas Cage, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman tarafından hazırlanan Renfield adlı filmde Dracula karakterine hayat verecek.

Universal Pictures tarafından finanse edilen Renfield, Bram Stoker’ın 1897 tarihinde çıkan ünlü gotik korku romanı Dracula’daki ikonik vampirin baş rahibe yardımcısı ve uşaklarına odaklanacak. Filmin konusu ve ilerleyeceği konum şu an için kesin olarak bilinmemekle birlikte, yapımın Taika Waititi ve Jemaine Clement’in What We Do in the Shadows ile aynı damarda olacağı ve bir komedi yorumu ile hazırlanacağı belirtiliyor.

Renfield filmi aslında ilk olarak 2019’un sonlarında geliştirilmeye başlandı. Rick and Morty’den tanınan Ryan Ridley ve Robert Kirkman’ın birlikte hazırladıkları senaryoyu yönetmesi için Rocketman ile adını duyurmuş olan Dexter Fletcher’la anlaşıldı. Ancak Fletcher’la olan beraberlikleri uzun sürmedi ve yönetmen projeden bu yılın başlarında ayrıldı. Ardından onun yerine The Tomorrow War ve The Lego Batman Movie gibi yapımlarla tanınan Chris McKay’in filmi yöneteceği ve yapımcılarından biri olacağı duyuruldu. Başrolde ise Dracula’nın uşağı rolünde, Nicholas Hoult yer alacak. Hoult Skins, X-Men film serisi ve Tolkien gibi yapımlarla tanınıyor. Şimdi proje için ileriye yönelik büyük bir adım daha atıldı.

- Reklam -

Dracula Karakterine Hayat Verecek Olan Nicolas Cage, Daha Önce de Bir Vampiri Canlandırmıştı

Nicolas Cage Dracula Renfield vampir

Variety’nin haberine göre Nicolas Cage ile Renfield filminde Dracula rolünü canlandırması için anlaşmaya varıldı. Son yapılan güncellemeyle ayrıca Skybound Entertainment’tan David Alpert, Bryan ve Sean Furst ve Robert Kirkman ile Chris McKay’in de yapımcılar arasında olacağı ve projeyi yöneteceği kesinleşti. Ancak çekimlerin ne zaman başlayacağı ya da filmin ne zaman viztona gireceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Nicolas Cage’in de filmin kadrosuna katılmasıyla birlikte komedi ağırlıklı yapımdan beklentilerin büyük olduğu anlaşılıyor. Robert Kirkman, bu yılın başlarında Bram Stoker’ın ikonik vampirinin filmde yer alacağını duyurmuştu. Her ne kadar Renfield’da esas odak uşak olsa da, Kazıklı Voyvoda’nın da filmde önemli bir yer tutacağı kaçınılmaz gözüküyor.

- Reklam -

Nicolas Cage son olarak 1988 yılında Robert Bierman tarafından yönetilen ve Joseph Minion tarafından yazılan komedi korku türündeki Vampire’s Kiss filminde de bir vampiri canlandırmıştı. Haliyle 30 küsür yıllık bir aranın ardından bir kez daha vampir dünyasına dönmesi ilginç olacak.

Renfield filminden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ketebe Arkitekt Serisi kitapları

Ketebe Arkitekt Serisi: Kapsamlı Bir Mimarlık Kütüphanesi için İlk Adımlar Atıldı

uzaylı istilacılar uzaylılar

Bilim İnsanları Uyardı: “Gönderdiğimiz Araçlar Uzaylı Organizmalar ile Dönebilir”