in

Daredevil, Marvel Stüdyolarına Geri Döndü: Hayranların Gözü Yeni Projelerde

Netflix’in Daredevil anlaşması sona erdi ve karakter Marvel Stüdyolarına geri döndü. Suçla savaşın en gözü kara avukatı MCU’da ne zaman gözükecek?

Daredevil Marvel Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Daredevil 2015’te Netflix’te yayına girdiğinde süper kahraman dizilerini de kökten değiştirmişti. 2000’li yıllarda önce Smallville sonra Arrowverse sayesinde neredeyse tamamen DC’nin elinde olan sektör; kısa bölümlü, aksiyon ve kaliteli koreografi dolu Daredevil’i bağrına bastı. Cox’un adaleti kendi eline alan Daredevil’ı, çizgi romanlara olan bağlılığı ve yan karakterlerinden düşmanlarına kadar bir süper kahraman dizisinden çok üst kalite dram dizisi olarak ortaya çıkmıştı.

MarvelNetflix ortaklığı 2019’a kadar sürdü ve Daredevil’in açtığı yolda Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve Punisher yürüdü. Hiçbirisi Daredevil’in yakaladığı başarıyı yakalayamayan diğer dizilerden sonra The Defenders ile televizyon için bir ilk yapılmıştı. The Defenders de yarattığı heyecanın karşılığını veremeyince Netflix’in tercihleri sorgulanır olmuştu. MCU’ya dâhil olduğu söylenen diziler git gide içine kapanmıştı. Disney+’ın gelişiyle Netflix’in Marvel dizilerinin tabutuna son çivi çakıldı.

daredevil 4. sezon

- Reklam -

29 Kasım itibarıyla da, Netflix’in Daredevil üzerindeki hakları tamamen bitti. Dizinin ve karakterin hayranlarıysa Daredevil’ı tekrar ekranlarda görmek üzere büyük bir kampanya başlattı. #SaveDaredevil adında bir site bile açıldı. Kampanyanın mesajı şöyle:

Fandom Without Fear’ı ve dünyadaki bütün Daredevil hayranlarını Twitter ve diğer sosyal medya platformlarından #SaveDaredevil hashtag’ına destek vermeye çağırıyoruz. Disney ve Marvel’e BİZİM sevdiğimiz Daredevil’i Charlie Cox’la birlikte, bütün kadrosu ve 18+ içerikle birlikte devam ettirmelerini istediğimizi hatırlatmak istiyoruz.”

Disney+’ın Planlarında Bir Daredevil Dizisi Yok

Marvel’in Disney+’taki dizileriyse beyaz perdeden tanıdığımız karakterlere odaklanıyor. 15 Ocak’ta yayın hayatına başlayacak olan WandaVision’la birlikte, henüz tarihi belirlenmeyen The Falcon and the Winter Soldier ve Loki dizileri Disney+’ın şu anki öncelikleri. Hayranlar ayrıca Disney+’tan daha çok +18 içeriğe sahip olan Hulu’nun da dizinin yeni yuvası olmasına sıcak bakıyor. Geçen aylarda çıkan ve bizzat Cox tarafından yalanlanan Spider-Man 3’te bir Daredevil görme ihtimaliyse ikiliyi çizgi romanlarda birlikte çalışırken görmüş her hayranın umuduydu.

- Reklam -

Spider Man 3 Daredevil Charlie Cox

Tabii ki, #SaveDaredevil hareketinin sadece mümkün değil olası gözükmesini sağlayan bir diğer etken de The Snyder Cut kampanyası. Hayranlardan oyuncularına kadar pek çok kişinin ısrarını daha fazla reddedemeyen Warner Bros. filmin 4 saatlik versiyonunun HBO Max’te yayınlanmasına yeşil ışık yakmıştı.

Sevilen bir karakterin Marvel’in elinde kullanılmadan duracağını düşünmek absürt olsa da, Charlie Cox’u yeniden Daredevil olarak görüp göremeyeceğimiz sorusunun net cevabı henüz yok. Sizin fikirleriniz neler? Daredevil’i hangi mecra ve formda görmek istersiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bekliyoruz.

Kaynak: Games Radar

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

BluTV Ücretsiz

BluTV Ücretsiz Oluyor: Hafta Sonu Bedava İzleyebileceğiniz Yapımlar

Hayal Bile Edemeyeceğimiz Varlıklar Kitabı - Caspar Henderson | Haftanın Kitabı #156

Hayal Bile Edemeyeceğimiz Varlıklar Kitabı – Caspar Henderson | Haftanın Kitabı #156