in ,

James Mangold, “Swamp Thing” Filmini DC Evreni İçinde Bağımsız Bir Gotik Korku Yapımı Olarak Görüyor

James Mangold, ön geliştirme aşamasında olan “Swamp Thing” film uyarlaması hakkında görüşlerini açıklarken projeyi ‘bağımsız’ bir yapım olarak ele aldığını ifade etti.

James Mangold Swamp Thing Filmi
- Reklam -
- Reklam -

James Mangold, yaklaşan DC Comics çizgi romanı Swamp Thing’den perdeye taşıyacağı film hakkında konuştu.

Ford v Ferrari, Logan ve Indiana Jones 5 filmlerinin yönetmeni James Mangold’un sıradaki projelerinden birisi de İngiliz yazar Alan Moore’un ünlü çizgi romanı Swamp Thing.

İnsansı/bitki temelli bir yaratık olan Swamp Thing, DC çizgi romanlarına 70’li yıllarda dahi oldu. Göl kirliği nedeniyle bir canavara dönüşen Doktor Alec Holland’ın yaşamına gölü koruyan bitki insan olarak devam etmesini konu alan seri uzun soluklu bir maceraya dönüştü. Bir yan karakter olarak ortaya çıksa da okurların ilgisiyle 13 ciltlik bir seriye kavuşan karakter, yıllar içerisinde kendi markasına sahip oldu.

- Reklam -

Bununla birlikte 2022 yılında DC Studios’un başına geçen James Gunn ve Peter Safran, DC Sinematik Evreni üzerindeki çalışmalarına devam ederken bu sevilen karakteri de es geçmedi.

James Mangold - Swamp Thing Filmi Açıklama

DC Studios, ikonik karakteri ekranlara yakın zamanda dizi olarak uyarlamıştı. Başrolleri Andy Bean ve Crystal Reed’in paylaştığı dizi, izleyiciler tarafından beğeni topladı. Fakat yapım, 2. sezon için onay kararı alamadı. Dağıtımcı Warner Media, projenin devamlılığın olmadığı öne sürerek ikinci sezona yeşil ışık yakmadı.

James Mangold’un Frankenstein Hayali “Swamp Thing” ile Gerçek Olabilir

Marvel Sinematik Evreni’ndeki dikkat çekici performansının ardından rakip şirketi DC Studios’a geçen James Gunn; Swamp Thing’e dair Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tabii ki DCU için rotayı çizmeye başladığımızda Swamp Thing projesi için konuştuğum ilk insanlardan biri süper yetenekli James Mangold’du.”

James Mangold ise geçen haftalarda Variety’ye verdiği demeçte şunları kaydetti:

“DC’nin Swamp Thing’i bir franchise olarak gördüğünden emin olsam da ben onu çok basit, temiz ve gotik bir korku filmi olarak görüyorum.”

- Reklam -

Swamp Thing Senaristi James Mangold

Mangold; Gunn ve Safran’nın DC Studios’un yönetimine geçtiği günden beri Swamp Thing’i yönetmesi için kendisiyle telefon görüşmesi yaptıklarını açıkladı. Yönetmen ayrıca uzun zamandır bir tür Frankenstein filmi yapmayı düşündüğünü söyledi. Mangold, üzerinde çalıştığı yapımı DC işlerinden ayırarak bağımsızlık vurgusunda bulundu:

“Swamp Thing ile sadece kendi işimi yapıyorum. Yalnızca bağımsız bir film.”

James Mangold, bu yıl yayınlanan Indiana Jones 5 filminin ardından Star Wars içinde bir senaryo kaleme alıyor. Yönetmen önce hangi projenin yolda olduğuna dair Collider’a şunları kaydetmişti:

“Gerçek şu ki, şu an ikisini de yazıyorum. Kim bilir ne olacak. İlk hangisi çiçek açacak. Ama Swamp Thing’i yaptığımı kabul ediyorum. Bu bir söylenti değil. Her şey olabilir, sadece zaman alacak.”

James Mangold’un açıklamalarını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından daha fazla gelişme için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Sümeyye Can

1998'de hayal dünyasında doğmuş bir hayalperestim. Hikâyelerde yaşamayı ve yaşatmayı amaç edindim. Dünyaya korkuyu, macerayı ve cesareti anlatmak, müzik, tarih ve sinema dünyamı tanıtmak için yoldayım.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Bu filmden hiç bir beklentim yok. Swamp Thing zaten hali hazırda çok tutan bir karakter de değil DC’de. Adamlar koskoca şirketi batırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ha filmin tek artısı James Mangold.

 2. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  Çektiği son film Indiana Jones 5 patladı. Çok kötü yorumlar aldı. Gidecektim vazgeçtim. Sağlam marketing yaparlarsa iyi gişe yapar. İnsanlar şuan standar süper kahraman filmlerinden sıkılmaya başladı, ilgi yavaşça kayboluyor. R-Rated olması ilgi çeker.

 3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Beklediğim tek süper kahraman filmi Deadpool o da Wolverine olduğu için. O filmin efsane olacağını düşünüyorum.

 4. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  MCU cephesinde benim de şuan beklediğim tek süper kahraman filmi Deadpool 3. Söylentiler doğruysa Fox evreni olacakmış filmde.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Witcher 3. Sezon 2. Kısım Fragmanı (İZLE)

Henry Cavill’a Veda Zamanı: “The Witcher”ın 3. Sezon 2. Kısım Bölümlerinden Resmi Fragman

Final Fantasy 16 Başlangıcı

“Final Fantasy 16”nin Başlangıcı Serinin İlk Oyunundan Esinleniyor