in ,

“Barbie 2” Hakkında İlk Ciddi Sinyal Mattel CEO’sundan Geldi

Barbie 2 için henüz yeşil ışık yakılmasa da Mattel CEO’su gelecek planlarından bahsederken devam filmine de göz kırptı.

Barbie 2 Olacak mi
- Reklam -
- Reklam -

Barbie 2 gelecek mi?” sorusu henüz resmi ağızdan yanıtlanmadı. Ancak Mattel CEO’su Ynon Kreiz, ilk yapımın başarısını değerlendirirken devam macerası için kapıları açık tuttu.

Warner Bros. “Barbie Yazı Operasyonu” adını verdiği programın meyvelerini 21 Temmuz itibarıyla toplamaya başlamışken hayranların gözü de olası bir Barbie 2 filminde.

İlk filmin yönetmeni Greta Gerwig, devam projesi fikrine şimdilik sıcak bakmadığını belirtse de Mattel cephesi gelecekte kuracağı Sinematik Evren için Barbie markasını oldukça önemli bir yere konumlandırıyor.

- Reklam -

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı film ikinci haftasında 775 milyon dolar gişe hasılatını aşarken Mattel CEO’su Ynon Kreiz da ünlü markanın geleceğine dair ipuçları verdi.

Barbie 2 Gelecek mi?

Barbie 2 Hakkında İlk Resmi Açıklama

Barbenhemier fırtınası sırasında Oppenheimer’ın başrolü Cillian Murphy; olası bir Barbie 2 filminde Ken’lerden birisine hayat verme fikrine sıcak baktığını açıklamıştı.

Şimdi ise Mattel CEO’su Ynon Kreiz potansiyel bir devam filmine dair umut verici bir profil çizdi. Deadline’ın haberine göre Kreiz; şirketin finans toplantılarından birisinde gelecek projelere dair açıklamalarda bulundu. “Devam filmleri hakkında konuşmak için muhtemelen biraz erken” diyen Kreiz, yine de mevcut performanstan duydukları heyecanı saklamadı ve serinin daha da genişlemesi fikrine dair sinyaller verdi.

“Henüz hiçbir şeyi resmi olarak açıklamıyoruz. Muhtemelen devam filmleri hakkında konuşmak için de biraz erken. Ama filmin getirdiği başarıyla birlikte… daha fazla fırsat beraberinde gelecektir. Herkesin bu tarz markaları, kültürel olayları aradığı bir sektörde çalışıyoruz. Bu tarz şeyler oluyor. Ama çok da sık olmuyor. Dolayısıyla markanın büyümeye devam etmesini bekliyoruz. İçerikte daha fazla fırsat bekliyoruz. Bu sadece film değil, TV ve diğer alanlar için de geçerli.”

- Reklam -

Barbie Açılış Haftası ile Gişe Rekoru Kırdı

Film gösterime girdikten bir hafta sonra Gerwig bu projeye “elindeki her şeyi verdiğini” kaydederken devam yapımı için “hiçbir fikri olmadığını” kaydetmişti. Başrol Margot Robbie de şimdilik Gerwig ile benzer görüşleri paylaşıyordu.

Öte yandan Mattel Sinematik Evreni’nin kurulmasıyla birlikte Barney, Polly Pocket, Hot Wheels gibi Mattel oyuncakları ve UNO kart oyunu dahil geniş bir paketin sinema uyarlaması yolculuğu da başlamış oldu.

Siz olası Barbie 2 filmine nasıl yaklaşırsınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Bu filmin bu kadar popüler olması gerçekten beni şaşırttı ! Popüler kültürün insanlara dayatılmasının sonucu bu herhalde. Her yerde bu filmin reklamı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Spy Kids: Armageddon Fragman

“Spy Kids” Geri Dönüyor: İşte “Armageddon” Filminden İlk Fragman

Hekate - Özlem Ertan | Yazarının Kaleminden

Özlem Ertan: “Hekate Kadınlığın Tüm Evrelerini ve Kadim Anadolu Bilgeliğini Taşıyan Çok Yönlü Bir Tanrıça”